آموزش رفع مشکلات موبایل

علت شارژ نشدن گوشی شیائومی

نحوه رفع مشکلات باتری در گوشی های شیائومی

در میان مشکلاتی که ما می توانیم در تلفن همراه شیائومی خود پیدا کنیم ، احتمالاً مشکلات باتری و شارژ نشدن گوشی شیائومی رایج ترین است. که عوامل بسیاری میتواند در بروز  این دلیل ( علت شارژ نشدن گوشی شیائومی ) نقش داشته باشد ، مانند استفاده شخصی کاربر از تلفن همراه ، که می تواند بر عملکرد آن تأثیر بسیاری بگذارد.

موبایل0913 قصد دارد. در این مقاله به رایج ترین مشکلات مربوط به شارژ نشدن گوشی شیائومی ، و راه حل های احتمالی آن بپردازد. با ما همراه باشید.

گاهی اوقات مشکلاتی همچون شارژ نشدن گوشی شیائومی ما می تواند مدل خاصی را تحت تأثیر قرار دهد . اما مشکلات مربوط به باتری ، معمولاً علت مشترکی دارند ، بنابراین در اکثر تلفن های همراه شرکت چینی قابل اجرا است. صحبت از مشکلات مربوط به باتری به معنای صحبت از تعداد زیادی از متغیرها در مورد علت شارژ نشدن گوشی شیائومی ، با راه حل های متعدد مرتبط با آن است. بیایید یکی یکی آنها را مرور و بررسیکنیم.

12 راه حل جهت یافتن و برطرف کردن علت شارژ نشدن گوشی شیائومی

1 – پورت USB را بررسی کنید

ممکن است پورت USB کثیف یا آسیب دیده باشد ، که دو دلیل اصلی عدم توقف شارژ موبایل است. در بسیاری از موارد ، ضربه قوی از درگاه شارژ می تواند مشکل را برطرف کند. به همین ترتیب ، می توانیم از منبع هوا برای از بین بردن خاک استفاده کنیم.

با این حال ، معمولی است که به دلیل استفاده مداوم ، قسمت داخلی جابجا شده است. و تماس به درستی رخ نمی دهد. در این حالت ، یک عنصر خوب مانند پین را از طریق پورت USB وارد کنید. تا سعی کنید آن را راست کنید. هنگامی که فکر می کنیم درست و در جای خودش قرار دارد. سعی می کنیم دوباره آن را بررسی کنیم تا ببینیم مشکل برطرف شده است.

2 – مشکل کابل یا آداپتور

اگرچه ما فکر می کنیم هیچ چیز جدیدی نمی تواند باعث خراب شدن کابل و یا آداپتور ما شود. اما کار بعدی که باید برای برطرف کردن علت شارژ نشدن گوشی شیائومی انجام دهیم این است که هم کابل USB و هم آداپتور برق را بررسی کنیم. ما باید کابل را تعویض دهیم کنیم و یا با یک کابل دیگر دوباره امتحان کنیم. اگر کار نمی کند ، باید آداپتور دیگری را بیابیم و آن را وصل کنیم. تا بررسی کنیم که آیا جریان برق وصل می شود یا خیر. به همین ترتیب ، باید به خاطر داشت که برای اطمینان از بهترین عملکرد ، باید از شارژر مارک اصلی استفاده کنیم.

3 – نرم افزار مقصر را در گوشی شیائومی بیابید

همچنین ممکن است مشکل علت شارژ نشدن گوشی های شیائومی ، هر چند کمتر احتمال دارد ، که نرم افزاری باعث این کار شده باشد که روند بارگیری را قطع کند. در این حالت ما باید به تنظیمات برویم تا میزان مصرف باتری دستگاه را بررسی کنیم. اگر برنامه ای وجود دارد که آنقدر باتری مصرف می کند. که تلفن شارژ نمی شود ، باید فوراً آن را حذف کنیم. راه دیگر برای پی بردن به این مسئله این است. که بررسی کنید آیا گوشی هنگام خاموش بودن شارژ می شود یا خیر. فقط زمانیست که روشن است .

