آموزش رفع مشکلات موبایل

هزینه و نرخ نامه تعمیرات موبایل در سال 1402(آپدیت مهرماه)

اگر گوشی شما خراب شده و به دنبال نرخ نامه جدید تعمیرات موبایل هستید در این مقاله قصد داریم به صورت کامل و دقیق هزینه تعمیرات موبایل در سال 1402 را برای شما شرح دهیم.

معمولا بعد از خراب شدن و یا شکستن ال سی دی گوشی یکی از دغدغه های اساسی هزینه تعمیر دقیق آن است و با توجه به اینکه در بازار قیمت های متفاوت به مشتری داده می شود این نرخنامه تعمیرات موبایل دقیقا بر اساس نرخنامه رسمی اتحادیه موبایل تدوین شده است.

توجه: لیست قیمت های زیر بر اساس تومان و صرفاً دستمزد تعمیرکار می باشد.

 

آنچه در این مطلب خواهید خواند.

هزینه تعویض تاچ گوشی موبایل

تاچ گوشی موبایل یکی از مصرفی ترین قطعات در گوشی است که به خاطر در دسترس بودن آن خطر خراب شدن بیشتری نسبت به دیگر قطعات دارد معمولاً وارد شدن ضربه به تاچ باعث شکستگی آن می شود در اینجا ما برای شما لیستی از هزینه تعویض تاچ گوشی بر اساس نرخنامه جدید تعمیرات موبایل را تهیه کرده ایم.

رنج قیمت گوشیهزینه تعویض تاچ
تا سقف 500 هزار تومان50هزار تومان
از 500 الی 1 میلیون تومان80 هزار تومان
از 1 میلیون الی 2 میلیون تومان150 هزار تومان
از 2 میلیون الی 3ملیون تومانبسته به مدل موبایل
از 3 میلیون الی 5 میلیون تومانبسته به مدل موبایل
از 5 میلیون الی 10میلیون تومانبسته به مدل موبایل
از 10 میلیون الی20ملیون تومانبسته به مدل موبایل

هزینه تعویض ال سی دی گوشی

در گوشی هایی که تاچ از ال‌سی‌دی جدا هست و به صورت پرس شده نیست میتوان ال‌سی‌دی را به تنهایی تعویض کرد و نیازی به تعویض تاچ و ال سی دی باهم نیست. اینکار هزینه خیلی کمتری برای شما دارد. هزینه تعویض ال سی دی گوشی معمولاً تفاوت چندانی بین تعمیر کاران ندارد اما بد نیست نرخنامه جدید اتحادیه تعمیرات موبایل را نیز بررسی کنید تا از لیست هزینه ها مطلع شوید.

رنج قیمت گوشیهزینه تعویض ال سی دی
تا سقف 500 هزار تومن50 هزار تومان
از 500 الی 1 میلیون تومان100 هزار تومان
از 1 الی 2 میلیون تومان150 هزارتومان
از 2 الی 3 میلیون تومان200 هزارتومان
از 3 الی 5 میلیون تومان350 هزارتومان
از 5 الی 10 میلیونتوافقی
از 10 الی 20 میلیون تومانتوافقی

هزینه تعویض تاچ و ال سی دی

گوشی هایی که تاچ و ال سی دی به صورت پرس شده هستند در صورت خرابی هر کدام چه تاچ و چه ال سی دی مجبور هستید هردو را باهم تعویض کنید. زیرا تعویض تاچ یا ال سی دی به صورت جداگانه در گوشی هایی که تاچ و السیدی آن به صورت پرسی هست امکان پذیر نیست.

درست است که قیمت تاچ و السیدی معمولاً بالا است اما بهتر است از هزینه تعویض آن نیز مطلع شوید لیست زیر بر اساس نرخنامه تعمیرات موبایل 1402 تهیه شده است.

رنج قیمت گوشیهزینه تعویض تاچ و ال سی دی
تا سقف 500 هزار تومانبسته به مدل گوشی
از 500 الی 1 میلیون تومانبسته به مدل گوشی
از 1 الی 2 میلیون تومان120 هزارتومان
از 2 الی 3 میلیون تومان180 هزارتومان
از 3 الی 5 میلیون تومان300 هزارتومان
از 5 الی 10 میلیون تومان500 هزارتومان
از 10 الی 20 میلیون تومان850 الی 1 میلیون و 500 تومان

هزینه جدا سازی ال سی دی گوشی

گوشی های موبایل ال سی دی حساسی دارند که با کمی اشتباه ممکن است ال سی دی در حین جدا سازی کاملا خاموش شود حتی برخی تعمیرکاران نیز برای باز کردن گوشی و جدا کردن السیدی از یک فرد با تجربه در این زمینه کمک می گیرند،در گوشی هایی مانند j5pro , j7pro و برخی مدل های دیگر جدا سازی صفحه نمایش آن ریسک بالایی دارد. بنابراین به یک تعمیرکار باتجربه نیاز است.

در جدول زیر لیست هزینه جدا سازی ال سی دی از گوشی را برای شما تهیه کرده ایم که طبق نرخنامه جدید ارائه شده برای هزینه تعمیرات موبایل تنظیم شده است.

