آموزش رفع مشکلات موبایل

نحوه تعمیر سیاه شدن صفحه در گوشی های اندروید

سیاه شدن صفحه در گوشی Android می تواند برا همه نگران کننده باشد. اگر گوشی Android شما روشن است. اما صفحه نمایش آن سیاه است چند کار وجود دارد. که می توانید انجام دهید تا دوباره بتوانی با گوشی خود کار کنید.

موبایل0913 در این مقاله قصد دارد در ارتباط با علت سیاه شدن صفحه گوشی و رفع مشکل سیاه شدن گوشی توضیحاتی را شرح دهد. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

چرا صفحه سیاه در گوشی های اندروید ظاهر می شود؟

حتما به این نکته توجه داشته باشید که  سیاه شدن صفحه نمایش گوشی های اندروید با روشن نشدن تلفن همراه یکی نیست. اگر تلفن شما دارای صفحه سیاه است ، حتما یکی از موارد زیر را مشاهده می کنید:

*چراغ های گوشی شما چشمک می زنند ، اما صفحه نمایش کار نمی کند.

*می توانید از دکمه های تلفن استفاده کنید. و پاسخ های مناسب را بشنوید یا احساس کنید ، اما هیچ چیزی روی صفحه نمایش داده نمی شود.

*تلفن زنگ می زند یا صدایی برای اعلان ها ایجاد می کند. اما نمی توانید با تلفن ارتباط برقرار کنید و پاسخ دهید.

علت سیاه شدن صفحه اندروید چیست؟

در اینجا چند دلیل  برای علت ایجاد صفحه سیاه گوشی اندروید ذکر کرده ایم ، اما دلایل دیگری نیز وجود دارد:

*ممکن است اتصالات LCD صفحه نمایش شل باشد.

*یک خطای مهم در سیستم وجود دارد.

*ممکن است برنامه های ناسازگار نصب کرده باشید.

*ممکن است تلفن برای مدت طولانی بیش از حد شارژ شده باشد.

*حافظه پنهانی که در برنامه ها وجود دارد باید پاک شود.

*تلفن در معرض گرمای شدید (مانند گذاشتن آن در ماشین داغ) قرار گرفته است.

علت سیاه شدن صفحه اندروید چیست؟

12 روش تعمیر سیاه شدن صفحه در گوشی Android

روش1:

صرف نظر از دلیل ایجاد صفحه سیاه در گوشی اندروید  ، چند مورد وجود دارد که می توانید انجام دهید تا صفحه تلفن Android خود را دوباره به حالت قبل باز گردانید.مطمئن شوید دکمه های دستگاه شما گیر نکرده باشد. ابتدا دکمه ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که با خاک ، پرز یا دیگر زباله ها پر نشده باشد. سپس سعی کنید دکمه ها را با فشردن چندین بار دکمه به صورت متوالی آزاد کنید. باید مطمئن شوید که  دکمه آزاد است و به جایی گیر نکرده و با هر بار فشار دادن و رها کردن ز سلامت آن مطمئن شوید.

روش 2:

بعد از اینکه دکمه ها را کاملاً تمیز و آزمایش کردید ، سعی کنید تلفن را مجدداً راه اندازی کنید.

روش3:

پورت شارژ را بررسی و تمیز کنید. گرد و غبار و پرز و… می تواند مانع از شارژ صحیح تلفن شما شود. پورت شارژ را بررسی و تمیز کنید. در صورت لزوم می توانید به آرامی به درگاه شارژ ضربه بزنید یا با یک خلال دندان چوبی آن را تمیز کنید تا هر چیزی را که در درگاه شارژر گیر کرده است  را به راحتی خارج کنید . پس از تمیز کردن ، تلفن خود را به برق وصل کرده و اجازه دهید حدود 10 دقیقه شارژ شود. پس از مدت کوتاهی شارژ شدن ، تلفن را مجدداً راه اندازی کنید.

