آموزش رفع مشکلات موبایل

افتادن گوشی در آب و راه های تعمیر گوشی آب خورده

در صورت افتادن گوشی در آب چه باید کرد؟

افتادن گوشی در آب

افتادن گوشی در آب اتفاق بدی ست که ممکن است بسیاری از افراد آن را تجربه کرده باشند، اما آنچه مهم است این است که در مرحله بعد باید چه کاری انجام دهید. اگر در حال حاضر گوشی شما داخل آب افتاده و خیس است، بلافاصله دستورالعمل‌های گفته شده در ادامه ی مقاله را دنبال کنید تا در حد امکان بتوانید از آسیب  وارد شده جلوگیری کنید.

در ادامه مقاله به معرفی دستورالعمل های مجزا برای گوشی های ضد اب و گوشی های غیر مقاوم در برابر آب می پردازیم.

گوشی غیر مقاوم در برابر آب

 

توصیه های آنلاین و مقالات فراوانی در مورد این موضوع وجود دارد و پس از مطالعه این مقالات ممکن است به نظر برسد که نجات تلفن شما در این شرایط یک چیز حتمی است ولی متاسفانه اینطور نیست و  احتمال نجات گوشی شما و درست شدن آن پس از افتادن در آب،به نسبت نوع ساخت آن، در هر گوشی متفاوت است. علاوه بر این، این روزها اکثر تلفن‌ها دارای قطعات قابل جابجایی مانند باتری نیستند، که امکان خشک شدن آنها را سخت‌تر از گذشته می‌کند.

۱- فورا گوشی خود را خاموش کنید.

به لطف رسانایی معروف آب،اگر  گوشی شما روشن باشد و داخل اب بیفتد ،جریان خیلی سریعتر در مدار فعال منتقل میشود و احتمال سوختن گوشی شما بالا میرود. اگر خوش شانس باشید، ممکن است تلفن شما قبل از ایجاد آسیب جدی خاموش شده باشد، به هر حال بعد از درآوردن آن از داخل آب،فورا آن را خاموش کنید.

2. در صورت افتادن در آب نمک و سایر مایعات غیر از آب: تلفن را با یک پارچه مرطوب پاک کنید.

به خاطر ویژگی خورنده بودن آب نمک و سایر مایعات غیر از آب،پاک کردن آن از روی گوشی و جلوگیری از نفوذ آن به داخل قطعات امری مهم است و در صورت خارج نکردن آن، قطعا به گوشی شما آسیب می رساند. در صورت مواجه با چنین مشکلی سریعا با یک دستمال مرطوب گوشی را پاک کنید، فقط بلافاصله دوباره آن را  با پارچه ی دیگری خشک کنید.

3. قطعات قابل جدا شدن را بیرون بیاورید.

اگر می توانید سیم کارت و کارت اس دی (SD CARD)را از داخل گوشی خارج کنید. و اگر نوع تلفنی دارید که اجازه خارج کردن باتری را می دهد، این کار را  انجام دهید.

در حالی که قطعات را خارج می کنید، مراقب باشید که به گوشی خود ضربه نزنید یا تکان ندهید، چون ممکن است مایع را در داخل آن جابه جا کنید.

4. آن را با یک حوله نرم خشک کنید.

همچنین می توانید از دستمال کاغذی یا پارچه استفاده کنید اما مطمئن شوید که نرم و بدون پرز باشد. بسیار مراقب باشید که آب را به شکاف ها یا درگاه ها منتقل نکنید. همچنین می‌توانید از حوله خود برای خشک کردن قسمت‌هایی که می‌توانید خارج کنید مانند سیم‌کارت، کارت اس‌دی(SD CARD) و باتری استفاده کنید.

χ حوله را داخل درگاه شارژ قرار ندهید.
χ هیچ جسم دیگری مثل پنبه را داخل درگاه شارژ قرار ندهید.

