آموزش رفع مشکلات موبایل

دلایل خرابی دکمه پاور گوشی شیائومی

گوشی های هوشمند امروزه بسیار قدرتمند هستند و با ظرافت خاصی ساخته می شوند،اما این دستگاه ها همانند بقیه ی دستگاه های الکترونیکی دیگر،به مرور زمان و استفاده ی زیاد،مستهلک شده و کارایی اولیه ی خود را ممکن است از دست بدهند.دکمه های فیزیکی موجود در بدنه گوشی،به خصوص دکمه ی پاور،از جمله قسمت هایی است که به خاطر استفاده ی زیاد،زود تر از بقیه ی قطعات دچار فرسودگی و خرابی می شود.پس از سال ها استفاده و فشرده کردن این دکمه ممکن است خراب شده و از کار بیفتد.

دکمه ی پاور گوشی شیائومی یکی از اصلی ترین قسمت های آن است که برای روشن و خاموش کردن موبایل از آن استفاده میشود.هم چنین با استفاده از این دکمه می توان صفحه گوشی را قفل کرده و یا قفل آن را باز کنیم.

در این مقاله که توسط کارشناسان نمایندگی شیائومی اصفهان تالیف شده است قصد داریم در رابطه با علت خراب شدن دکمه ی پاور شیائومی و راه های تعمیر آن و هم چنین روش های استفاده کردن از گوشی با دکمه ی پاور خراب صحبت کنیم.


علت های به وجود آمدن مشکل خرابی دکمه پاور گوشی شیائومی

ضربه خوردن گوشی

یکی از دلایل اصلی که موجب وارد شدن صدمه به گوشی شما می شود،ضربه خوردن به فریم آن است.از آنجایی که دکمه ی پاور روی فریم گوشی تعبیه شده، وارد شدن هرگونه ضربه به این قسمت باعث ایجاد مشکل در دکمه ی پاور خواهد شد.هم چنین اگر ضربه ی مستقیم به کناره های گوشی و خود دکمه ی پاور وارد شود می تواند باعث خرابی این قطعه شود.

علاوه بر دکمه ی پاور،دکمه ی ولوم گوشی هم کنار دکمه ی پاور قرار گرفته که بر اثر ضربه،آسیب می بیند و نیاز به تعویض دارد.

نفوذ رطوبت و  آب به داخل گوشی

یکی دیگر از عوامل خرابی دکمه ی پاور گوشی شیائومی،نفوذ کردن آب به داخل گوشی و یا گذاشتن گوشی در محیط مرطوب است.

رطوبت زیادی و نفوذ آب به داخل گوشی می تواند صدمات زیادی به گوشی شما وارد کند از جمله خراب شدن دکمه ی پاور گوشی

افرادی که به واسطه ی شغل خود مجبور هستند در مکان های مرطوب حضور پیدا کنند،بهتر است در محل کار گوشی خود را از داخل جیب و یا کیف خود بیرون نیاورند.اگر مجبور به استفاده از گوشی خود هستید می توانید از کاور و یا نایلون های مخصوص گوشی استفاده کنید تا رطوبت به داخل گوشی شما نفوذ نکند.

هنگ کردن گوشی

گاهی اوقات دلیل روشن نشدن و یا قفل نشدن گوشی هنگ کردن آن است و ربطی به خرابی دکمه پاور ندارد.

برای اطمینان از این که آیا مشکل از دکمه ی پاور است یا نه،دکمه را چند ثانیه نگه دارید و صبر کنید تا گوشی خاموش شود،اگر گوشی خاموش شد یعنی دکمه ی پاور سالم است و ممکن است دلیل خاموش نشدن و یا قفل نشدن صفحه هنگ کردن گوشی باشد.

فرسودگی دکمه ی پاور

تمامی قطعاتی که داخل گوشی به کار برده شده اند پس از استفاده ی طولانی مدت و مداوم،دچار فرسودگی و خرابی می شوند و نیاز به تعمیر و تعویض دارند که دکمه ی پاور از این قاعده مستثنا نیست . در صورت استفاده ی طولانی مدت ممکن است دچار فرسودگی شده باشد و نیاز به تعمیر داشته باشد.

باد کردن باتری گوشی شیائومی

ممکن است با باد کردن باتری گوشی شیائومی فشار به قسمت های مختلف از جمله فلت پاور صورت بگیرد اگر متوجه تورم درب پشت پوشی شدید باید نسبت به تعویض باتری گوشی اقدام کنید تا از خرابی سایر قطعات جلوگیری کنید.


 راه حل های رفع مشکل کار نکردن دکمه پاور گوشی شیائومی

 

 خرابی دکمه ی پاور گوشی شیائومی

گوشی خود را ری استارت کنید

اصولا در مواجهه با هر مشکلی اولین توصیه همه افراد ریستارت کردن گوشی است،این کار باعث می شود اگر مشکل نرم افزاری، دلیل کار نکردن دکمه پاور گوشی شیائومی شما است، از بین برود.

اما در این مورد خاص که دکمه پاور خراب است از طریق دیگری باید گوشی خود را ریستارت کنید.