روش4:

منتظر بمانید تا شارژ باتری کاملاً خالی شود و تلفن خاموش گردد. سپس گوشی را دوباره شارژ کنید و پس از شارژ کامل آن را دوباره راه اندازی کنید. اگر یک خطای مهم سیستم باعث سیاه شدن صفحه نمایش شما شده باشد. این کار باعث می شود تلفن شما دوباره کار کند. به آرامی ، اما محکم تلفن خود را از هر دو طرف فشار دهید ( جلو و عقب را به هم فشار دهید). اگر اتصال LCD شل باشد ، این می تواند اتصال مجدد را برقرار کرده و باعث شود صفحه دوباره کار کند. در این صورت ، تلفن را به مرکز خدمات مجاز ببرید تا کابل LCD را محکم ببندد.

نکته: اگر تلفن شما در گارد محافظ گوشی قرار دارد. قبل از شروع این فرآیند آن را از گارد محافظ خارج کنید .تا بتوانید میزان فشار را بدون شکستن صفحه نمایش بر روی گوشی خود بطور دقیق بسنجید.

1- گوشی را مجدداً راه اندازی کنید. بسیاری از خطاهای مهم سیستم را می توان با راه اندازی مجدد نیرو برطرف کرد. بسته به مدل تلفن Android که دارید. ممکن است لازم باشد از برخی دکمه ها برای راه اندازی مجدد تلفن استفاده کنید ، از جمله:

2- دکمه های Home ، Power ،  Volume Down/Up را فشار داده و نگه دارید.

3- دکمه های Home & Power را فشار داده و نگه دارید.

4- دکمه Power/Bixby را فشار داده و نگه دارید تا گوشی به طور کامل خاموش شود.

به یاد داشته باشید که تلفن خود را پس از خاموش شدن کامل راه اندازی مجدد کنید.

روش5:

تلفن را روشن کنید ، پنج دقیقه صبر کنید و سپس دوباره سعی کنید یک راه اندازی مجدد انجام دهید. این کار به شما اطمینان می دهد که تلفن دارای قدرت کافی برای راه اندازی مجدد است. و راه اندازی مجدد می تواند خطاهایی را که ممکن است روی صفحه تأثیر بگذارد پاک کند.

روش6:

در صورت امکان ، باتری را بردارید ، 30 ثانیه یا بیشتر صبر کنید. و سپس باتری را دوباره نصب کرده و تلفن خود را راه اندازی کنید. اگر نمی توانید باتری را از تلفن خود خارج کنید ، باید اجازه دهید تلفن شما به طور کامل تخلیه شود. سپس آن را دوباره شارژ کرده و مجدداً گوشی را راه اندازی مجدد کنید

هشدار: هنگام جدا کردن باتری تلفن خود احتیاط کنید. اگر تلفن جدیدتری دارید که جدا کردن باتری آن دشوار است و باید با ابزارهای مناسب باز شود ، دستگاه را نزد متخصصی ببرید که می تواند به شما کمک کند. در غیر این صورت ، احتمال  دارد آسیب بیشتری را به گوشی خود را بزنید.

روش7:

در صورت داشتن قلم هوشمند، قلم را بردارید و ببینید آیا باعث روشن شدن صفحه می شود یا خیر. در این صورت ، به تنظیمات> مدیریت عمومی> بازنشانی بروید. و سپس راه اندازی مجدد خودکار را انتخاب کرده و زمان راه اندازی مجدد تلفن خود را تعیین کنید. باید تا این زمان منتظر بمانید تا ببینید راه اندازی مجدد خودکار مشکل شما را برطرف می کند یا خیر.

روش8:

روش دیگر ، همچنین می توانید تنظیم مجدد داده های کارخانه را از صفحه انتخاب کنید. تا تلفن شما به طور کامل به مشخصات کارخانه بازگردد. اگر برنامه ای خراب نصب کرده اید که روی صفحه نمایش شما تأثیر می گذارد. حذف آن برنامه می تواند برای راه اندازی مجدد گوشی شما مفید باشد.

هشدار: با بازنشانی به داده های کارخانه ، همه داده ها – تصاویر ، موسیقی و غیره – از تلفن شما حذف می شود. بنابراین در صورت امکان ، مطمئن شوید که پشتیبان دارید .که می توانید از زمانی که تلفن به درستی کار می کند ، آن را بازیابی کنید.