رنج قیمت گوشیهزینه جدا سازی ال سی دی ‌
تا سقف 500 هزارتومانتوافقی
از 500 الی 1 میلیون تومان35 هزار تومان
از 1 تا 2 میلیون تومان50 هزار تومان
از 2 الی 3 میلیون تومان120 هزارتومان
از 3 الی 5 میلیون تومان180 هزارتومان
از 5 الی 10 میلیون تومانبسته به مدل موبایل
از 10 الی 20 میلیون تومانبسته به مدل موبایل

هزینه تعویض بازر زنگ در گوشی

بازر زنگ یا همان اسپیکر اصلی گوشی معمولاً در اثر رطوبت و وارد شدن ضربه فیزیکی به آن دچار آسیب می شود ، البته باید بدانید این قطعه قابل تعمیر نیست و درصورت خرابی باید کلا تعویض شود. اما مواردی وجود دارد که با سرویس کردن اسپیکر گوشی ایراد برطرف میشود در کل باید بگویم که تعویض این قطعه معمولاً زمان کمی نیاز دارد مگر در مواردی که با تعویض مشکل بر طرف نشود و نیاز به عیب یابی و تعمیر روی برد باشد.

هزینه های تعویض بازر در گوشی های مختلف متفاوت است در جدول زیر میتوانید هزینه تعویض بازر زنگ در رنج های قیمتی متفاوت را بسته به قیمت گوشی بررسی کنید.

رنج قیمت گوشیهزینه تعویض بازر زنگ
تا سقف 500هزار تومان35 هزار تومان
از 500 الی 1 میلیون تومان55 هزار تومان
از 1 الی 2 میلیون تومان70 هزار تومان
از 2 الی 3 میلیون تومان90 هزار تومان
از 3 الی 5 میلیون تومان120 هزار تومان
از 5 الی 10 میلیون تومان180 هزار تومان
از 10 الی 20 میلیون تومان250 هزار تومان

هزینه تعویض میکروفون در گوشی

اگر در حین مکالمه متوجه شدید که صدای شما به خوبی برای مخاطب ارسال نمی شود یا به صورت واضح نیست میکروفون شما دچار ایراد شده است و نیاز به تعویض آن است.نکته دیگر که باید بدانید میکروفون مانند بازر زنگ قابل تعمیر نیست و درصورت خرابی باید کاملا تعویض شود معمولاً در بیشتر موارد رطوبت و وجود گرد و غبار باعث اختلال در کار کرد این قطعه می شود اما امکان خرابی در اثر ضربه های فیزیکی یا وجود ایرادی در برد نیز وجود دارد.

هزینه تعویض میکروفون معمولاً از قطعات دیگر کمتر است در جدول زیر لیست قیمت های تعویض میکروفون بر اساس نرخ جدید اتحادیه موبایل در سال ۱۴۰۲ ذکر شده است.

رنج قیمت گوشیهزینه تعویض میکروفون
تا سقف 500 هزار تومان40 هزار تومان
از 500 الی 1 میلیون تومان60 هزار تومان
از 1 الی 2 میلیون تومان85 هزار تومان
از 2 الی 3 میلیون تومان100 هزار تومان
از 3 الی 5 میلیون تومان120 هزار تومان
از 5 الی 10 میلیون تومان150 هزار تومان
از 10 الی 20 میلیون تومان200 هزار تومان

هزینه تعمیر مدار صوت در گوشی

تعمیرات برد زمانی شروع می شود که با تعویض قطعه مشکل گوشی شما حل نشود در اینجا باید به سراغ بررسی و عیب یابی برد پرداخت تا با علم و آگاهی کامل از ایراد نسبت به برطرف کردن آن اقدام کرد.

مدار صوت مداری است که همه پردازش های مربوط به صدای اسپیکر و میکرفون و بقیه موارد مربوطه را انجام می دهد زمانی که تعمیر کار با تعویض قطعه، به عنوان مثال (میکروفون) متوجه حل نشدن ایراد می شود به سراغ مسیر مدار صوت میرود و شروع به بررسی و تعمیر می کند.

هزینه تعمیر مدار صوت بسته به گوشی و میزان خرابی در مدار دارد که در این جدول لیستی از این هزینه ها ذکر شده است.

رنج قیمت گوشیهزینه تعمیر مدار صوت
تا سقف 500 هزار تومان60 هزار تومان
از 500 الی 1 میلیون تومان100 هزار تومان
از 1 الی 2 میلیون تومان150 هزار تومان
از 2 الی 3 میلیون تومان180 هزار تومان
از 3 الی 5 میلیون تومان230 هزار تومان
از 5 الی 10 میلیون تومان300 هزار تومان
از 10 الی 20 میلیون تومان 400 هزار تومان

هزینه تعویض سوکت و مدار شارژ

خرابی سوکت شارژ یکی از ایرادات شایع در گوشی های موبایل هست علت آن استفاده زیادی است که از این قطعه می شود.حتی اگر به درستی از سوکت استفاده کنید نیز در طولانی مدت این قطعه بخاطر مصرف بالا دچار ایراد می شود علائم تشخیص خرابی این قطعه بسیار ساده هست مثل قطع و وصل شدن هنگام شارژ یا کاهش سرعت شارژ و یا کلا شارژ نشدن گوشی،اگر چه ممکن است در برخی موارد ایراد از جای دیگری باشد اما نمی‌توان از خرابی سوکت شارژ چشم پوشی کرد.در زمان هایی که گوشی را با شارژر فیک و یا غیر از شارژر خود گوشی شارژ می کنید ولتاژ اضافی و یا کم وارد شده به گوشی ممکن است باعث آسیب به مدار شارژ و حتی باتری نیز شود.پس در شارژ کردن گوشی دقت داشته باشید.

