آموزش رفع مشکلات موبایل
موضوعات داغ

علت خاموش شدن گوشی پوکو ایکس x3 + راه حل و فیلم تعمیر

گوشی شیائومی پوکو x3 در مدل های NFC , PRo و GT در سال اخیر محبوبیت و فروش بسیاری زیادی در ایران داشته است. اما متاسفانه تعدادی از کاربران با مشکل خاموش شدن گوشی  به نمایندگی تعمیرات شیائومی مراجعه کردند و از خاموشی گوشی خود بدون هیچ دلیلی دلخور بودند. باید به شما کاربران عزیز بگوییم که مشکل خاموش شدن گوشی پوکو ایکس3 یک مشکل شایع است و در اکثر موارد بدون هیچ دلیلی رخ می دهد اگر شما هم با این مشکل مواجه شده اید در این مقاله قصد داریم علت و راه حل های این مشکل خاموشی را در تمامی مدل های پوکو x3 ,x3pro بررسی کنیم.

علت خاموش شدن پوکو x3

راه حل های روشن نشدن پوکو x3

1-گوشی را ریستارت کنید.


اولین راه حل برای خاموش شدن گوشی پوکو x3  مطمئن شدن از فشار صحیح دکمه پاور است ممکن است گارد محافظ گوشی شما جلوی عملکرد صحیح دکمه پاور را گرفته باشد. احتمالا اکثر شما دکمه ی پاور یا همان خاموش و روشن را بارها فشار داده اید ولی برای کسانی که انجام نداده اند پیشنهاد می کنیم چندین مرتبه دکمه پاور را ۱۰ ثانیه بگیرید. ممکن است گوشی دچار باگ نرم افزاری شده است و تصویر گوشی پوکو x3 شما نمایش داده نمی شود که با ریست شدن گوشی، اگر مشکل نرم افزاری باشد مشکل رفع می شود.

2-ریست اجباری(فورس ریست)کنید.


اگر با فشار دادن دکمه پاور گوشی پوکو x3 شما روشن نمی شود. پیشنهاد میکنیم یکبار هم ریست اجباری انجام دهید.
حال سوال پیش می آید که ریست اجباری یا فورس ریست چیست؟
ریست اجباری همانند ریست کامپیوتر توسط دکمه روی کیس است و گوشی بدون حذف اطلاعات یک مرتبه خاموش و روشن می شود.
برای این کار کافیست دکمه پاور و دکمه کاهش صدا را به مدت ۱۰ ثانیه به صورت همزمان فشار دهید تا زمانیکه لرزش ویبره را احساس کنید. با این عمل اگر در گوشی شما هنگی یا باگ نرم افزاری باشد برطرف می شود و هیچ اطلاعاتی هم از گوشی شما پاک نمی شود.
این روش در اکثر گوشی ها و مدل های دیگر هم جواب می دهد و یک راه حل خوب برای تعمیرات نرم افزاری است.

3-دکمه های ولوم و پاور را بررسی کنید.

خاموش شدن پوکو x3-روشن نشدن گوشی پوکو-خرابی فلت پاور گوشی پوکو
فلت دکمه های پاور و ولوم

گاهی پیش می آید به علت ضربه یا فشار یا رسیدن رطوبت و مایعات به دکمه های کناری، گوشی پوکو x3 شما خاموش شود و علت آن اتصال دائمی بین مسیر پاور(مثبت و منفی) است که باعث می شود گوشی شما روشن نشود.
راه حل و تشخیص آن به این صورت است که چند باری آن ها را فشار دهید تا از خاصیت برگشت و انعطاف آنها مطمئن شوید.

ممکن است دکمه پاور یا همان خاموش و روشن شدن گوشی شما با مشکل مواجه شده باشد و اشتباها فکر کنید گوشی پوکو x3 شما خاموش شده است. برای اینکه مطمئن شوید ایراد از دکمه های پاور نیست می توانید گوشی را به شارژ بزنید اگر علامت شارژ روی صفحه مشخص شد می توانید متوجه شوید که ایراد از دکمه پاور است.

خاموش شدن پوکو x3-خرابی فلت اثر انگشت گوشی پوکو ایکس3
فلت اثر انگشت پوکو x3


همچنین از لحاظ ظاهری دکمه پاور را بررسی کنید چرا که این دکمه به علت اینکه وظیفه حسگر اثرانگشت را هم بر عهده دارد هر گونه خراش یا لب پریدگی در آن باعث اتصال در مسیر می شود.
جالب است بدانید که در این مورد به تعمیرات موبایل ۰۹۱۳ مراجعات زیادی داشته ایم.
مشتریان زیادی با مشکلات خاموشی پوکو x3 یا هنگ روی لوگو یا ریست شدن های متوالی مراجعه کرده اند و پس از بررسی متوجه خرابی دکمه پاور و اثر انگشت شده ایم و با هزینه بسیار کم گوشی پوکو x3 تعمیر شده است.