روش9:

اگر تلفن سامسونگ دارید ، از Smart Switch برای اتصال تلفن خود به رایانه و تلاش کنید. این روش برای دسترسی آسان به راه اندازی مجدد آن یا پشتیبان گیری می تواند به شما کمک کند.

روش10:

گوشی خود را در حالت ایمن راه اندازی مجدد کنید. حالت ایمن ممکن است به شما این امکان را بدهد. تا تلفن را مجددا راه اندازی کنید ، حافظه پنهان را پاک کنید.

با مطالعه ادامه مطلب کارهای دیگری را میتوانید انجام دهید. که می تواند به رفع مشکل سیاه شدن صفحه در انواع گوشی های اندرویدی به شما کمک کند.

نحوه رفع مشکل سیاه شدن صفحه گوشی در سامسونگ  S9/S10 :

1- دکمه روشن / خاموش را فشار داده و نگه دارید.

2- هنگامی که اعلان خاموش شدن ظاهر می شود. دکمه خاموش را فشار داده و نگه دارید تا اعلان حالت ایمن ظاهر شود و سپس رها کنید.

3- روی حالت ایمن ضربه بزنید.

نکته: هنگام تغییر دکمه هایی که در دست دارید ، ممکن است مجبور شوید چند بار تلاش کنید. تا این کار در زمان دقیق انجام شود. اینکار باید 10 ثانیه طول بکشد تا به دکمه های جدید بروید (اما دکمه پاور را همیشه فشار دهید). اما در برخی گوشی ها خیلی زود یا خیلی دیر باعث می شود که گوشی در حالت بازیابی بوت انجام نشود.

در سامسونگ S8/S7/S6/S5 :

1- دکمه روشن / خاموش را فشار دهید و نگه دارید تا آرم خاموش شدن ظاهر شود.

2- نماد خاموش کردن را فشار دهید و نگه دارید تا یک پیام حالت ایمن ظاهر شود.

3- برای تأیید ، حالت ایمن را انتخاب کنید.

در سایر تلفن های Android:

1-دکمه روشن / خاموش را فشار دهید و نگه دارید تا گوشی خاموش شود.

2-دکمه  power را فشار دهید و نگه دارید تا خاموش شدن حالت ایمن نمایش داده شود.

در تلفن های پیکسل:

1-دکمه روشن / خاموش را فشار داده و نگه دارید تا زمانی که دکمه خاموش شدن ظاهر شود.

2-گزینه خاموش را لمس کرده و نگه دارید تا پیام “راه اندازی مجدد به حالت ایمن” ظاهر شود. سپس رها کنید.

3-برای تأیید روی تأیید ضربه بزنید.

روش11:

حافظه پنهان را در تلفن Android خود پاک کنید. با این کار فایل های موقت حذف می شوند و منابع آزاد می شوند. که می تواند هر مشکلی را که مانع روشن شدن صفحه نمایش می شود برطرف کند.

روش12:

بازنشانی داده های کارخانه را امتحان کنید. با این کار گوشی به تنظیمات کارخانه بازگردانده می شود .که تمام اطلاعات شما را حذف می کند. بنابراین در صورت امکان قبل از شروع این فرآیند ، از هر چیزی که نمی خواهید از دست بدهید ، نسخه پشتیبان تهیه کنید.

اگر هیچ یک از این مراحل جواب نداد . وقت آن است که با ارائه دهنده خدمات نمایندگی گوشی خود از طریق لینک های زیر تماس بگیرید.

نمایندگی رسمی گوشی آیفون در اصفهان

نمایندگی رسمی گوشی سامسونگ در اصفهان

نمایندگی رسمی گوشی شیائومی در اصفهان

نمایندگی رسمی گوشی هواوی در اصفهان

تعمیرات موبایل0913

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام صفحه گوشی من بر اثر ضربه سیاه شده زنگ میخورد اما صفحه روشن نمیشود
    لطفا خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید چون هزینه تعمیر ان زیاد است و‌من نمیتوانم پرداخت کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button