حال اگر شما موردی را شناسایی کنید که عملیات شارژ دچار اختلال شده بد نیست از قیمت های تعویض و تعمیر آن نیز مطلع باشید،لیست زیر هزینه تعمیرات سوکت و مدار شارژ در گوشی های مختلف را نمایش می‌دهد که بر اساس نرخ جدید اتحادیه تعمیرات موبایل تنظیم شده است.

رنج قیمت گوشیهزینه تعمیر سوکت و مدار شارژر
تا سقف 500 هزار تومان50 هزار تومان
از 500 الی 1 میلیون تومان70 هزار تومان
از 1 الی 2 میلیون تومان100 هزار تومان
از 2 الی 3 میلیون تومان120 هزار تومان
از 3 الی 5 میلیون تومان120 هزار تومان
از 5 الی 10 میلیون تومان120 هزار تومان
از 10 الی 20 میلیون تومان150 هزار تومان

هزینه تعویض کانکتور مموری و سیم کارت

خب ممکن است برای شما هم پیش آمده که گوشی شما سیم کارت یا مموری را شناسایی نکند و نتوانید از آن استفاده کنید،معمولا در اثر اشتباه جا زدن شیار سیم کارت یا ضربه به این قطعه دچار اختلال در عملکرد آن می شود.این ایراد به عوامل مختلفی بستگی دارد که مرحله به مرحله باید بررسی شود.

در اولین مرحله شما باید از سلامت سیم کارت و یا مموری مطمئن شوید اگر مطمئن شدید که سیمکارت و مموری شما ایراد ندارد باید نسبت به تعویض کانکتور آن اقدام کنید اما این کار نیاز به تجربه و مهارت در زمینه تعمیرات موبایل دارد و باید گوشی خود را به یک تعمیرکار بسپارید. تعمیر کار نیز با تعویض کانکتور مشکل را برطرف می‌کند ولی در مرحله بعد اگر ایراد برطرف نشد باید به بررسی دقیق مسیر روی برد و تعمیر آن بپردازد تا ایراد را به خوبی برطرف کند.

ما در اینجا برای شما لیستی از قیمت های تعویض کانکتور مموری و سیم کارت را بر اساس نرخنامه ارائه شده برای هزینه تعمیرات موبایل تهیه کرده ایم.

رنج قیمت گوشی هزینه تعویض کانکتور مموری و سیم کارت
تا سقف 500 هزار تومان70 هزار تومان
از 500 الی 1 میلیون تومان110 هزار تومان
از 1 الی 2 میلیون تومان150 هزار تومان
از 2 الی 3 میلیون تومان200 هزار تومان
از 3 الی 5 میلیون تومان250 هزار تومان
از 5 الی 10 میلیون تومان300 هزار تومان
از 10 الی 20 میلیون تومان400 هزار تومان

هزینه تعویض انواع کانکتور مین برد

برد در گوشی های جدید به دو قسمت مین برد یا همان برد اصلی گوشی و برد شارژ یا همان برد پایینی گوشی تقسیم می شود.بر روی هر دوی این برد ها کانکتور هایی وجود دارند که با استفاده از فلت به یکدیگر وصل می‌شوند.انواع کانکتور عبارتند از ( کانکتور باتری،کانکتور السیدی،کانکتور مین برد،کانکتور کلید پاور و…) معمولاً در زمان هایی که گوشی دچار ضربه فیزیکی می شود احتمال اینکه این که کانکتور یا فلت آن دچار خرابی بشود وجود دارد. وقتی این کانکتور دچار ایراد شود ارتباط آن با سایر نقاط گوشی قطع می‌شود و احتمال خاموشی صفحه نمایش و یا اختلال در عملکرد شارژ و غیره در گوشی وجود دارد.

هزینه تعویض کانکتور مین برد بسته به نوع گوشی و قیمت گوشی متفاوت می‌باشد که در جدول زیر لیست قیمت های تعویض این قطعه بر اساس نرخنامه جدید اتحادیه موبایل تهیه و تنظیم شده است.

رنج قیمت گوشیهزینه تعویض انواع کانکتور مین برد
تا سقف 500 هزار تومان70 هزار تومان
از 500 الی 1 میلیون تومان110 هزار تومان
از 1 الی 2 میلیون تومان150 هزار تومان
از 2 الی 3 میلیون تومان200 هزار تومان
از 3 الی 5 میلیون تومان300 هزار تومان
از 5 الی 10 میلیون تومان400 هزار تومان
از 10 الی میلیون تومان450 هزار تومان

هزینه تعویض و تعمیر مدار کیبورد

مدار کیبورد فقط در گوشی های قدیمی و به اصطلاح گوشی های دکمه ای وجود دارد،خرابی این مدار علت های متفاوتی دارد از نمونه این عوامل میتوان به رسیدن رطوبت به مدار،وارد شدن ضربه شدید به آن و استفاده نادرست از کلید ها اشاره کرد. تعویض این برد به راحتی امکان پذیر است اما مواردی که ضربه به برد وارد شده باشد به مراتب سخت‌تر است زیرا نیاز‌ به نقشه خوانی و سیم کشی و یا تعویض قطعات روی برد دارد. امروز معمولاً گوشی های بیشتر از 1 میلیون تومان لمسی هستند و نیازی به تعمیر و تعویض مدار کیبورد ندارند به همین خاطر لیستی که در این قسمت برای شما تهیه شده نرخ تعمیر را تا سقف یک ملیون تومان اعلام کرده اما مدل هایی هستند که بیش از یک میلیون باشند و به خاطر تفاوت هایی که دارند قیمت دقیقی از هزینه تعمیر و تعویض مدار کیبورد آن وجود ندارد و بیشتر به هزینه آن صورت توافقی گرفته می‌شد.