 4 – وضعیت باتری گوشی شیائومی را بررسی کنید

اگر گوشی شارژ نمی شود اما ما هنوز چند “میلی آمپر” داریم ، بهتر است یک برنامه شخص ثالث نصب کنید. تا اطلاعات مربوط به باتری را به ما ارائه دهد. Accubattery یکی از بهترین ها است. زیرا اطلاعات دقیقی در مورد باتری ، مانند سلامت آن ، و یا ساییدگی مرتبط با برنامه ها ارائه می دهد. ما قادر خواهیم بود که ناهنجاری هایی را مشاهده کنیم و در صورت لزوم آنها را برطرف کنیم.

یک برنامه شخص ثالث برای پیدا کردن علت شارژ نشدن گوشی شیائومی
این برنامه خیلی سریع دانلود میشه.

5 – مصرف شارژ گوشی شیائومی خود را بهینه کنید

این بهترین روش برای صرفه جویی در باتری است و اجازه می دهد تلفن همراه ما به سرعت تخلیه نشود. و از علت شارژ نشدن گوشی های شیائومی جلو گیری میکند .

برای این کار باید به منوی Additional Settings / Authorization and Revocation بروید و Xiaomi Service Framework را غیرفعال کنید. سپس به منوی تنظیمات اضافی / حریم خصوصی / دسترسی ویژه به برنامه ها باز می گردیم و گزینه “بهینه سازی باتری” را علامت می زنیم. در داخل چارچوب خدمات Xiaomi را پیدا کرده و “بهینه سازی” را انتخاب کنید.

6 – بررسی برنامه های گوشی جهت رفع علت شارژ نشدن گوشی های شیائومی

به احتمال زیاد مشکل از برنامه ای است که ، باتری را تخلیه می کند. برای بررسی آن ، باید به تنظیمات / باتری و عملکرد بروید و روی “مصرف انرژی” کلیک کنید. اکنون ، در داخل صفحه “Applications” می توانیم ببینیم کدامیک در موقعیت های اول ظاهر می شوند. اگر برنامه ای در حال تولید انرژی غیرطبیعی است ، باید سعی کنیم آن را حذف کنیم. یا اگر برای ما یک برنامه اساسی است ، به روز بودن آن را بررسی کنید.

یافتن برنامه ای که در حال تولید انرژی غیرطبیعی است جهت یافتن علت  شارژ نشدن گوشی شیائومی

همچنین می توانیم حافظه پنهان یا فضای ذخیره سازی برنامه مورد نظر را پاک کنیم. تا ببینیم مشکل برطرف شده است یا خیر. برای انجام این کار ، روی “Storage” در هر برنامه کلیک کنید و روی “Clear Cache” یا “Clear storage” کلیک کنید.

7 – روش کالیبراسیون باتری برای علت شارژ نشدن گوشی های شیائومی

این یکی از کلاسیک ترین راه حل ها است و هنوز هم بهترین نتیجه را ارائه می دهد. برای انجام این درمان ، ما باید دکمه روشن / خاموش را فشار داده و تلفن را خاموش کنیم. وقتی دوباره روشن شد باید آن را با شارژر اصلی تا 100٪ ظرفیت آن شارژ کنیم. پس از اتمام کار ، باید حداقل یک ساعت دیگر آن را متصل نگه داریم. پس از انجام این کار ، متوجه بهبود عملکرد آن می شویم و احتمالاً با سرعت کمتری بارگیری انجام میشود. توصیه می شود از برنامه هایی که قول می دهند باتری را به طریقی جادویی کالیبره کنند استفاده نکنید. زیرا بهترین روش ، نکاتی است که ما به شما گفتیم.

