آموزش رفع مشکلات موبایل

اصلی ترین دلایل خاموش شدن گوشی شیائومی

خاموش شدن گوشی شیائومی

اگر شما هم با مشکل خاموش شدن گوشی شیائومی مواجه شده اید و نگران اطلاعات ذخیره شده خود هستید باید ابتدا به دنبال علت خاموش شدن گوشی شیائومی خود باشید تا با عیب یابی دقیق و کمترین دستکاری ، مشکل گوشی خود را حل کنید این مقاله که توسط نمایندگی شیائومی اصفهان نگارش شده است ابتدا علت های این مشکل را بررسی می کنیم و سپس راه حل های خوبی برای حل آن پیشنهاد می دهیم.

 دو علت اصلی می‌تواند برای خاموش شدن گوشی شیائومی شما وجود داشته باشد:

1⇐مشکل می تواند سخت افزاری باشد و یکی از قطعات روی برد گوشی دچار خرابی یا اتصال شده است و نیاز به تعویض دارد. که از مشکلات سخت افزاری شیائومی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • اتصال دکمه خاموش و روشن و یا همان دکمه پاور گوشی
 • اتصال اثرانگشت مخصوصا اثرانگشت هایی که در کنار گوشی هستند
 • اتصال پایه های پردازنده و سی پی یو گوشی بر اثر گرما
 • خراب شدن باتری گوشی و یا باد کردن باتری و تخلیه کامل شارژ
 • سوختن و اتصال خازن های گوشی بر اثر رطوبت و آب خوردگی
 • سوختن آی سی شارژ گوشی بر اثر نوسانات یا خرابی شارژر
 • سوختن آی سی تغذیه گوشی
 • اتصال دوربین های گوشی بر اثر ضربه یا رطوبت
 • خراب شدن مدار شارژ گوشی و شارژ نشدن گوشی

2⇐مشکل ممکن است نرم افزاری باشد و یکی از برنامه های نصب شده روی گوشی باعث اختلال در سیستم عامل گوشی شده است وموجب اختلال در بوت لودر گوشی شده است که در ادامه مشکلات نرم افزاری را به صورت مختصر توضیح می دهیم.  

 • نصب برنامه های ویروسی و مخرب
 • فلش کردن گوشی شیائومی با فایل و نرم افزار اشتباه
 • روت کردن گوشی و کاهش امنیت گوشی
 • نصب بیش از حد برنامه ها روی گوشی 
 • کم بودن باتری گوشی در هنگام بروز رسانی یا فلش کردن
 • حذف فایل های مهم و سیستم عامل گوشی

در ادامه مطلب تمامی علت های مهم بالا را بصورت کامل شرح می دهیم و در انتها راه حل های رفع آن را بیان می کنیم.

خاموش شدن گوشی شیائومی - علت خاموشی شیائومی

علت های نرم افزاری خاموش شدن گوشی شیائومی چیست؟

 

1-نصب برنامه های مخرب:

اگر برنامه هایی که هیچ منبع معتبری ندارند را نصب کنید به دلیل تبلیغات بیش از حد بعضی از برنامه ها ممکن است موجب اختلال در سیستم عامل اندروید گوشی شیائومی شما شود و با هنگ مداوم گوشی موجب فشار به هارد و سی پی یو و در نهایت موجب خاموش شدن گوشی شیائومی می شود.

علت خاموش شدن گوشی شیائومی

2-فلش کردن گوشی شیائومی با فایل اشتباه:

گاهی اوقات افراد با استفاده از آموزش های مقدماتی و فایل های اشتباه ، گوشی خود را در منزل فلش می کنند و این کار در برخی موارد ممکن است به خاموش شدن گوشی منجر شود و حتی ممکن است با فلش کردن اشتباه گوشی شما بریک شود به این معنا که همانند یک آجر دیگر قابلیت خاصی نداشته باشد و تعمیر نشود.

3-روت کردن علت خاموش شدن ناگهانی شیائومی

روت کردن گوشی به معنای باز کردن دسترسی نرم افزار ها و سیستم عامل گوشی است و قابلیت اعمال تغییرات در فایل های سیستمی گوشی را ایجاد می کند اما باید بدانید که با روت کردن گوشی امکان خاموش شدن گوشی شیائومی شما وجود دارد همچنین امنیت گوشی شما به شدت کاهش می یابد.

خاموش شدن گوشی شیائومی بر اثر ورت کردن اشتباه

علت های سخت افزاری خاموش شدن گوشی شیائومی:

 

1- وارد شدن ضربه به گوشی شیائومی:

اولین دلیل شایع برای خاموش شدن گوشی شیائومی وارد شدن ضربه است. ضربه می تواند اتصالات و فلت های گوشی را جدا کند مخصوصا اگر گوشی شما قبلا یکبار باز شده باشد این دلیل بر طبق تجربه محتمل تر است چرا که ممکن است تعمیرکار قبلی فلت های گوشی مثل فلت ال سی دی یا فلت مین برد را به درستی محکم نکرده باشد و با کوچکترین ضربه این فلت ها جدا شوند. ضربه محکم هم می تواند باعث کنده شدن پایه های اتصال آیسی های گوشی شود که در این حالت نیاز به ریبال یا همان نصب مجدد آیسی ها می باشد.