رنج قیمت گوشیهزینه تعویض و تعمیر مدار کیبورد
تا سقف 500 هزار تومان50 هزار تومان
از 500 الی 1 میلیون تومان70 هزار تومان
از 1 الی 2 میلیون تومانبسته به مدل گوشی
از 2 الی 3 میلیون تومانبسته به مدل گوشی
از 3 الی 5 میلیون تومانبسته به مدل گوشی
از 5 الی 10 میلیون تومانبسته به مدل گوشی
از 10 الی 20 میلیون تومانبسته به مدل گوشی

هزینه تعمیر و تعویض کلید های داخلی

در گوشی های امروزی دو مدل کلید وجود دارد کلید های بیرونی که کاربر به آن دسترسی دارد مانند کلید پاور و کلید های ولوم و کلید های داخلی به کلید های می‌گوید که کاربر نمی‌تواند به آن دسترسی داشته باشد.این کلید ها روی خود برد گوشی نصب هستند که برای دسترسی به آن لازم است گوشی باز شود،این کلید ها در گوشی نقش های مهمی دارند که خرابی آنها عملکرد گوشی شمارا دچار مشکل می کند. لیستی که ما در اینجا تهیه کرده ایم فقط هزینه دستمزد تعمیرکار می‌باشد که بر اساس نرخنامه جدید اتحادیه تعمیرات موبایل تهیه و تنظیم شده است.

رنج قیمت گوشیهزینه تعمیر و تعویض کلید های داخلی
تا سقف 500 هزار تومان40 هزار تومان
از 500 الی 1 میلیون تومان60 هزار تومان
از 1 الی 2 میلیون تومان85 هزار تومان
از 2 الی 3 میلیون تومان100 هزار تومان
از 3 الی 5 میلیون تومان120 هزار تومان
از 5 الی 10 میلیون تومان150 هزار تومان
از 10 الی 20 میلیون تومان200 هزار تومان

هزینه تعویض آیسی پاور یا همان آیسی شارژ

آیسی شارژ یکی دیگر از قطعات مهم در مدار شارژ هست،زمانی که گوشی خود را به شارژر وصل میکند اول جریان به سوکت شارژ و بعد به آیسی شارژ و در آخر به باتری می‌رسد. وظیفه اصلی آیسی شارژ در گوشی کنترل جریان در گوشی شما است تا از ورود جریان ناقص یا خطرناک برای گوشی جلو گیری کند،وقتی گوشی خودتان را با شارژر های غیر استاندارد یا غیر از شارژر اصلی داخل جعبه شارژ می کنید. جریان ناقص و بالا و پایینی یه گوشی شما وارد می شود و در طولانی مدت و حتی برخی موارد کوتاه مدت این آیسی از عهده تنظیم این جریان بر نمی‌آید و به مرور زمان فرسوده می شود تا زمانی که دیگر توان انتقال جریان را نداشته باشد.

این قطعه در موبایل قابل تعمیر نیست و در صورت خرابی و یا فرسوده شدن آن حتماً لازم هست که تعویض انجام شود البته قبل از تعویض باید مطمئن شد که ایراد دقیقاً چیست چون در تعمیرات موبایل برخی ایرادات علائم مشابهی دارند که حتما نیاز به بررسی و عیب یابی دقیق برد می‌باشد تا به خوبی بتوان با تعویض قطعه خراب شده مشکل را برطرف کرد.

در اینجا ما برای شما لیستی از قیمت های جدید تعویض آیسی شارژ یا پاور را بر اساس نرخنامه جدید اتحادیه تعمیرات موبایل تهیه کرده ایم که قبل از مراجعه به تعمیرکار میتوانید از هزینه حدودی آن مطلع شوید.

رنج قیمت گوشیهزینه تعویض ای سی پاور یا شارژ
تا سقف 500 هزار تومان70 هزار تومان
از 500 الی 1 میلیون تومان110 هزار تومان
از 1 الی 2 میلیون تومان150 هزار تومان
از 2 الی 3 میلیون تومان200 هزار تومان
از 3 الی 5 میلیون تومان350 هزار تومان
از 5 الی 10 میلیون تومان500 هزار تومان
از 10 الی 20 میلیون تومان800 هزار تومان

هزینه تعویض آیسی لایت و تصویر

آیسی لایت در واقع همان آیسی هست که در تنظیم نور صفحه نمایش به شما کمک می کند ولی وظیفه های دیگری هم مانند خواندن اطلاعات مموری کارت یا حتی کنترل دکمه های ولوم و پاور یا دکمه سایلنت در برخی گوشی هارا نیز بر عهده دارد.

در بیشتر موارد زمانی که این قطعه دچار خرابی از طریق رطوبت، فرسودگی یا ضربه فیزیکی میشود تصویر صفحه نمایش در گوشی شما خاموش می‌شود اما همچنان گوشی شما روشن می‌شود فقط تصویری ندارد.

خب بهتر است بدانید که این آیسی نیز قابل تعمیر نیست و درصورت خرابی و فرسودگی آن باید حتما تعویض شود مگر اینکه ایراد از مدار روی برد یا خود ال‌سی‌دی گوشی باشد،در هر صورت ما برای شما لیستی از قیمت های تعویض آیسی لایت و تصویر را بر اساس نرخنامه جدید اتحادیه تعمیرات موبایل تهیه کرده ایم.