4-فلت باتری را جدا و دوباره قرار دهید.

خاموش شدن پوکو x3- روشن نشدن پوکو ایکس3- خرابی باتری پوکو
جدا کردن باتری پوکو x3


البته این راه حل برای خاموش شدن گوشی پوکو ایکس x3 نیاز به تخصص دارد و بهتر است از یک تعمیرکار مجرب و مورد اعتماد این خواسته را طلب کنید، که یک مرتبه باتری را جدا و ولتاژ را بررسی کند که ولتاژ آن بالای ۳.۶ باشد چرا که ولتاژ زیر ۳.۶ برای موبایل به این معناست که باتری به خواب رفته است و نیاز به شوک دارد.

اگر دسترسی به تعمیرکار ندارید و به خواب رفتن باتری گوشی پوکو ایکس3 خود شک دارید می توانید گوشی را به شارژر فست به مدت حداقل یک ساعت بزنید اگر باتری بخواب رفته باشد مطمئنا بعد از این زمان باید علامت شارژ بر روی صفحه گوشی نمایش داده شود.

5-بازنشانی کارخانه انجام دهید.


البته تعمیرکاران این راه حل را بیشتر برای گوشی های پوکو x3 که روی لوگو مانده اند یا ریست متوالی می شوند انجام می دهند. چرا که وقتی گوشی هیچ علائمی ندارد و به صورت کامل خاموش شده است امکان ریست فکتوری یا همان بازنشانی کارخانه وجود ندارد.

اگر گوشی شما روشن است و روی لوگو گیر کرده است یا اینکه مدام خاموش و روشن می شود می توانید از این روش استفاده کنید برای این کار ابتدا بگذارید گوشی خاموش شود وقتی گوشی خاموش شد گوشی را به شارژر متصل کنید تا گوشی کمی شارژ شود سپس دکمه های ولوم بالا و دکمه پاور را همزمان چندثانیه بگیرید تا وارد صفحه بازنشانی شوید سپس گزینه wipe data factory reset را انتخاب کنید تا گوشی بازنشانی کارخانه شود.

6-گوشی را فلش کامپیوتری کنید.

اگر گوشی پوکو x3 خود را با سیستم کامپیوتر فلش کردید و گوشی خاموش شده است باید بدانید که مشکل گوشی شما نرم افزاری است .در اکثر مواقع گوشی های شیائومی اگر توسط کاربران عادی فلش شوند گوشی خاموش می شود.چرا که فلش گوشی شیائومی با سایر مدلها متفاوت است و می بایست قبل از فلش قفل امنیتی گوشی باز شود که در تعمیرکاران موبایل اصطلاحا به بازکردن بوتلودر معروف است.

برای انجام فلش گوشی پوکو x3 پیشنهاد می کنیم به یک نرم افزار کار حرفه ای مراجعه کنید و به هیچ عنوان با استفاده از آموزش های مقدماتی یا توسط تعمیرکار مبتدی این کار را انجام ندهید.
چرا که اگر اصطاحا گوشی پوکو x3 شما فایل فلش اشتباه بخورد گوشی بریک(آجر) می شود و تعمیر مجدد آن وجود ندارد.

7-آخرین راه حل خاموش شدن پوکو x3

خاموش شدن پوکو x3- خرابی cpu گوشی پوکو
cpu گوشی پوکو x3


در اکثر موارد که گوشی پوکو x3 هیچ گونه علائمی ندارد و بدون دلیل و بصورت ناگهانی خاموش شده است مشکل از cpu گوشی شماست.
باید بدانید که اکثر تشخیص خاموشی گوشی های مختلف براساس تجربیات یک تعمیرکار است.
در مجموعه تعمیرات موبایل ۰۹۱۳ به علت حجم بالای تعمیرات مدل های مختلف گوشی شیائومی و به خصوص گوشی پوکو x3 ، تشخیص و عیب یابی گوشی بصورت فوری برای شما انجام می گیرد. شما عزیزان می توانید بصورت حضوری یا پستی تعمیرات گوشی پوکو X3 خود را به ما بسپارید‌. قیمت سی پی یو گوشی پوکو X3 با اختلاف زیاد در بازار تعمیرات موبایل موجود است. در مجموعه موبایل0913 تعویض CPU همراه با گارانتی کتبی به شما ارائه می شود برای استعلام قیمت بروز می توانید روی قیمت cpu گوشی پوکو x3 کلیک کنید.

