آموزش رفع مشکلات موبایل

دلایل شارژ نشدن گوشی نوکیا + ۷ راه حل

سری های جدید گوشی نوکیا نسبت به مدل های قبلی خود از دوام و استقامت بیشتری برخوردار است.این گوشی ها دارای باتری های غیرقابل تعویض اند و به این دلیل باتری آنها از پاشش آب و ضربه تا حد زیادی در امان اند.گوشی هوشمند نوکیا همانند دیگر موبایل ها ممکن است دچار نقص هایی از جمله شارژ نشدن باتری بشود.این مطلب که توسط کارشناسان تعمیرات موبایل اصفهان نگارش شده است دلایل مهم شارژ نشدن گوشی نوکیا را بررسی کرده ایم.

شارژ نشدن گوشی نوکیا

عوامل اصلی شارژ نشدن گوشی نوکیا

مشکلات نرم افزاری

مشکل نرم افزاری نیز از دیگر عللی است که باعث کند شارژ شدن و یا زود خالی شدن باتری می شود. از دلایل شارژ نشدن گوشی موبایل در حالت روشن می توان به مشکلات نرم افزاری اشاره کرد. در زیر به بعضی از علل به وجود امدن مشکلات نرم افزاری می پردازیم.

1.نصب برنامه هایی که به بخش شارژ و مدیریت آن دسترسی دارند،

2.وجود برنامه های مخرب در گوشی

3. استفاده از برنامه های قدیمی و آپدیت نبودن سیستم عامل و همچنین فعال شدن حالت safe mode

از دلایل نرم افزاری هستند که باعث کندی شارژ در باتری می شوند.

مشکلات سخت افزاری

گاهی ممکن است موبایل نوکیای شما شارژ نشود و یا حتی به کندی شارژ شود.یکی از دلایلی که میتوان به آن اشاره کرد مشکلات سخت افزاری است.در بعضی مواقع تلفن از شارژ شدن خودداری می کند زیرا ممکن است چیزی سبب مختل شدن سیستم شارژ آن شود و دستگاه برای جلوگیری از آسیب در برابر شارژ شدن مقاومت می کند.گاهی این اتفاق در پی به روز رسانی نرم افزار اتفاق می افتد به این صورت که پس از به روز رسانی سیستم عامل اندرویدی دستگاه دچار مشکلات شارژ نشدن می شود.از دیگر علت های شارژ نشدن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1-استفاده کردن از باتری فیک و کپی که بعد از مدتی توانایی نگهداری شارژ را از دست میدهند.

2-استفاده از کابل شارژ خراب یا معیوب که سبب کند شارژ شدن باتری میشود.

3-ای سی تغذیه شکسته یا دچار آسیب نیز از دیگر عوامل اختلالات شارژی است.

4-استفاده از شارژر ناسازگار با گوشی که سبب کاهش کیفیت شارژ میشود.

5-خراب بودن پورت شارژر:پورت شارژر ممکن است بخاطرقطعی یا نوسانات برق دچار مشکل شود و به درستی برق را به گوشی نرساند.

6.کثیف بودن پورت usb:جمع شدن گرد و غبار در پورت usb میتواند میتواند مانع رسیدن برق لازم به باتری شود.

راه های حل شارژ نشدن گوشی نوکیا

حل مشکلات نرم افزاری

1.گوشی خود را خاموش و روشن کنید.ممکن است که گوشی یک نقص جزئی پیدا کرده باشد که باعث شده سیستم شارژ کندتر شارژ شود. ممکن است این مشکل در راه اندازی مجدد برطرف شود.

2.سیستم عامل گوشی خود را ارتقا دهید.اگر مشکل شارژ نشدن گوشی شما مربوط به نرم افزار هاباشد ممکن است با به روزرسانی سیستم این مشکل بر طرف شود.

3.چک کنید که برنامه ای بیش از حد باتری مصرف نکند

4.گوشی خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانید.به عنوان اخرین راه حل برای حل مشکلات نرم افزاری گوشی خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانید اما در نظر داشته باشید که با این کار تمام اطلاعات شما از روی گوشی پاک میشود.

حل مشکلات سخت افزاری

1-مطمئن شوید درگاه شارژ گوشی عاری از هرگونه آلودگی است.برای اینکار از یک اسپری هوای فشرده استفاده کنید.

2-کابل شارژر را چک کنید. در هنگام استفاده طولانی مدت از یک سیم کابل احتمالا دچار مشکلاتی مانند خمیدگی یا پارگی در قسمت هایی از آن می شود.توصیه می شود سیم کابل خود را در هنگام قرار گرفتن در این وضعیت تعویض کنید.برای آنکه مطمئن شوید مشکل از سیم کابل است یا خیر میتوانید گوشی خود را با یک سیم کابل یدکی شارژ کنید.در آن موقع اگر هنوز مشکلات شارژ نشدن وجود داشت مطمئن می شوید ک مشکل از سیم کابل نیست.

شارژ نشدن گوشی نوکیا-خراب شدن سوکت شارژر

3-اداپتور شارژر را چک کنید. گاهی اوقات مشکلات شارژ شدن ناشی از یک شارژر معیوب است.بهتر است از یک شارژر اصل و سازگار با گوشی خود برای شارژ استفاده کنید و بررسی کنید هنوز مشکلی وجود دارد یا نه.

4-سالم بودن سوکت شارژر را چک کنید. میتوانید به صورت ظاهری سوکت شارژر را بررسی کنید که ایا در این محل خوردگی یا اسیب دیدگی وجود دارد یا خیر.

در صورتی که بعد از انجام این مراحل هنوز گوشی شما دچار اختلال شارژ شدن بود احتمالا دارای مشکل سخت افزاری است و برای رفع آن باید به مراکز تعمیر موبایل مراجعه کنید.کارشناسان ما در قسمت تماس با ما آماده مشاوره دادن به شما عزیزان برای رفع مشکلات گوشی تلفن همراه هستند.کافی است بر روی صفحه تماس با ما کلیک کنید.

تعمیرات موبایل0913 تعمیرات موبایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button