8 – جستجوی شبکه برای علت شارژ نشدن گوشی های شیائومی

این یکی از دلایلی است که باعث تخلیه سریع باتری می شود. و ممکن است عملکرد آینده آن را تحت تاثیر قرار دهد. بسیاری از مردم در مناطقی هستند که پایداری شبکه تلفن همراه کافی نیست. به همین دلیل ، تلفن همراه باید به طور مداوم بین شبکه های مختلف ، با مصرف انرژی ناشی از آن متناوب باشد .

جا به جایی بطور مداوم بین شبکه های مختلف جهت جلو گیری شارژ نشدن گوشی شیائومی

راه حل این است که به شیائومی خود دستور دهیم فقط بین شبکه های 3G و 4G جابجا شود. برای این کار به شماره گیری تلفن می رویم و * # * # 4636 # * # * را فشار می دهیم. پس از اتمام کار ، روی اولین گزینه ظاهر شده با نام “اطلاعات روی تلفن 1” کلیک کنید. پس از اتمام کار ، گزینه “LTE-WCDMA” را انتخاب می کنیم. این تنظیم ساده باید مشکل هزینه را آنقدر سریع حل کند که ما در حال آزمایش باتری هستیم.

9 – زمانی که گوشی شیائومی شما خیلی گرم می شود

دما یکی از دلایلی است که می تواند بر عملکرد باتری تأثیر بگذارد و مشکلاتی را ایجاد کند. گاهی موبایل و شارژر می توانند خیلی داغ شوند. معمولا این طبیعی است ، مخصوصاً هنگام استفاده از شارژ سریع یا شارژ بی سیم ، اما در تلفن های همراه که این فناوری را ندارند. هنگامی که این اتفاق می افتد ، باتری ممکن است حتی کارایی خود را از دست بدهد. هنگامی که در معرض نور مستقیم خورشید قرار می گیرد. یا زمانی که هنگام شارژ به مدت طولانی مورد استفاده قرار گرفته است ، این مشکل برای گوشیها ممکن است پیش بیاید . پس حتما این نکات گفته شده را رعایت نمایید.

زمانی که گوشی شیائومی شما خیلی گرم می شود باعث عدم شارز شدن یا کند شدن روند شارژ گوشی شیائومی شما میشود

10 – هنگام بارگیری مراقب باشید

اگر از شارژر بی سیم استفاده می کنیم. باید اطمینان حاصل کنیم که اجسامی مانند کارت ها ، نوار مغناطیسی ، آهن ربا یا اجسام فلزی را بین دستگاه و شارژر بی سیم قرار ندهیم. به همین ترتیب ، اگر از شارژ کلاسیک استفاده می کنیم. مجبور می شویم هنگام استفاده از تلفن همراه ، مخصوصاً در بازی ها یا محتوای چند رسانه ای ، از انجام آن خودداری کنیم. زیرا دما به سرعت افزایش می یابد و به طور بالقوه به باتری آسیب می رساند.

11 – باتری ، شارژر و کابل اصلی دلایل اصلی برای علت شارژ نشدن گوشی های شیائومی

استفاده از شارژرها ، باتری ها و کابل های اصلی شیائومی بسیار مهم است. استفاده از آداپتور یا کابل های تأیید نشده ممکن است باعث مشکلات عملکردی ، خرابی یا آسیب هایی شود که شامل ضمانت کالا نمی شود. باید در نظر داشت که باتری ها یکی از حساس ترین عناصر تلفن همراه ما هستند و ضمانت آنها بسیار کمتر از بقیه دستگاه است.

12 – موبایل را ریستارت کنید

اگر هنگام راه اندازی مجدد تلفن همراه و راه اندازی مجدد مشکل برطرف شد ، ممکن است برخی از برنامه ها در پس زمینه قرار گرفته و منابع زیادی را مصرف کنند ، بدون اینکه MIUI بتواند آن را متوقف کند. راه اندازی مجدد تلفن همراه می تواند باعث بسته شدن آن شود و همه چیز به حالت عادی برگردد.

شما میتوانید درصورت برزور مشکل برای گوشی شیائومی خود به بهترین نمایندگی شیائومی در اصفهان مراجعه نمایید.

تعمیرات موبایل0913

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button