2- خراب شدن و یا باد کردن باتری شیائومی:

دومین دلیل خاموش شدن گوشی شیائومی معمولا خراب شدن باتری است که معمولا توسط خود کاربران قابل تشخیص است. اگر قبل از خاموش شدن گوشی بصورت مداوم شارژ باتری شما ناگهانی خالی می شد یا درب پشت گوشی شما متورم شده است باید به خراب بودن باتری شک کنید در این صورت نیاز است که باتری خود را تعویض کنید.

علت خاموش شدن شیائومی

3-آب خوردگی یا رسیدن رطوبت به گوشی شیائومی:

در برخی موارد حتی رطوبت هم می تواند باعث خاموش شدن گوشی شیائومی شود. موارد زیادی برای مشکل خاموشی گوشی شیائومی به تعمیرگاه موبایل0913 مراجعه کرده اند و بیان داشتند اینکه بدون دلیل گوشی خاموش شده است بعد از پرسش از مشتری متوجه می شویم که در مناطق مربوط مثل گلخانه یا مناطق جنوب و پر رطوبت حضور داشته است.
در این حالت می بایست گوشی باز شود و با استفاده از محلول تینر 20000 شستشو شود.

 

دلایل خاموش شدن گوشی شیائومی

راه حل های رفع مشکل خاموش شدن گوشی شیائومی

 

روش 1 :

دکمه پاور و ولوم کاهش صدا را به مدت 10 ثانیه فشار دهید.

این امکان وجود دارد که گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها، لپ‌تاپ‌ها و سایر دستگاه‌های الکترونیکی به ظاهر در حالت خاموش شدن گیر کنند. در چنین حالتی، دکمه روشن و خاموش به هیچ وجه کار نمی‌کند.  از قدیم الایام ، راه حل این بوده است که باتری دستگاه را بردارید، چند ثانیه صبر کنید، سپس باتری را دوباره قرار داده و دوباره دکمه پاور را فشار دهید. این کار تمام برق داخل دستگاه را حذف می کند که با عنوان چرخه برق شناخته می شود. اگر دستگاه شما باتری قابل تعویضی دارد، این راه را امتحان کنید،به این ترتیب ممکن است مشکل شما برطرف شود.

اگر باتری گوشی شیائومی شما قابل تعویض نباشد . خوشبختانه ، راه دیگری برای انجام موثر چرخه برق وجود دارد. فقط دکمه پاور و ولوم پایین دستگاه را برای ده ثانیه نگه دارید. گوشی شما ریستارت می شود. و هیچ اطلاعاتی هم پاک نمی شود. در اکثر مراجعات کاربران به نمایندگی تعمیرات شیائومی مشکل خاموش شدن گوشی شیائومی با این روش حل شده است.

با این روش ممکن است دستگاه شیائومی شما روشن شود اگر نه، ادامه مطلب را بخوانید.

روش 2 :

دستگاه شیائومی خود را شارژ کنید

اگر دستگاه شما باز هم از روشن شدن امتناع می ورزد و با فشار دادن دکمه پاور هیچ اتفاقی نمی افتد، ممکن است شارژ نداشته باشد. یا اینکه شارژر گوشی شیائومی شما خراب شده باشد. گوشی خود را به برق وصل کنید و اجازه دهید قبل از اینکه دوباره آن را روشن کنید، کمی شارژ شود.

اگر باتری دستگاه شما به طور کامل تخلیه شده باشد، ممکن است بلافاصله پس از وصل کردن آن روشن نشود. قبل از اینکه دوباره آن را روشن کنید، دستگاه را برای مدتی ( در حدود چند دقیقه ) رها کرده و اجازه دهید گوشی شما شارژ شود، سپس آن  را روشن کنید. حتما از سالم بودن شارژر گوشی خود اطمینان پیدا کنید و با شارژرهای دیگر هم تست کنید.

روش 3 :

ازحالت بازیابی ،گوشی را ریست فکتوری کنید!!!

اگر تمامی مراحل را امتحان کردید و گوشی شیائومی شما روشن می شود ولی روی لوگو می ماند احتمالا گوشی شما ویروسی شده است و باید به یک تعمیرگاه مراجعه کنید تا در صورت اطمینان گوشی را برای شما ریست فکتوری یا فلش کند.

راه حل برای ریست فکتوری در منزل

یک راه مخفی  برای بازنشانی کارخانه ای گوشی شیائومی شما در زمانی که به درستی روشن نمی شود وجود دارد. توجه داشته باشید که با این کار محتویات گوشی شما پاک می شود و آن را به حالت پیش فرض خود باز می گرداند. این روش فقط باید در بدترین حالت زمانی استفاده شود که دستگاه شما به دلیل از کار افتادن  غیرقابل استفاده باشد،چون با این کار همه اطلاعات داخل گوشی را از دست خواهید داد.

البته در این روش باید به حالت بازیابی دستگاه خود دسترسی داشته باشید. دستگاه را به طور کامل خاموش کنید، سپس آن را با یکی از دکمه های ترکیبی زیر روشن کنید:

 دکمه افزایش صدا + دکمه کاهش صدا + پاور را نگه دارید.