χ هیچ کلید یا دکمه ای را روی گوشی خود فشار ندهید.
χ تلفن را تکان ندهید، ضربه نزنید یا نکوبید.
χ آن را رو به روی باد پنکه قرار ندهید و روی آن باد نگیرید.
χ گوشی را شارژ نکنید حتی اگر  شارژر بی سیم دارید.
χ گوشی خود را با استفاده از منبع حرارتی خارجی خشک نکنید. مثلاً با یک سشوار اصلا این کار را نکنید

5. گوشی خود را روی یک حوله در محلی خشک قرار دهید.

اکنون مهمترین چیز این است که گوشی خود را به حال خود رها کنید تا خشک شود.

برنج چطور؟
احتمالاً به شما گفته شده است که بهترین راه برای خشک کردن گوشی در آب فرو رفته ، قرار دادن آن در برنج خشک و نپخته است. این تئوری می گوید که برنج رطوبت را از مکان های سخت در دسترس داخل گوشی شما جذب می کند. بحث هایی وجود دارد که آیا این هرگز واقعاً مؤثر بوده است یا خیر. بسیاری از راهنماهای آنلاین هنوز آن را توصیه می کنند. برخی دیگر ادعا می کنند که روش برنج یک افسانه  است.

ما معتقدیم که اگر روش برنج تا به حال جواب داد، احتمالاً دیگر جواب نمی دهد. این روزها اکثر گوشی های هوشمند پشتی یا باتری قابل جابجایی ندارند. ترک ها و شکاف های کمتری دارند. این یعنی فرصت کمتری برای برنج وجود دارد که رطوبت داخل گوشی شما را از نزدیک ببیند و آن را جذب کند.

6. صبر کنید گوشی شما خشک شود تا دوباره روشن شود.

مدت زمان استاندارد توصیه شده برای خشک شدن گوشی در این شرایط یک تا دو روز است.

اگر خوش شانس باشید هنگامی که تلفن شما خشک شد، می تواند به خوبی کار کند و ممکن است به کار خود ادامه دهد، اما در چند روز آینده مراقب باشید و عملکرد آن را در کارهای کلیدی مانند پخش موسیقی، گرفتن عکس و غیره آزمایش کنید. اگر متوجه مشکل جدی شدید، ممکن است مجبور شوید آن را تعمیر یا تعویض کنید.


گوشی مقاوم در برابر آب(ضد آب)

 

اگر گوشی خود را در دو سال گذشته خریداری کرده اید، به احتمال زیاد در برابر آب مقاوم است. اما این بدان معنا نیست که در برخورد با آب اصلا آسیب نمی بیند. در ادامه چند راهکار برای گوشی های ضد آب آورده شده است.

1. بلافاصله آن را خاموش کنید.

این مورد در هر دو مدل ضد آب و گوشی های غیر مقاوم در برابر آب مشترک است و توصیه میشود بلافاصله بعد در آوردن  گوشی از داخل آب آن را خاموش کنید.

اگر تصمیم دارید تلفن خود را روشن بگذارید ، از لوازم جانبی مانند هدفون استفاده نکنید.
گوشی خود را شارژ نکنید حتی با یک شارژر بی سیم.

2. برای آب نمک، سایر مایعات: آن را در آب بشویید.

آب نمک خورنده است و مطمئناً به گوشی شما آسیب می رساند، چه مقاوم در برابر آب باشد چه نباشد. مایعات دیگر نیز ممکن است مشکلاتی ایجاد کنند. به همین دلیل مهم است که آن را در اسرع وقت شستشو دهید.

به یاد داشته باشید: گوشی هوشمند شما برای مقابله با آب با فشار بالا طراحی نشده است. برای جلوگیری از آسیب بیشتر، از شیر آب و فشار مستقیم استفاده نکنید و آن را به آرامی در سینک یا سطل بشویید.

 

3. آن را با یک حوله نرم خشک کنید.

همچنین می توانید از دستمال کاغذی یا پارچه استفاده کنید اما مطمئن شوید که نرم و بدون پرز باشد.