رنج قیمت گوشی هزینه تعویض ای سی لایت و تصویر
تا سقف 500 هزار تومان70 هزار تومان
از 500 الی 1 میلیون تومان110 هزار تومان
از 1 الی 2 میلیون تومان150 هزار تومان
از 2 الی 3 میلیون تومان200 هزار تومان
از 3 الی 5 میلیون تومان350 هزار تومان
از 5 الی 10 میلیون تومان500 هزار تومان
از 10 الی 20 میلیون تومان800 هزار تومان

هزینه تعویض آیسی بلوتوث یا همان wifi

آیسی بلوتوث یا آیسی وای فای در گوشی های امروزی نقش مهمی دارند،این آیسی وظیفه اتصالات شبکه اینترنت و بلوتوث را بر عهده دارد که معمولاً دچار خرابی نمیشوند مگر اینکه دچار ضربه فیزیکی و رطوبت شده باشد. اگر بلوتوث یا وای فای گوشی شما کار نمیکند سریعآ به سراغ آیسی نروید بهترین راه حل اینست که ببنید کدام یک به درستی کار نمیکند اگر یکی از آنها دچار مشکل باشد احتمالاً با تعمیر نرم افزاری ایراد برطرف میشود ولی اگر هردوی آنها باهم دچار مشکل باشند به احتمال بالا آیسی بلوتوث شما دچار خرابی شده است این قطعه توسط تعمیرکار قابل تعویض هست و لیست قیمت های تعویض آن را با توجه به قیمت گوشی در جدول زیر جا داده شده است.

رنج قیمت گوشی هزینه تعویض ای سی بلوتوث یا wifi
تا سقف 500 هزار تومان70 هزار تومان
از 500 الی 1 میلیون تومان110 هزار تومان
از 1 الی 2 میلیون تومان150 هزار تومان
از 2 الی 3 میلیون تومان200 هزار تومان
از 3 الی 5 میلیون تومان350 هزار تومان
از 5 الی 10 میلیون تومان500 هزار تومان
از 10 الی 20 میلیون تومان800 هزار تومان

هزینه تعویض هارد گوشی

هارد یا همان حافظه داخلی گوشی قطعه ایست که همه اطلاعات گوشی شما در آن ذخیره می‌شود،هارد خیلی کمتر از قطعات دیگر دچار خرابی می شود. عواملی که باعث خرابی هارد میشود شامل آب خوردگی،وارد شدن فشار و ضربه به گوشی و یا فرسوده شدن آن می‌باشد.

باید بدانید که با تعویض هارد همه اطلاعات شما پاک میشود،خبر خوش این است که در برخی موارد نیاز به تعویض هارد گوشی نیست و میتوان با تعمیر آن اطلاعات را بازیابی کرد اما این کار نیاز به یک تعمیرکار با تجربه دارد. در هرحال اگر هارد شما قابل تعمیر نبود بد نیست از نرخنامه جدید اتحادیه تعمیرات موبایل مطلع شوید،لیست زیر با قیمت های بروز اتحادیه تنظیم شده است.

توجه: قیمت های جدول صرفاً هزینه دستمزد تعمیرکار هست و شامل قطعه نمی شود.

رنج قیمت گوشیهزینه تعویض هارد
تا سقف 500 هزار تومانبسته به گوشی
از 500 الی 1 میلیون تومان200 هزار تومان
از 1 الی 2 میلیون تومان300 هزار تومان
از 2 الی 3 میلیون تومان350 هزار تومان
از 3 الی 5 میلیون تومان500 هزار تومان
از 5 الی 10 میلیون تومان900 هزار تومان
از 10 الی 20 میلیون تومان1میلیون و 500 هزار تومان

هزینه تعویض cpu گوشی

سی پی یو در گوشی موبایل مانند مغز گوشی عمل میکند و همه پردازش ها بر عهده این قطعه است.این قطعه نیز خرابی کمتری نسبت به دیگر قطعات دارد اما علت های خرابی آن چیست؟ استفاده بیش از حد و انجام بازی های سنگین یا وارد شدن ضربه فیزیکی و آب خوردگی باعث خرابی cpu گوشی می شود.

تعمیر و تعویض cpu گوشی نیاز به تجربه بالایی دارد و کار هر تعمیرکاری نیست،درکل هزینه تعویض سی پی یو به علت کم بودن این قطعه در بازار کم نیست و بسته به مدل گوشی شما دارد.

رنج قیمت گوشیهزینه تعویض cpu
تا سقف 500 هزار تومانبسته به مدل گوشی
از 500 الی 1 میلیون تومانبسته به مدل گوشی
از 1 الی 2 میلیون تومانبسته به مدل گوشی
از 2 الی 3 میلیون تومانبسته به مدل گوشی
از 3 الی 5 میلیون تومانبسته به مدل گوشی
از 5 الی 10 میلیون تومانبسته به مدل گوشی
از 10 الی 20 میلیون تومانبسته به مدل گوشی

هزینه تعویض قاب و شاسی

قاب و شاسی در دسترس ترین بخش گوشی است که اگر به خوبی مراقبت نکنید دچار ضربه خط و خش یا فرو رفتگی و شکستگی نیز می شود. استفاده از گارد و گلس محافظ از وارد شدن خط و خش و ضربه به گوشی تا حدودی جلو گیری میکند.لیست زیر بر اساس نرخنامه جدید تعمیرات موبایل اصفهان تهیه و تنظیم شده است.

توجه: قیمت های درج شده در جدول صرفاً هزینه دستمزد تعمیرکار هست و شامل قطعه نام برده نمی شود.

