آموزش رفع مشکلات موبایل

5نشانه خرابی باتری

چگونه بفهمیم باطری گوشی خراب شده؟


همه میدانیم که هیچ چیز برای همیشه دوام ندارد.بطور معمول 5نشانه خرابی باتری وجود دارد ، با افزایش سن ، عملکرد باتری ممکن است خراب شود. مطمئناً در مورد باتری تلفن های هوشمند این مورد کاملا صدق میکند. ما هنوز از منبع نامحدود انرژی استفاده نکرده ایم ، بنابراین فعلا باید طول عمر محدود آنها را تحمل کنیم. به طور معمول ، تعداد باتری ها از تعداد چرخه های 300-600 در هر نقطه از بین می روند. آیا شما مطمئن نیستید که باتری شما خراب است و زمان تعویض آن فرا رسیده ؟ در اصفهان یاب 5نشانه خرابی باتری برای شما کاربران مطرح نموده ایم تا متوجه زمان تعویض باتری را بهتر تشخیص دهید.علائم اولیه مشکلات جهت تعویض باتری ممکن است قبل از اینکه بیش از حد نادیده گرفته شوند ، به عنوان نکات ظریف ظاهر شوند. اما حال زمان آن رسیده است که در صورت مشاهده برخی یا همه نشانه های زیر خرابی باتری ویا عدم خرابی آن را بررسی کنید:

5نشانه خرابی باتری عبارت اند از:

1) زمانی که گوشی روشن نمی شود و یا دوام نمی آورد

این قطعاً واضح ترین و ساده ترین راه برای تعیین یکی از 5نشانه خرابی باتری است. که آیا باتری شما به سادگی به اندازه کافی شارژ شده است یا خیر. مانند سایر موارد بدون برق ، تلفن شما به سادگی روشن نمی شود. با این حال ، اگر هنوز در حال شنیدن اعلان هایی از تلفن خود هستید یا علائم قدرت را مشاهده می کنید ، اما صفحه نمایش آن کاملاً سیاه است ، به احتمال زیاد ما مشکلی در صفحه نمایش داریم نه باتری. همچنین این احتمال وجود دارد که شارژر شما باشد ، بنابراین مطمئن شوید مثلا میتوانید با شارژر دیگری تست کنید که مشکل آن از باتری بوده یا خیر و در نهایت سلامت باتری آن را تأیید کنید.

2) فقط هنگام اتصال به شارژر علائم سالم بودن ( شارژ شدن ) را نشان می دهد

اگر تلفن شما کاملاً از کار افتاده است و همه احتمالات آسیب دیدن صفحه را رد کرده اید ، پس به مرحله بعدی تشخیص 5نشانه خرابی باتری می رویم.

شارژر خود را به دستگاه متصل کرده و چند دقیقه مشاهده کنید. اگر تلفن شما روشن شد و شروع به کار کرد عالی است. حالا شارژر را جدا کنید. اگر به محض برداشتن شارژر خاموش شود ، مطمئناً باتری شما تمام شده است. این را می توان با این واقعیت تعیین کرد که تلفن فقط هنگام دریافت نیروی خود از شارژر کار می کند.

3) شارژ باتری به سرعت کاهش می یابد

به طور متوسط ​​، یک تلفن هوشمند مدرن (2021 یا بالاتر) باید بتواند 10-8 ساعت از شارژ کامل تا تخلیه کامل دوام بیاورد. البته بسته به عوامل مختلف ، ممکن است این مورد به شدت از کاربر به کاربر دیگر متفاوت باشد. اگر از تلفن خود به طور مکرر استفاده می کنید ، از برنامه های خالی کننده باتری استفاده می کنید ، یا فراموش می کنید که برنامه ها را پس از اتمام کار با آنها ببندید ، این ممکن است شما را در محدوده 5-8 ساعت قرار دهد. با این حال ، اگر تلفن خود را تا زمان شارژ کامل شارژ کنید ، اما به نظر می رسد که عمر باتری بسیار سریع (2 ساعت یا کمتر) از بین می رود.

یا اگر به طور تصادفی به طور کامل خاموش شود ، این نشانه دیگری است که نشان می دهد عمر باتری شما به آخر رسیده است .

4) گرم شدن بیش از حد باتری

میانگین محدوده دمای سالم برای باتری تلفن های هوشمند چیزی بین 68-86 درجه فارنهایت است. باتری شما می تواند بالاتر از این سطح کار کند ، اما بر عمر کلی و عملکرد باتری تأثیر منفی خواهد گذاشت. اگر تلفن شما در لمس داغ است ، نه تنها خطرناک است ، بلکه این مورد نیز از 5نشانه خرابی باتری دیگری است که ممکن است باتری شما در آخرین لحظات کاربرد خود باشد.