χ حوله را داخل درگاه شارژ قرار ندهید.
χ هیچ جسم دیگری مثل پنبه را داخل درگاه شارژ قرار ندهید.

χ گوشی خود را با استفاده از منبع حرارتی خارجی خشک نکنید. مثلاً با یک سشوار اصلا این کار را نکنید

4. گوشی خود را روی یک حوله در محلی با جریان هوا قرار دهید.

همچنین می‌توانید از یک فن برای کمک به خشک کردن گوشی استفاده کنید.فنی که خیلی قوی نباشد یا خیلی به دستگاه نزدیک نباشد.

برای آیفون توصیه می کنیم گوشی را در حالی که ورودی شارژر آن رو به پایین است نگه داشته و چند بار به آرامی روی گوشی ضربه بزنید.

برای سامسونگ نیز پیشنهاد میکنیم که بلندگوی گلکسی را پایین نگه دارید و چند بار به آرامی تکان دهید.

اما یک نکته :گوگل توصیه کرده است در صورت خیس شدن پیکسل 2 ضربه نزنید یا تکان نخورید. اگر در مورد پیکسل گوشی ضد آب خود اطلاعی ندارید ، پیشنهاد می کنیم از ضربه زدن یا تکان دادن خودداری کنید.

5.  با نمایندگی گوشی خود تماس بگیرید.

این مرحله مهم است. هر سازنده‌ یا نمایندگی که با آن‌ها تماس گرفتیم، توصیه‌هایی در مورد وضعیت «تلفن مقاوم در برابر آب مرطوب» داشتند… اما همیشه توصیه‌ها یکسان نبودند. تلفن های مختلف دارای سطوح مختلفی از مقاومت در برابر آب هستند چون به روش های مختلفی ساخته می شوند.پس الان  وقت آن است که از خدمات پشتیبانی سازنده استفاده کنید.

6. صبر کنید گوشی خشک شود تا دوباره روشن شود.

مهم نیست چه گوشی هوشمند ضد آبی دارید. اگر خیس است و خاموش است، باید خاموش بماند تا کاملا خشک شود.

 

اگر همه چیز خوب پیش رفت، پس از خشک شدن گوشی شما باید به خوبی کار کند. اما ایده خوبی است که در چند روز آینده مراقب باشید و عملکرد آن را در کارهای کلیدی مانند پخش موسیقی، گرفتن عکس و غیره آزمایش کنید. اگر متوجه مشکل شدید، ممکن است مجبور شوید آن را تعمیر یا تعویض کنید.


♦ تعمیرات ♦

 

افتادن گوشی در آب

حتی اگر تمام مراحلی را که توضیح دادیم را دنبال کنید بازهم ممکن است گوشی شما آسیب دیده باشد. اما هنوز هم می توان آن را تعمیر کرد. برای تعمیر نیاز هست به نمایندگی گوشی خود مراجعه کنید.

اگر به نمایندگی دسترسی ندارید وقت آن است که گوشی خود را به متخصصان بسپارید،تعمیرات موبایل 0913 ، تخصصی ترین مرکز تعمیرات موبایل در اصفهان می باشد. توجه اصلی این مرکز همواره جلب رضایت و اعتماد مشتریان بوده است و در همین جهت از بهترین روش ها و بروز ترین تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری و همچنین متخصصین حرفه ای در این زمینه بهره می برد.

شما عزیزان میتوانید از طریق شماره ی 09140036953 و یا کلیک بر روی لینک سایت تماس با ما با کارشناسان در ارتباط باشید

تعمیرات موبایل0913

یک دیدگاه

  1. سلام وقتتون بخیر گوشی ال جی من داخل آب افتاد بعد از یرون اوردنش صفحه نمایش میده ولی لمسش کار نمیکنه،کدوم قسمتش آسیب دیده؟و ادرستون کجاست بیام برای تعمیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button