رنج قیمت گوشیهزینه تعویض قاب و شاسی
تا سقف 500 هزار تومان50 هزار تومان
از 500 تا 1 میلیون تومان70 هزار تومان
از 1 الی 2 میلیون تومان90 هزار تومان
از 2 الی 3 میلیون تومان130 هزار تومان
از 3 الی 5 میلیون تومان160 هزار تومان
از 5 الی 10 میلیون تومانبسته به مدل گوشی
از 10 الی 20 میلیون تومانبسته به مدل گوشی

هزینه تعویض دوربین گوشی

اگر در هنگام عکاسی متوجه خط و خش در تصویر شدید نیازی به تعویض دوربین نیست و فقط با تعویض شیشه آن مشکل شما حل میشود،اما اگر متوجه افت کیفیت در دوربین یا سیاه شدن تصویر آن شدید (درصورتی که ایراد نرم افزاری نباشد) باید دوربین گوشی را تعویض کنید.

برای تعویض دوربین گوشی حتما باید درب گوشی باز شود و کاربر نمی‌تواند آن را تعویض کند پس بهتر است به یک تعمیرکار مراجعه کنید.در اینجا ما برای شما لیستی از قیمت های تعویض دوربین بر اساس نرخ جدید اتحادیه موبایل تهیه شده است.

توجه: قیمت های زیر صرفاً هزینه دستمزد تعمیرکار است و شامل قطعه نمی شود.

رنج قیمت گوشیهزینه تعویض دوربین
تا سقف 500 هزار تومان35 هزار تومان
از 500 الی 1 میلیون تومان55 هزار تومان
از 1 الی 2 میلیون تومان70 هزار تومان
از 2 الی 3 میلیون تومان90 هزار تومان
از 3 الی 5 میلیون تومان120 هزار تومان
از 5 الی 10 میلیون تومان180 هزار تومان
از 10 الی 20 میلیون تومان250 هزار تومان

هزینه تعمیر مدار دوربین گوشی

اگر با تعویض دوربین گوشی مشکل شما حل نشد (در صورتی که ایراد نرم افزاری نباشد)حتما نیاز است که مدار دوربین برسی شود و با عیب یابی دقیق نسبت به حل مشکل اقدام شود. در برخی موارد نیز ممکن است خرابی سی پی یو در موبایل منجر به اختلال در عملکرد دوربین بشود پس هنگام خرابی قطعات موبایل احتمالات زیادی وجود دارد اما معمولا با تعویض و یا تعمیر مدار مشکل شما حل میشود. لیست زیر بر اساس نرخنامه جدید اتحادیه تعمیرات موبایل تهیه و تنظیم شده است.

رنج قیمت گوشیهزینه تعمیر مدار دوربین
تا سقف 500 هزار تومان80 هزار تومان
از 500 الی 1 میلیون تومان120 هزار تومان
از 1 الی 2 میلیون تومان170 هزار تومان
از 2 الی 3 میلیون تومان250 هزار تومان
از 3 الی 5 میلیون تومان350 هزار تومان
از 5 الی 10 میلیون تومان450 هزار تومان
از 10 الی 20 میلیون تومان550 هزار تومان

هزینه تعویض باتری داخلی گوشی

در گوشی های قدیمی باتری ها توسط کاربر قابل تعویض بود اما امروزه به علت چسبی شدن درب گوشی ها باتری آن قابل تعویض به دست کاربر نیست و حتما نیاز‌ است که به تعمیرکار موبایل مراجعه کنید تا بدون ریسک باتری شمارا تعویض کند.

باتری ها معمولا به خاطر شارژ نادرست و استفاده نادرست و بیش از حد از گوشی دچار خرابی می شوند.

نشانه های خرابی باتری شامل باد کردن پشت گوشی، خالی شدن شارژ یا خاموشی گوشی واختلال در سرعت شارژ نیز می شود.

در لیست زیر میتوانید هزینه تعویض باتری داخلی گوشی موبایل را بر اساس نرخنامه جدید اتحادیه تعمیرات موبایل بررسی کنید

توجه: قیمت های درج شده صرفاً هزینه دستمزد تعمیرکار هست و شامل قطعه نمی شود.

رنج قیمت گوشیهزینه تعویض باتری داخلی
تا سقف 500 هزار تومانبسته به نوع گوشی
از 500 الی 1 میلیون تومان80 هزار تومان
از 1 الی 2 میلیون تومان100 هزار تومان
از 2 الی 3 میلیون تومان130 هزار تومان
از 3 الی 5 میلیون تومان160 هزار تومان
از 5 الی 10 میلیون تومان250 هزار تومان
از 10 الی 20 میلیون تومان350 هزار تومان

هزینه تعویض و تعمیر مدار و آیسی آنتن

یکی از اصلی ترین وظایف آیسی آنتن یا pf تقویت کردن قدرت سیگنال های tx است برا درک بهتر نقش آن اول باید با آیسی rf آشنا شوید.

آیسی rf نقش مدولاسیون و دمولادسیون را بر عهده دارد زمانی که این آیسی سیگنال را تولید می‌کند در ابتدا سیگنال بسیار ضعیفی دارد و از آنجا که فاصله گوشی تا دکل های BTS زیاد است نیاز است که سیگنال آن تقویت شود این جاست که آیسی پی اف یا Power Amplifier به کمک آن می آید و با تقویت امواج ارتباط شمارا با دکل برقرار می کند.

