آموزش رفع مشکلات موبایل

علت شارژ نشدن گوشی سامسونگ چیست؟

برخی از اوقات زمانی که گوشی موبایل خود را به شارژ می زنید متوجه می شوید که گوشی شما شارژ نمی کند و همه جا را بررسی می کنید تا بتوانید دلیل شارژ نشدن گوشی سامسونگ خود را پیدا کنید.شارژ نشدن گوشی سامسونگ و گوشی های دیگر می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که ما می خواهیم در ادامه ی مطلب همه ی علت هایی که می توانند در شارژ نشدن گوشی دخیل باشند را برای شما عنوان کنیم تا شما با خواندن این مقاله بتوانید علت اصلی شارژ نشدن گوشی خود را متوجه شوید و با خواندن راهکارها و تجارب کارشناسان نمایندگی موبایل سامسونگ اصفهان بتوانید مشکل شارژ نشدن گوشی خود را حل کنید.

شارژ نشدن گوشی سامسونگ

اصلی ترین دلایل شارژ نشدن گوشی سامسونگ عبارتند از:

1-پریز برق:

اگر بعد از اینکه گوشی خود را به شارژر متصل کردید و دیدید موبایلتان شارژ نمی کند ممکن است پریزی که آداپتور شارژر را به آن وصل کرده اید مشکل داشته باشد بنابراین شما باید پریز را عوض کنید و با یک پریز دیگر امتحان کنید. در برخی از موارد پیش می آید که افراد اشتباهی شارژ خود را به پریز تلفن وصل می کنند بنابراین از پریزی که شارژر خود را به آن متصل کردید اطمینان پیدا کنید. اگر مشکل از پریز باشد بعد از اینکه پریز را عوض کنید مشکل شارژ شدن گوشی سامسونگ شما حل می شود.

2-بی کیفیت بودن کابل شارژر:

یکی دیگر از علت های شارژ نشدن گوشی سامسونگ استفاده از کابل های بی کیفیت می باشد. اگر کابل شارژر شما اورجینال نباشد ممکن است با مشکل شارژ نشدن گوشی خود مواجه شوید بنابراین می توانید کابل شارژر خود را تعویض کنید تا مشکل شما حل شود.

3-امکان مشکل در سوکت شارژ گوشی:

اگر در سوکت شارژ گوشی شما مشکلی پیش بیاید گوشی شما شارژ نمی شود بنابراین زمانی که با مشکل شارژ نشدن گوشی سامسونگ خود مواجه شدید حتما سوکت شارژ را بررسی کنید و اگر مشکلی در سوکت به وجود آمده بود حتما مشکلش را برطرف کنید تا گوشی شما مثل قبل و به درستی شارژ شود.

4-بررسی کابل شارژ و شارژر:

اگر به طور خیلی ناگهانی با مشکل شارژ نشدن گوشی سامسونگ خود مواجه شدید بهتر است در ابتدا کابل شارژ و شارژر خود را بررسی کنید برای انجام این کار می توانید گوشی خود را با یک شارژی که متناسب با آن باشد امتحان کنید و اگر با شارژر جدید مشکلی نداشت و به خوبی شارژ کرد شما باید شارژر خود را کامل عوض کنید و یک شارژر نو خریداری کنید.

5-خرابی در آی سی شارژ گوشی:

خوب است بدانید که آی سی شارژ یکی از اصلی ترین قطعات در داخل هر اسمارت فونی می باشد که وظیفه ی آن تامین جریان الکتریکی و ولتاژ  برای عملکرد بهتر گوشی می باشد. بنابراین یکی از علت های مهمی که می تواند در شارژ نشدن گوشی سامسونگ شما دخیل باشد خرابی  آی سی می باشد. بررسی آی سی گوشی را شما نمی توانید خودتان انجام دهید بنابراین باید آن را به دست یک فرد متخصص بسپارید تا مشکل به وجود آمده را برای شما حل کند.

6-مشکل در آداپتور:

در اکثر شارژر هایی که آداپتور و کابل از یکدیگر جدا می شوند امکان وجود مشکل در آداپتور زیاد است زیرا آداپتور به دلیل جداسازی و یا اتصال مداوم ممکن است خراب شده باشد و یا شل شدن آداپتور نیز ممکن است در شارژ نکردن گوشی شما دخیل باشد بنابراین شما می توانید گوشی خود را با یک آداپتور دیگر شارژ کنید و اگر مشکل از آداپتور بود آن را تعویض کنید تا گوشی شما به درستی و مثل قبل شارژ شود.

شارژ نشدن گوشی سامسونگ

راه حل شارژ نشدن گوشی سامسونگ چیست؟

1-گوشی موبایل خود را در حالت خاموش شارژ کنید:

اگر گوشی شما با مشکل شارژ نشدن مواجه شد گوشی خود را خاموش و سپس آن را به شارژ بزنید اگر متوجه شدید که در حالت خاموش گوشی شما در حالت عادی و معمولی شارژ می شود باید بدانید که یک مشکلی در سیستم عامل شما وجود دارد و باید آن را به یک فرد متخصص و حرفه ای در این زمینه بسپارید تا بتواند مشکل را برای شما حل کند.

2-راه اندازی مجدد گوشی:

یکی از راه حل های شارژ نشدن گوشی این است که موبایل خود را از اول و مجددا راه اندازی کنید شاید به نظرتان عجیب باشد ولی گاهی ممکن است با یک راه اندازی ساده مشکل شارژ نشدن گوشی سامسونگ شما حل شود و به حالت قبل خود برگردد بنابراین حتما این روش را برای رفع مشکلتان امتحان کنید.

3-تمیز کردن پورت شارژ:

شاید برایتان جالب باشد ولی خوب است بدانید که کثیف بودن و گرد و غبار گرفتن پورت شارژ یکی از دلایلی است که باعث می شود گوشی شما به خوبی شارژ نشود بنابراین برای حل این مشکل شما باید پورت شارژ خود را به آرامی با پنبه پاک کنید و گرد و غبار و کثیفی ها را از بین ببرید اما توجه داشته باشید که پورت شارژ گوشی های هوشمند بسیار حساس و ضعیف می باشند و شما باید خیلی آرام و با احتیاط تمیز کردن آن را انجام دهید تا آسیبی به آن وارد نشود.

4-خشک کردن گوشی:

اگر گوشی شما داخل آب افتاده باشد به هیچ عنوان نباید زمانی که خیس است آن را به شارژ بزنید زیرا آسیب های زیادی به گوشی شما وارد می شود بنابراین سعی کنید گوشی خود را کامل خشک کنید و از خشک شدن آن اطمینان پیدا کنید و بعد از گذشت حداقل 24 ساعت می توانید آن را به شارژر متصل کنید.

5-مراجعه به مرکز خدمات:

اگر تمام راه حل هایی را که برای مشکل شارژ نشدن گوشی را امتحان کردید و مشکل شارژ نشدن گوشی سامسونگ شما حل نشد در آخرین مرحله باید گوشی خود را به مراکز خدمات و نمایندگی موبایل سامسونگ اصفهان  ببرید و آن را به تعمیرکاران حرفه ای و با تجربه در این زمینه بسپارید تا آن ها با بررسی گوشی شما مشکل اصلی را پیدا کنند و راه حلی را برای درست کردن آن بیابند. در چنین مواردی و زمانی که مشکل شارژ نشدن گوشی شما حل نشده باشد امکان اینکه گوشی شما مشکلات سخت افزاری داشته باشد زیاد است.

تعمیرات موبایل0913

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button