 دکمه افزایش صدا + Home + پاور را نگه دارید.

 دکمه Home + پاور را نگه دارید.

این روش از دستگاهی به دستگاه دیگر متفاوت است. اگر هیچ یک از این ترکیب ها کار نمی کند، مدل گوشی شیائومی خود بعلاوه کلمه  recovery mode را در گوگل جست و جو کرده تا کلید ترکیبی صحیح را برای دستگاه خود بیابید.

در صورت موفقیت، دستگاه روی صفحه‌ای با علامت اندروید و پنل باز روشن می‌شود.

دکمه های افزایش صدا و کاهش صدا را فشار دهید تا گزینه Recovery mode روی صفحه ظاهر شود.

دکمه پاور را فشار دهید و دستگاه شما در حالت بازیابی راه اندازی مجدد قرار میگیرد.

پاور را نگه دارید و روی کلید افزایش صدا ضربه بزنید. گزینه wipe data یا factory reset را با کلیدهای افزایش صدا و کاهش صدا انتخاب کنید و روی پاور ضربه بزنید.

گزینه Yes را انتخاب کرده و برای ادامه روی کلید پاور ضربه بزنید.

اگر به دنبال بهترین باتری های شیائومی میگردید کلیک کنید: بهترین باتری های شیائومی کدام است؟

روش 4 :

شاید گوشی شیائومی شما خراب شده است

هیچ کس دوست ندارد این را بشنود ، اما اگر گوشی شیائومی شما حتی پس از نگه داشتن دکمه روشن خاموش از روشن شدن امتناع کرد ، باتری را تعویض کنید یا اگر آن را به طور کامل شارژ کردید یا پس از بازنشانی کارخانه ای همچنان درست نشده باشد ، ممکن است گوشی شما خراب شده باشد و یکی از دلایل خاموش شدن گوشی شیائومی شما خرابی گوشی می باشد!!!

اگر تلفن شیائومی شما خراب شده است باید آن را به  تعمیرگاه موبایل بسپارید هم چنین اگر گوشی را همراه با گارانتی خریداری کرده اید و هنوز تحت گارانتی است ، باید با بخش پشتیبانی تلفن های همراه شیائومی تماس بگیرید. به این نکته دقت کنید که ممکن است فقط باتری گوشی شما خراب شده باشد.

در صورت انجام دادن تمامی مراحل بالا و روشن نشدن گوشی شیائومی خود میتوانید با مراجعه به تعمیرات موبایل 0913،تخصصی ترین مرکز تعمیرات  موبایل اصفهان کمک گرفته و در سریعترین زمان ممکن مشکل گوشی خود را حل کنید.

سوالات متداول در مورد خاموش شدن ناگهانی گوشی شیائومی

1-چگونه گوشی شیائومی که خاموش شده است را روشن کنیم؟

اگر بخواهیم بصورت مختصر و طبق تجربه تعمیراتی برای شما راه حلی ارائه دهیم ابتدا از سالم بودن شارژر خود مطمئن شوید هرچقدرهم ظاهر شارژر سالم باشد ممکن است حتی بدون دلیل خراب شده باشد بعد از تست شارژ شدن گوشی با یک شارژر دیگر مرحله بعدی را اجرا کنید. دکمه های ولوم پایین و پاور گوشی را به مدت 15ثانیه فشار دهید تا اگر باگ نرم افزاری رخ داده است برطرف شود با این کار گوشی یک مرتبه خاموش و روشن می شود و در صورتی که با این دو راه حل مشکل خاموش شدن موبایل شیائومی شما حل نشد چاره ای جز مراجعه به تعمیرگاه موبایل ندارید.

2-هزینه تعمیر گوشی شیائومی خاموش چقدر است؟

هزینه تعمیر بسته به مدل گوشی و عیب آن متفاوت است اما در برخی موارد مدل های خاصی مثل گوشی پوکو x3 ,m3 دارای مشکلات مشخص و عیب مشترکی هستند که حتی می توان قبل از باز شدن گوشی هزینه دقیق را به مشتری اعلام کرد در سایر مدل های شیائومی هم می توانید با تماس با پشتیبانی سایت و کارشناسان تعمیرات موبایل0913 از هزینه تعمیر گوشی خود  مطلع شوید.

 

کلام آخر:

امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم اطلاعات کافی و لازم را در خصوص دلایل روشن نشدن گوشی شیائومی و راه حل های آن ارائه داده باشیم.شما میتوانید نظرات و سوالات خود را در خصوص خاموش شدن گوشی شیائومی در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید کارشناسان ما در کمتر از چندساعت به پرسش شما پاسخ می دهند.

مطالب مرتبط و پیشنهادی:

خاموش شدن گوشی پوکو m3

خاموش شدن گوشی ردمی 9t

خاموش شدن پوکو x3

 

تعمیرات موبایل0913 تعمیرات موبایل

یک دیدگاه

 1. بسیار سپاسگذارم از اطلاعات بسیار بسیار مفیدتون. موفق و سربلند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button