5) برآمدگی باتری

نکته آخر اینکه اگر صفحه تلفن شما از قاب دستگاه خارج می شود ، به احتمال زیاد این نتیجه یک باتری متورم است که صفحه را به سمت بالا فشار می دهد. برآمدگی باتری در اثر شارژ بیش از حد سلول های باتری ایجاد می شود. مانند گرم شدن بیش از حد ، این نیز یک خطر است. در این مرحله ، شما چاره ای جز تعویض باتری ندارید ، مخصوصاً قبل از اینکه صفحه نمایش آن خراب شود!

امیدواریم با مطالعه مقاله کوتاه 5نشانه خرابی باتری به مطالب مورد نظر خود رسیده باشید. در ادامه قصد داریم نکاتی درمورد نحوه سریعتر شارژ کردن باتری را برای شما بازگو نماییم.با ما همراه باشید.

نحوه شارژ سریعتر گوشی اندروید

8 نکته و ترفند شارژ سریع باطری گوشی همراه

شارژ سریع تلفن شما به سادگی وصل کردن کابل شارژ آن ساده نیست. شما میتوانید این نکات و ترفندها را برای شارژ سریعتر تلفن خود بیاموزید.

با اصفهان یاب همراه باشید.

پس از مطالعه 5نشانه خرابی باتری نیازاست بدانیم راه های سریعتر شارژ شدن باطری چگونه است.

شارژ مداوم تلفن همراه ممکن است برای شما خسته کننده باشد . اگر میزان مصرف شما بالاتر از حد متوسط ​​است ، هنوز هم بعید است که گوشی شما بتواند در طول روز بدون شارژ مجدد برق در اوایل شب کار کند. و اگرچه معرفی مداوم کابل های USB-C در زمانی که به دستگاه شما نیروی اضافی می دهد در حال کاهش است ، اما این در حالی که باتری شما دوباره درحال تغذیه می شود ، می تواند پیچیده باشد. اما نگران نباشید ، نکات ، ترفندها و ابزارهایی وجود دارد که می توانند تجربه شارژ را کمتر برای شما پیچیده کنند.

در اینجا هشت ترفند هوشمند برای شارژ اندروید وجود دارد که اکثرا از آنها استفاده نمی کنند.

1. حالت هواپیما را فعال کنید

حالت هواپیما گوشی -5نشانه خرابی باتری

یکی از بزرگترین تأثیرات باتری شما سیگنال شبکه است. به عنوان یک قاعده کلی ، هرچه سیگنال شما بدتر باشد ، باتری شما سریعتر خالی می شود. در نتیجه ، اگر در منطقه ای با سیگنال ضعیف زندگی می کنید ، شارژ تلفن شما بیشتر از زمانی که در مکانی با سیگنال قوی زندگی می کنید به طول می انجامد.

راه حل سریع چیست؟

تلفن خود را قبل از وصل کردن در حالت هواپیما قرار دهید. آزمایش نشان می دهد که می تواند مدت زمان مورد نیاز برای شارژ کامل را تا 25 درصد کاهش دهد. برای قرار دادن تلفن خود در حالت هواپیما ، کافی است نوار اعلان ها را به سمت پایین بکشید و روی نماد حالت هواپیما ضربه بزنید. روش دیگر ، می توانید به تنظیمات> شبکه و اینترنت> حالت هواپیما بروید. فقط مطمئن شوید که بعد از پر شدن باتری دوباره آن را خاموش کنید!

2. تلفن خود را خاموش کنید

ساده ، واضح ، اما اغلب نادیده گرفته می شود. اگر تلفن شما در حین شارژ و تغذیه مجدد خاموش باشد ، سریعتر شارژ می شود. وقتی باتری را پر می کنید ، هیچ چیز از آن استفاده نمی کند. البته ، خاموش کردن تلفن در حین شارژ معایب خود را دارد – شما نمی توانید تماس ها یا پیام های فوری دریافت کنید. اما اگر به دنبال تقویت سریع 15 دقیقه ای تلفن خود قبل از خروج از خانه هستید ، قطعا قطع کردن آن راه درستی است. و باعث جلو گیری از بروز 5نشانه خرابی باتری میگردد.

3. اطمینان حاصل کنید که حالت شارژ فعال است

اتصال کابل usb -تعویض یا شارژ سریع باطری-5نشانه خرابی باتری

دستگاه Android شما به شما امکان می دهد هنگام اتصال کابل USB نوع اتصال را مشخص کنید.