این مدار و آیسی باضربه خوردن دچار خرابی میشود و باعث می‌شود ارتباط شما با دکل به درستی برقرار نشود،برای تعویض و تعمیر این مدار نیاز است حتما به یک تعمیرکار مراجعه کنید.

لیست قیمت های زیر بر اساس نرخنامه جدید هزینه تعمیر موبایل تهیه و تنظیم شده است که می‌تواند قبل از مراجعه به تعمیرکار از آن مطلع شوید.

رنج قیمت گوشیهزینه تعویض و تعمیر مدار و آی سی آنتن
تا سقف 500 هزار تومان100 هزار تومان
از 500 الی 1 میلیون تومان200 هزار تومان
از 1 الی 2 میلیون تومان300 هزار تومان
از 2 الی 3 میلیون تومان450 هزار تومان
از 3 الی 5 میلیون تومان550 هزار تومان
از 5 الی 10 میلیون تومان650 هزار تومان
از 10 الی 20 میلیون تومان800 هزار تومان

هزینه تعمیر و تعویض فینگر در گوشی های اندروید

فینگر گوشی با همان دکمه پاور و یا یکی دیگر از قطعات در استفاده در موبایل هست.این قطعه به علت در دسترس بودن و استفاده زیاد در مرض خرابی قرار دارد این قطعه در برخی از گوشی ها همراه با حسگر اثر انگشت هست که باهم ادغام شده است.

گرفتن جرم و آب خوردگی این قطعه یا ضربه دیدن آن باعث اختلال در عملکرد آن می شود.

برای تعویض این قطعه میتوانید به یک تعمیرکار مراجعه کنید تا با تعویض و تعمیر آن به شما کمک کند،

لیست زیر بر اساس نرخنامه جدید اتحادیه تعمیرات موبایل تهیه و تنظیم شده است.

توجه : هزینه های ذکر شده صرفاً دستمزد تعمیرکار بوده و شامل قطعه نمی شود.

رنج قیمت گوشیهزینه تعمیر و تعویض فینگر اندروید
تا سقف 500 هزار تومانبسته به مدل موبایل
از 500 الی 1 میلیون تومانبسته به مدل موبایل
از 1 الی 2 میلیون تومانبسته به مدل موبایل
از 2 الی 3 میلیون تومان100 هزار تومان
از 3 الی 5 میلیون تومان150 هزار تومان
از 5 الی 10 میلیون تومان180 هزار تومان
از 10 الی 20 میلیون تومان200 هزار تومان

هزینه تعمیر فیس آیدی

فیس آیدیی با اسکن سه بعدی چهره یکی از روش های باز کردن قفل است که با تشخیص چهره میتوان امنیت بالایی به گوشی شما بدهد که امروزه برخی از کاربران مخصوصاً کاربران آیفون از آن استفاده می کنند،این قطعه نسبت به قطعات دیگر دیرتر دچار مشکل می شود اما اگر زمانی دچار ایرادی در عملکرد آن شدید درصورتی که مطمئن هستید مشکل نرم افزاری نیست (یکبار گوشی ریست و یا فلش کنید) میتوانید به یک تعمیرکار مراجعه کنید.

لیست زیر قیمت های جدید تعمیر فیس آیدی بر اساس نرخ اتحادیه تعمیرات موبایل تهیه و تنظیم شده است.

رنج قیمت گوشیهزینه تعمیر فیس آیدی
تا سقف 500 هزار تومانبسته به مدل گوشی
از 500 الی 1 میلیون تومانبسته به مدل گوشی
از 1 الی 2 میلیون تومانبسته به مدل گوشی
از 2 الی 3 میلیون تومانبسته به مدل گوشی
از 3 الی 5 میلیون تومانبسته به مدل گوشی
از 5 الی 10 میلیون تومانبسته به مدل گوشی
از 10 الی 20 میلیون توماناز 1 میلیون و 500 به بالا

هزینه تعویض فینگر پرینت آیفون

فینگر پرینت در آیفون از گوشی 5s به بعد با حسگر اثر اثر انگشت اقدام شد که خود آیفون نام آن را touch id گذاشت و در سال 2013 معرفی کرد که در سری های قدیمی گوشی های آیفون امنیت بالای داشت اما آیفون تصمیم گرفته بجای استفاده از این فینگر در گوشی های جدید خود از سنسور تشخیص چهره یا همان فیس آیدی استفاده کند که با توجه به کیفیت بالای آن از امنیت بالایی نیز برخوردار است در هرحال ممکن است این فینگر دچار ایراداتی مانند کار نکردن کلید یا کار نکردن اثر انگشت شود اما لازم نیست زیاد نگران شوید چون این قطعه در بازار موجود هست و میتوانید به راحتی این مشکل را حل کنید،اما تعویض این قطعه توسط کاربر ممکن نیست و حتما نیاز به مراجعه به تعمیرکار هست.

لیست زیر براساس نرخنامه جدید اتحادیه تعمیرات موبایل تهیه و تنظیم شده است میتوانید قبل از مراجعه به تعمیرکار از قیمت تعمیر آن مطلع شوید.

توجه: قیمت های ذکر شده صرفاً هزینه دستمزد تعمیرکار هست و شامل قطعه نمی شود.