راه اول:

1 گوشی را با کابل به کامپیوتر وصل کنید

2 از طریق خط دیگری با گوشی خود تماس بگیرید

3 اگر در این زمان دکمه Camera  روی گوشی شما نمایش داده شد آن را فشار دهید

این کار باعث فعالسازی مجدد گوشی شما میشود و میتوانید دوباره از گوشی استفاده کنید.

راه دوم:

اگر گوشی شما خاموش شده،وضعیت پیچیده تر است.

در برخی مدل های گوشی،وقتی که گوشی را به کامپیوتر وصل میکنید و دکمه های Volume را برای طولانی مدت فشار داده و نگه دارید،با این کار تلفن همراه شما مجددا راه اندازی میشود.

قرار دادن گوشی در حالت Safe mode

ممکن است یک نرم افزار خراب، باعث ایجاد این مشکل در گوشی شما شده باشد تنها راه فهمیدن این است که حالت Safe mode را فعال کنید تا برنامه های اضافه گوشی را ببندد.

فعال کردن این حالت در هر گوشی ای متفاوت است، اما در اکثر گوشی های اندرویدی با نگه داشتن دکمه پاور منویی ظاهر می شود که می توانید با لمس طولانی مدت گزینه Power off حالت Safe mode را تایید کنید و اینگونه گوشی ریستارت می شود.

 

کلید پاور گوشی خود را تمیز کنید

دکمه های گوشی همیشه در معرض گرد و غبار هستند ،نفوذ این ذرات به کناره‌های دکمه ها می تواند جلوی عملکرد درست آنها را بگیرد. برای تمیز کردن این کلید می توانید از مسواک آغشته به الکل استفاده کنید و سعی کنید با مسواک اطراف دکمه را تمیز کرده و هرگونه جسم خارجی را از کناره آن پاک کنید.


راه حل های استفاده از گوشی بدون دکمه پاور

 

با استفاده از روش های زیر می توانید بدون دکمه پاور صفحه نمایش را روشن کرده و به گوشی خود دسترسی داشته باشید.

از دکمه ی ولوم گوشی برای روشن کردن صفحه استفاده کنید

اگر دکمه پاور گوشی شما کار نمی کند و صفحه آن روشن نمی شود می توانید با استفاده از کلید ولوم صفحه را روشن کنید چند ثانیه کلید را نگه دارید تا صفحه ی گوشی روشن بشود.

گوشی خود را به شارژر وصل کنید

از روش های روشن کردن صفحه نمایش بدون دکمه پاور این است که گوشی تلفن خود را به شارژر وصل کنید تا نمایشگر آن روشن شود. برخی از گوشی های هوشمند نیز دارای دکمه فیزیکی دوربین می باشد می توانید با نگه داشتن این دکمه وارد اپلیکیشن مرتبط شوید و به قسمت های دیگر گوشی دسترسی پیدا کنید.

گوشی را تکان دهید تا دکمه‌ پاور رها شود

گاهی اوقات ممکن است دکمه پاور در اثر استفاده زیاد گیر کرده و یا سفت شده باشد ،تکان دادن تلفن کمک می کند تا دکمه نرم شده و از جای خود خارج شود.

دقت داشته باشید که از کوبیدن گوشی به جسم سخت خودداری کنید.

نکته: به هیچ عنوان اجازه ندهید گوشی شما به طور کامل خاموش شود چون با وجود دکمه پاور خراب امکان روشن کردن آن محال خواهد بود.

از اپلیکیشن های مختلف برای تبدیل سایر دکمه ها به دکمه پاور استفاده کنید

یکی از راه‌های دسترسی به تلفن بدون داشتن دکمه پاور ،تغییر کاربری برخی از دکمه های دیگر گوشی است در همین زمینه اپلیکیشن هایی وجود دارند که شرایط را برای استفاده از سایر دکمه ها به جای دکمه اصلی پاور فراهم می کند.

برخی دیگر از این اپلیکیشن ها از سنسورهای موبایل برای مشخص کردن موقعیت گوشی استفاده می‌کند و در زمانی که تشخیص بدهند تلفن را به دست گرفته اید صفحه نمایش را به طور خودکار روشن می کنند. وقتی هم که دستگاه روی زمین باشد نمایشگر خاموش میشود.

دقت داشته باشید که تمامی راههای گفته شده در بالا راه های موقت هستند و خراب شدن دکمه پاور گوشی شیائومی راه حلی جز تعویض آن ندارد و وقتی با این مشکل مواجه شدید باید به مرکز تعمیر موبایل معتبر برای تعمیر آن مراجعه کنید در همین زمینه مرکز تعمیر موبایل 0913 تخصصی ترین مرکز تعمیر موبایل اصفهان می تواند در سریعترین وقت با قطعات اصلی و با کیفیت ،گوشی شما را تعمیر کنید.

جهت رزرو وقت تعمیر کلیک کنید:تماس با ما

تعمیرات موبایل0913 تعمیرات موبایل

یک دیدگاه

  1. سلام من گوشیم ردمی 10 هست و موقع روشن کردن گوشی فقط دکمه ی پاورش کار میکنه و برای خاموش کردن نمیتونم ازش استفاده کنم مشکلش چیه؟/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button