اگر از طریق دستگاه دیگر از طریق لپ تاپ خود در حال شارژ هستید ، باید ویژگی شارژ را روشن کرده و به طور تصادفی غیرفعال نشده باشد. به تنظیمات> دستگاههای متصل> تنظیمات برگزیده USB بروید. در لیست گزینه ها ، اطمینان حاصل کنید که دستگاه متصل به شارژ فعال است. (توجه: شما نمی توانید گزینه های موجود در این منو را تغییر دهید مگر اینکه دستگاه شما در آن زمان به کابل USB متصل شده باشد.)

4. از پریز دیواری استفاده کنید

استفاده از پورت USB بر روی رایانه یا ماشین شما منجر به تجربه بسیار ناکارآمد شارژ می شود. به طور معمول ، پورت های USB سوکت غیر دیواری تنها توان خروجی 0.5A را ارائه می دهند. شارژ سوکت دیواری معمولاً 1A (بسته به دستگاه شما) به شما می دهد. دریافت آمپراژ کمتر اشکالی ندارد( به دستگاه شما آسیبی نمی رساند) اما قطعاً برای مدت زمان طولانی مناسب نیست . به عنوان یک قاعده کلی ، فقط از ماشین یا لپ تاپ خود برای شارژ مجدد استفاده کنید ، نه برای شارژ کامل.

این عامل نیز یکی از عوامل بروز 5نشانه خرابی باتری میباشد.

5. خرید پاور بانک

اگر در حال حرکت نیاز به شارژ مجدد تلفن خود دارید ، برای مثال ، اگر غالباً تمام روز در مسافرت هستید. پاور بانک می تواند نجات دهنده باشد. بسیاری از پاور بانک ها خروجی آمپری مشابه پریز دیواری و در برخی موارد حتی بیشتر را نیز ارائه می دهند. اما یک هشدار ، در حالی که تلفن شما ممکن است با خروجی دو آمپر سریعتر شارژ شود ، باید مطمئن شوید که کابل USB شما می تواند قدرت اضافی را تحمل کند.

6. از شارژ بی سیم خودداری کنید

شارژ بی سیم می تواند عالی باشد ؛ بسیار راحت است و کابل های کمتری را شامل می شود ، چیزی که من مطمئن هستم همه می توانیم از آن استفاده کنیم . با این حال ، اگر سرعت شارژ اولویت اول شماست.

باید از آنها اجتناب کنید. آنها نسبت به همتایان سیمی خود تجربه شارژ بسیار کندتری را ارائه می دهند. در حقیقت ، آزمایش نشان می دهد که آنها می توانند تا 50 درصد کندتر باشند. چرا؟

دو دلیل وجود دارد:

اول ، انتقال انرژی از طریق کابل بسیار کارآمدتر از تماس مستقیم است.

دوم ، انرژی هدر رفته خود را به صورت گرمای اضافی نشان می دهد.

توجه داشته باشید که عدم استفاده از کابل باکیفیت میتواند باث بروز یکی از 5نشانه خرابی باتری گردد.

7. قاب گوشی خود را بردارید

همه تلفن های هوشمند در حال حاضر از باتری های لیتیوم یونی استفاده می کنند. مواد شیمیایی پشت نحوه کار آنها حکایت از این دارد که هنگامی که باتری خنک است ، روند شارژ بسیار کارآمدتر عمل می کند. برای شارژ بهینه ، دمای باتری (نه دمای هوا) باید بین 41 تا 113 فارنهایت (5 تا 45 درجه سانتیگراد) باشد. بدیهی است که دمای باتری تا حدودی توسط دمای محیط کنترل می شود و حذف قاب شما به کاهش آن کمک می کند. و در صورتی که به فکر شارژ گوشی خود در یخچال هستید: این کار را نکنید. افت راندمان در دمای زیر محدوده ایده آل حتی شدیدتر است. حتی این کار ممکن است باعت بروز یکی از 5نشانه خرابی باتری شما که در ابتدای مقاله گفته شدگردد.

8. از کابل با کیفیت بالا استفاده کنید

تفاوت کیفیت بین دو کابل می تواند بسیار زیاد باشد. در داخل کابل شارژ شما چهار کابل جداگانه وجود دارد: قرمز ، سبز ، سفید و سیاه.

کابل های سفید و سبز برای انتقال داده ها ، کابل های قرمز و سیاه برای شارژ هستند. تعداد آمپرهایی که دو کابل شارژ می توانند حمل کنند با اندازه آنها تعیین می شود. یک کابل استاندارد 28 سنج می تواند حدود 0.5 آمپر را منتقل کند. یک کابل بزرگتر 24 سنج می تواند دو آمپر را حمل کند.

کلام آخر:

شما میتوانید برای جلوگیری از خرابی باتری خود نکاتی که در بالا ذکر شده است اعم از استفاده کابل مناسب ، کنترل دمای باتری و… را رعایت نمایید.

تعمیرات موبایل0913

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button