رنج قیمت گوشیهزینه تعمیر فینگر پیرینت اپل
تا سقف 500 هزار تومانبسته به مدل موبایل
از 500 الی 1 میلیون تومانبسته به مدل موبایل
از 1 الی 2 میلیون تومانبسته به مدل موبایل
از 2 الی 3 میلیون تومان250
از 3 الی 5 میلیون تومان450
از 5 الی 10 میلیون تومان1 میلیون تومان
از 10 الی 20 میلیون تومانبسته به مدل موبایل

هزینه فلش و آپدیت گوشی

رنج قیمت گوشیهزینه فلش یا آپدیت
تا سقف 500 هزار تومانبسته به نوع گوشی
از 500 تا 1 میلیون تومان50 هزار تومان
از 1 الی 2 میلیون تومان50 هزار تومان
از 2 الی 3 میلیون تومان50 هزار تومان
از 3 الی 5 میلیون تومان80 هزار تومان
از 5 الی 10 میلیون تومان100 هزار تومان
از 10 الی 20 میلیون تومان150 هزار تومان

هزینه ساخت اپل آیدی

رنج قیمت گوشیهزینه ساخت اپل آیدی
تا سقف 500 هزار تومان150 هزار تومان
از 500 الی 1 میلیون تومان150 هزار تومان
از 1 الی 2 میلیون تومان150 هزار تومان
از 2 الی 3 میلیون تومان150 هزار تومان
از 3 الی 5 میلیون تومان150 هزار تومان
از 5 الی 10 میلیون تومان150 هزار تومان
از 10 الی 20 میلیون تومان150 هزار تومان

هزینه حذف آیکلود آیفون

رنج قیمت گوشیهزینه حذف آیکلود آیفون
تا سقف 500 هزار تومانبسته به نوع گوشی
از 500 الی 1 میلیون تومانبسته به نوع گوشی
از 1 الی 2 میلیون تومانبسته به نوع گوشی
از 2 الی 3 میلیون تومانبسته به نوع گوشی
از 3 الی 5 میلیون تومانبسته به نوع گوشی
از 5 الی 10 میلیون تومانبسته به نوع گوشی
از 10 الی 20 میلیون تومانبسته به نوع گوشی

هزینه پشتیبان گیری اطلاعات آیفون

رنج قیمت گوشیهزینه پشتیبان گیری از اطلاعات آیفون
تا سقف 500 هزار تومانهر گیگ 2 هزار تومان
از 500 الی 1 میلیون تومانهر گیگ 2 هزار تومان
از 1 الی 2 میلیون تومانهر گیگ 2 هزار تومان
از 2 الی 3 میلیون تومانهر گیگ 2 هزار تومان
از 3 الی 5 میلیون تومانهر گیگ 2 هزار تومان
از 5 الی 10 میلیون تومانهر گیگ 2 هزار تومان
10 الی 20 میلیون تومانهر گیگ 2 هزار تومان

هزینه آنلاک شبکه ios

رنج قیمت گوشیهزینه آنلاک شبکه
تا سقف 500 هزار تومانبسته به نوع دامنه
از 500 الی 1 میلیون تومانبسته به نوع دامنه
از 1 الی 2 میلیون تومانبسته به نوع دامنه
از 2 الی 3 میلیون تومانبسته به نوع دامنه
از 3 الی 5 میلیون تومانبسته به نوع دامنه
از 5 الی 10 میلیون تومانبسته به نوع دامنه
از 10 الی 20 میلیون تومانبسته به نوع دامنه

هزینه فلش و آپدیت اندروید

رنج قیمت گوشیهزینه فلش یا آپدیت
تا سقف 500 هزار تومان30 هزار تومان
از 500 الی 1 میلیون تومان40 هزار تومان
از 1 الی 2 میلیون تومان50 هزار تومان
از 2 الی 3 میلیون تومان60 هزار تومان
از 3 الی 5 میلیون تومان70 هزار تومان
از 5 الی 10 میلیون100 هزار تومان
از 10 الی 20 میلیون تومان150 هزار تومان

حذف اکانت جیمیل یا frp

رنج قیمت گوشیحذف frp یا اکانت شرکتی
تا سقف 500 هزار تومان50 هزار تومان
از 500 الی 1 میلیون تومان50 هزار تومان
از 1 الی 2 میلیون تومان70 هزار تومان
از 2 الی 3 میلیون تومان100 هزار تومان
از 3 الی 5 میلیون تومان150 هزار تومان
از 5 الی 10 میلیون تومان200 هزار تومان
از 10 الی 20 میلیون تومان300 هزار تومان

هزینه پشتیبان گیری اطلاعات اندروید

رنج قیمت گوشیهزینه پشتیبان گیری اطلاعات اندروید
تا سقف 500 هزار تومانهر گیگ 2 هزار تومان
از 500 الی 1 میلیون تومانهر گیگ 2 هزار تومان
از 1 الی 2 میلیون تومانهر گیگ 2 هزار تومان
از 2 الی 3 میلیون تومانهر گیگ 2 هزار تومان
از 3 الی 5 میلیون تومانهر گیگ 2 هزار تومان
از 5 الی 10 میلیون تومانهر گیگ 2 هزار تومان
از 10 الی 20 میلیون تومانهر گیگ 2 هزار تومان

هزینه آنلاک شبکه اندروید

رنج قیمت گوشیهزینه آنلاک شبکه
تا سقف 500 هزار تومانبسته به نوع دامنه
از 500 الی 1 میلیون تومانبسته به نوع دامنه
از 1 الی 2 میلیون تومانبسته به نوع دامنه
از 2 الی 3 میلیون تومانبسته به نوع دامنه
از 3 الی 5 میلیون تومانبسته به نوع دامنه
از 5 الی 10 میلیون تومانبسته به نوع دامنه
از 10 الی 20 میلیون تومانبسته به نوع دامنه
تعمیرات موبایل0913 تعمیرات موبایل

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button