آموزش رفع مشکلات موبایل
موضوعات داغ

تار شدن و کار نکردن دوربین گوشی (علت و راه حل)

مشکل تار شدن و کار نکردن دوربین گوشی به دو دلیل رخ می دهد و شما باید با دلایل آن آشنایی داشته باشید. یکی از دلایل اصلی و مهم آن نرم افزاری می باشد و دیگری هم مشکل سخت افزاری است. هر یک از موارد موجب می گردد که دوربین کار نکند و یا اینکه صفحه تاری را نشان دهد. این مشکلات البته به شکل های متنوعی خود را نشان می دهند و شما باید به خوبی هر یک از موارد را در نظر داشته باشید تا سریعا آنها را رفع کرده و ترمیم کنید.

 به طور کلی شما باید بدانید که مشکلات نرم افزاری یکی از مهمترین و اصلی ترین مشکلاتی است که روی گوشی ها امکان دارد به وجود بیاید. شما با استفاده از راه حل های متنوع می توانید آنها را ترمیم نمایید و مشکل دوربین را حل کنید. شما در صورتی که علت تار شدن و کار نکردن دوربین گوشی را به خوبی متوجه شدید می توانید آن را رفع نمایید. در صورتی که قادر به رفع کردن آن نیستید تنها باید به متخصصی که در این زمینه توانایی دارد و آموزش های لازم را دریافت کرده است مراجعه کنید. تعمیرکاران می توانند به بهترین نحو ممکن مشکل دوربین گوشی شما را رفع نماید و تحویل تان دهد.

تار شدن و کار نکردن دوربین گوشی

علت تارشدن وکار نکردن دوربین گوشی :

مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری که روی دوربین گوشی به وجود می آید مهمترین دلیل تار شدن و کار نکردن دوربین گوشی می باشد. شما باید بدانید مشکلات نرم افزاری احتمال دارد از ویروس هایی باشد که شما در گوشی خود دارید و یا اینکه دوربین شما دیگر کارکرد و توانایی لازم را نداشته باشد. همچنین شما باید بدانید در صورتی که گالری گوشی شما پر از عکس و فیلم باشد امکان دارد که دیگر نتوانید با دوربین گوشی خود عکسبرداری و یا فیلمبرداری نمایید. شما اگر دوربین گوشی خود را روشن کنید پیغامی مبنی بر اینکه گالری شما پر است داده می شود و به همین دلیل باید گالری را خالی کنید.

مشکل دیگری که امکان دارد برای دوربین گوشی شما به وجود آید، سخت افزاری است و شما باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید. در صورتی که دوربین گوشی با این مشکل مواجه شده باشد شما دیگر خودتان نمی توانید آن را تعمیر کنید و تنها باید به متخصص برای تعمیر آن مراجعه کنید. امکان دارد ضربه بیش از اندازه به دوربین و یا خط کشیدن روی لنز دوربین گوشی علت اصلی تار شدن و کار نکردن دوربین گوشی باشد. در این صورت شما مجبور می شود لنز دوربین گوشی خود را تعویض کنید. برای تعویض لنز دوربین بهتر است به افرادی که در این زمینه تجربه بیشتری دارند مراجعه کنید. آنها در کمترین زمان می توانند لنز دوربین را تعویض کنند و دوربین شما سالم شود.

راهکارهایی برای رفع تار شدن و کار نکردن دوربین گوشی :

برخی از راهکارهایی که برای از بین بردن مشکل تار شدن و کار نکردن دوربین گوشی به شما می توانیم پیشنهاد دهیم تا از آنها استفاده کنید عبارت می باشد از :

تار شدن و کار نکردن دوربین گوشی

1. راه اندازی مجدد گوشی برای از بین بردن اخطار :

برخی از گوشی هایی که برند سامسونگ و یا هواوی هستند و دوربین شان مشکل دارد را شما می توانید با راه اندازی مجدد تعمیر کنید. البته که باید بدانید برای استفاده از این راه حل باید مشکل دوربین گوشی شما جدی نباشد.

2. پاک کردن حافظه گوشی دوربین :

شما می توانید حافظه گوشی خود را تخلیه کنید تا مشکل کار نکردن دوربین گوشی را رفع نمایید. در واقع باید بدانید که بسیاری از اپلیکیشن ها سنگین هستند و به گوشی فشار می آورند. شما می توانید آنها را به طور کامل حذف کنید تا مشکل را رفع نمایید. دقت داشته باشید که برای استفاده از این روش باید حافظه پنهان را به طور کامل پاک کنید.

3. اجرای گوشی در حالت سیف مود :

در صورتی که روش های قبلی را اجرا کردید و پاسخی دریافت ننمودید باید گوشی را روی حالت سیف مود بگذارید. در این صورت اگر دوربین گوشی کار کند باید بدانید که برنامه های مخرب زیادی روی گوشی وجود دارد که مانع کارکرد دوربین گوشی می شود. به همین دلیل باید آن برنامه ها را به طور کلی پاک کنید.

4. شناسایی و پاک کردن برنامه های مخرب گوشی :

در این مرحله شما باید هر یک از برنامه هایی که مخرب هستند را شناسایی نموده و از روی گوشی خود پاک کنید. در این صورت دوربین شما کار می کند و دیگر صفحات را تار نشان نمی دهد. آنتی ویروس ها در این روش به شما کمک بسیار زیادی می کنند.

5. برداشتن لنز گوشی :

آخرین راهکارهای رفع تار شدن و کار نکردن دوربین گوشی این است که لنز دوربین گوشی را تعویض کنید. برای استفاده از این راهکار باید تنها نزد افرادی که حرفه ای هستند و آموزش های لازم را دیده اند بروید.

تعمیرات موبایل0913

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button