آموزش رفع مشکلات موبایل

خاموش شدن گوشی سامسونگ a51 + راه حل

خاموش شدن سامسونگ A51 یکی از مشکلاتی است که اخیرا مراجعات زیادی به تعمیرگاه های موبایل داشته است. اگر شما هم با این مشکل مواجه شده اید و گوشی a51 شما روشن نمی شود این مقاله که توسط کارشناسان نمایندگی گوشی سامسونگ اصفهان نگارش شده است به شما کمک خوبی در این زمینه می کند.

علل احتمالی خاموش شدن سامسونگ a51

برنامه های مخرب یا حجم بالای گوشی

خاموش شدن گوشی a51 - روشن نشدن گوشی a51 - ویروسی شدن گوشی a51
برنامه های مخرب گوشی a51

یکی از اولین دلایلی که می تواند باعث خاموشی گوشی سامسونگ a51 شما شود نصب برنامه های ویروسی از منابع نامعتبر است.اگر اخیرا برنامه ای مشکوک نصب کرده اید باید بدانید که احتمالا همان برنامه باعث اختلال در سیستم عامل گوشی شما شده است.
گاهی هم حجم بالای گوشی و برنامه های نصب شده زیاد در گوشی a51 باعث بروز مشکل در گوشی شما می شود اگر اخیرا و به صورت مداوم پیغام های حافظه پر است دریافت می کردید باید بدانید که فضای زیاد باعث فشار به هارد گوشی شما می شود و درنهایت منجر به سوختن هارد گوشی شما می شود.

خرابی و ضعف باتری گوشی a51

خاموشی گوشی a51 - خاموش شدن گوشی سامسونگ a51 - خرابی باتری گوشی a51
خرابی باتری گوشی a51

اگر چندین سالی است که از گوشی سامسونگ a51 استفاده می کنید و باتری شما به صورت ناگهانی خالی می شود، به صورتی که حتی بدون استفاده از گوشی، شارژ گوشی شما کم می شود. یا اینکه گوشی شما روی درصدهای بالای شارژ خاموش می شود و وقتی گوشی را روشن می کنید شارژ آن کمتر و حتی صفر شده است و به بیان ساده تر به صورت ناگهانی شارژ خالی می کند باید به خرابی باتری گوشی سامسونگ a51 شک کنید.
گاهی اوقات ضعف باتری باعث خوابیدن باتری می شود و اصطلاحا در بین تعمیرکاران ، ولتاژ باتری کمتر از ۳.۶ شده است. در این صورت باید توسط تعمیرکار با منبع تغدیه به باتری شوک داده شود ،چون که شارژر گوشی قادر به شارژ گوشی با ولتاژ کمتر از ۳.۶ نیست.

خرابی شارژر و شارژ نشدن گوشی a51

خرابی شارژر a51 - خاموش شدن گوشی سامسونگ a51
خرابی شارژر گوشی a51

اگر قبل از خاموش شدن گوشی a51 درصد شارژ کم بوده و بصورت ناگهانی گوشی شما خاموش نشده است و با اتمام شارژ گوشی شما خاموش و هرچقدر گوشی را به شارژر متصل می کنید دیگر روشن نشده باشد باید ابتدا به خرابی شارژ و بعد به خرابی سوکت شارژ و در انتها به خرابی مدار شارژ گوشی سامسونگ a51 شک کنید.
که تشخیص این خرابی ها را در ادامه مقاله توضیح می دهیم.

خرابی دکمه های کناری گوشی a51

خاموشی گوشی a51 -روشن نشدن گوشی a51 -خرابی دکمه گوشی a51
خرابی دکمه های کناری گوشی a51

یکی دیگر از دلایل احتمالی خاموش شدن گوشی a51 شما ممکن است از خرابی یا گیر کردن دکمه های کناری گوشی شما باشد با فشار دادن دکمه های خاموش و روشن و یا دکمه های کم و زیاد به راحتی قابل بررسی است. و باید بعد از فشار دادن این دکمه ها حالت برگشت خود را داشته باشند و هیچ گیر و تداخلی نداشته باشند.

خرابی صفحه نمایش گوشی a51

خرابی ال سی دی گوشی a51 -خاموشی گوشی a51
خرابی صفحه نمایش گوشیa51

یکی از دلایل شایع و زیاد خاموش شدن و سیاه شدن صفحه گوشی a51 خرابی صفحه نمایش یا همان تاچ ال سی دی گوشی a51 است.
برای تشخیص کافی است یک سیم کارت داخل گوشی باشد و به شماره تلفن خود زنگ بزنید اگر صدای زنگ شنیدید باید به خرابی تاچ ال سی دی شک کنید.متاسفانه تعویض صفحه نمایش این مدل گوشی دارای هزینه نسبتا بالایی است و قیمت فعلی آن در تیر ۱۴۰۱ حدود دو میلیون وششصد هزار تومان است.

آبخوردگی یا رسیدن رطوبت به گوشی a51

خاموشی گوشی a51 - آبخوردگی گوشی a51
آبخوردگی گوشی a51

یکی دیگر از دلایل محتمل روشن نشدن گوشی سامسونگ a51 رسیدن آب و رطوبت به گوشی است. در صورت داشتن فرزند کوچک یا گذاشتن گوشی در کنار بطری آب در کیف شخصی بهتر از به این دلیل هم شک کنید.
برای تشخیص هم کافی است گارد محافظ گوشی را خارج کنید و همچنین خشاب سیم کارت را خارج کنید. اگر اثری از مایعات در آن دیدید باید بدانید که گوشی a51 شما بر اثر آبخوردگی خاموش شده است. و بهترین راه حل مراجعه به تعمیرکار مجرب گوشی سامسونگ است.

سوختن cpu گوشی سامسونگ a51

سوختن cpu گوشی a51 - تعمیر گوشی a51
خرابی cpu گوشی a51

اگر گوشی a51 شما بدون هیچ دلیل و هیچ ضربه و رطوبتی خاموش شده است باید بدانید که احتمال خرابی و سوختن cpu گوشی شما وجود دارد.
سی پی یو یا همان پردازنده گوشی نقش اساسی در عملکرد گوشی شما دارد و در صورت خرابی و سوختن گوشی به هیچ عنوان روشن نمی شود. در این حالت تنها راه حل تعویض cpu گوشی a51 است.درصورتی که برد توسط تعمیرکار غیرمجرب دستکاری شود دیگر قابل تعمیر نخواهد بود و باید برد گوشی a51 تعویض شود.

پس می توان گفت نشانه های خرابی cpu گوشی شامل خاموشی ناگهانی و بدون هیچ نشانه و دلیلی است.

بیشتر بخوانید: علت خرابی cpu گوشی

باید بدانید که خرابی cpu گوشی سامسونگ a51 یک مشکل شایع است و با کمترین زمان و قیمت و در کمتر از یک روز در مجموعه موبایل۰۹۱۳ قابل تعمیر است.

ویدئو تعمیر خاموشی گوشی a51

تعمیرات موبایل0913 تعمیرات موبایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button