باید بدانید که درصورتی که برد گوشی پوکو x3 توسط تعمیرکار غیر مجرب دستکاری شود ممکن است غیرقابل تعمیر شود.
مجموعه موبایل۰۹۱۳ عضو رسمی اتحادیه و همچنین دارای نماد اعتماد الکترونیکی است که در پایین سایت قابل مشاهده است.


فیلم تعمیر گوشی پوکو x3

تعمیرات موبایل0913 تعمیرات موبایل

‫17 دیدگاه ها

 1. سلام گوشیم پوکو x3pro هست بعضی وقتا با عوض کردن تم یا پس زمینه یا باز کردن دوربین یه بیرون رفتن از برنامه خاموش روشن میشه موقع گیم خاموش نمیشه داغ هم به اون صورت نمیکنه شارژشم خوبه میشه راهنماییم کنید

  1. سلام مشکل خرابی سی پی یو گوشی است و باید تعمیر شود.

 2. گوشی شیائومی پوکو x3 پرو دارم که یک مرتبه و بدون هیچ علتی خاموش شد‌ و اطلاعات خیلی مهم و رمزهای کیف پول ارز دیجیتالم روی گوشی است و می خواهم ۱۰۰درصد گوشی بدون حذف اطلاعات روشن شود و هزینه تعمیر هر چقدر باشد می دهم. فقط تضمین می خواهم که گوشی روشن شود چون تقریبا کل دارایی من روی این گوشی است و حتی به فکر اینم که در دبی گوشی را تعمیر کنم.

  1. سلام دوست عزیز در صورتی که گوشی پوکو x3 پرو شما توسط تعمیرکار دیگری دستکاری نشده باشد بصورت ۱۰۰درصدی و بدون حذف اطلاعات در مجموعه ما قابل تعمیر است برای هماهنگی می توانید از طریق صفحه تماس با ما با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 3. با عرض سلام و احترام خدمت شما دوست عزیز و گرامی ،بنده هم همین طور که همه عزیزان دیگرفرمایش کردن به این مشکل برخوردم که حین تماشای فیلم بشکل ناگهانی بطور کامل وکلی خاموش شد.ألبته به نوشته های راهنما عمل کرده و به همین صورت بوده است بجز چراغ بالای صفحه به اندازه‌ی خیلی کوچکی شروع به چشمک زدن میکند.ممنون نظر شما چیست؟

  1. سلام بله دوست عزیز تمامی خاموش شدن های این مدل گوشی به خاطر مشکل سی پی یو گوشی است و قابل حل است.

   1. سلام و وقت بخیر
    گوشی پوکو ایکس تری جی تی دارم متأسفانه اول موقع تماس ورودی صفحه سیاه بود و نمی آمد بالا تا جواب دهم و حالا اگر صفحه قفل شود باید بیست یا سی بار خاموش و روشن کنم تا صفحه بالا بیاید محبت میفرمایید راهنمایی کنید

    1. سلام دوست عزیز ممکن است مشکل از اتصال فلت پاور باشد یا خرابی cpu . برلی تعمیر با کارشناسان از طریق صفحه تماس ارتباط بگیرید.

 4. سلام من امروز گوشیم رو برده بودم بیرون تو گرما گوشی رو بعد چند وقت از جیبم در آوردم 1 دقیقه ازش استفاده کردم یکدفعه گوشی خاموش شد و کلا سیاه شد و کلا روشن نمیشه
  بردم تعمیر گفت گوشی خاموشه و روشن نمیشه و باید باز بشه مشکل از کجاشه ؟

  1. سلام اگر ناگهانی خاموش شده و ضربه یا فشاری بهش وارد نشده باشد مشکل از cpu گوشی است و می بایست تعویض شود.

 5. سلام وقت بخیر من x3proدارم الان بردمش پیش یک تعمیر کارمیگه باید ریبال شه و ممکنه ریبال جواب نده آیا این احتمال هست. بعد از ی تعمیر کار دیگه پرسیدم گفت باید برد گوشی عوض ش با خرید cpuدرست میشه

 6. سلام گوشی پوکو x3 پرو دارم بعضی اوقات خاموش و روشن میشه امروز کلا خاموش شد و ر چقدر زدم به شارژ دیگه روشن نمیشه میشه راهنمایی کنید ممنون

  1. سلام دوست عزیز گوشی های پوکو x۳پرو و پوکو x3 مشکل خرابی سی پی یو دارند که در زمان کم و بصورت فوری قابل تعمیر است. البته عدم دستکاری شدن هم در تعمیر شدن بسیار مهم است .

   1. سلام من گوشیم پوکوx3pro هستش خاموشه و روشن هم نمیشه میخواستم اینو بهتون ارسال کنم تعمیرش کنید قیمت تعمیر cpuرو لطف میکنید بفرستید

    1. سلام دوست عزیز جهت مشاوره و استعلام قیمت بروز باشماره 09140036953 آقای نوری تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button