آموزش رفع مشکلات موبایل
موضوعات داغ

خاموش شدن ناگهانی تبلت+راه حل

خاموش شدن ناگهانی تبلت بعد از مدتی از استفاده از آن یا حتی در شرایطی که به تازگی شروع به استفاده از آن کردید می تواند اتفاق بیفتد.

علت وقوع  این حالت، دلایل مختلفی دارد و به نوع تبلت (مثلا با کیفیت بودن یا بی کیفیت بودن آن) مربوط نیست؛ گاهی بهترین تبلت های ساخته شده به همراه به روز ترین تکنولوژی ها دچار این مشکل می شوند. وقتی با این مشکل روبرو شدید ابتدا باید برای عیب یابی آن اقدام کنید. پس بیایید بررسی کنیم و ببینیم مشکل خاموش شدن ناگهانی تبلت به چه دلیل رخ داده است؟

علت های خاموش شدن ناگهانی تبلت

1-باتری تبلت کاملا خالی شده است

خاموش شدن ناگهانی تبلت-خالی شدن باتری تبلت

 باتری تبلت تان با نزدیک شدن به یک عدد خاص مثل 15 درصد یا ده درصد یا حتی بیشتر به شما اعلام می کند که در حال خاموش شدن است. برخلاف بسیاری از گوشی هایی که می توانند حتی تا یک درصد مانده به اتمام شارژ کار کنند، تبلت ها با وجود بزرگتر بودن صفحه نمایش و برنامه های در حال اجرا (مثل بازی ها یا برنامه های گرافیکی سنگین) سریعتر باتری خالی کرده و به میزان بیشتری شارژ برای روشن ماندن نیاز دارند. اگر دکمه پاور کنار تبلت تان را فشار می دهید و روشن نمی شود، آن را به برق بزنید و بعد از چند دقیقه مجددا امتحان کنید. به احتمال زیاد علت خاموش شدن ناگهانی تبلت همین است.

مهم ترین علت خاموشی تبلت به خواب رفتن باطری آن است که راه حل آن شوک دادن به باطری توسط یک منبع تغذیه توسط تعمیرکار مجرب است.

2-دکمه پاور به درستی کار نمی کند

یکی از اختلالات مشهور مربوط به خاموش شدن ناگهانی تبلت این است که دکمه پاور کنار آن دچار اتصالی یا عدم عملکرد درست می شود. تحت چنین شرایطی کاملا عادی است که تبلت به خاموشی موقت (قفل صفحه) برود یا کاملا خاموش شود.

این مشکل سخت افزاری است، به همین علت باید این بخش از تبلت تان توسط یک شخص ماهر و متخصص بررسی و تعمیر شود. در غیر این صورت دائما با آن دچار مشکل خواهید شد.

3-وجود برنامه ای مخرب روی تبلت

خاموش شدن ناگهانی تبلت-وجود برنامه های مخرب روی تبلت

برخی برنامه ها باعث خاموش شدن ناگهانی تبلت به دلایل مختلف می شوند، که نشان از مخرب بودن آنها دارد. البته این مورد، کمتر پیش می آید اما به هر حال یک دلیل قابل بررسی برای خاموش شدن ناگهانی تبلت است. پس در صورتی که برنامه ای را به تازگی نصب کرده اید یا یک برنامه ناآشنا روی تبلت تان نصب شده بهتر است آن را پاک کرده و مجددا شرایط تبلت را بررسی کنید. برخی برنامه ها به دلیل بدافزار بودن یا وجود باگ چنین شرایطی را برایتان پیش می آورند.

4-باتری تبلت خراب شده است

از دیگر دلایلی که موجب خاموش شدن ناگهانی تبلت می شود، خراب شدن باتری تبلت است. این مشکل می تواند بعد از چندین سال استفاده از تبلت رخ دهد.

امروزه به دلیل اینکه بسیاری از باتری موبایل ها و تبلت ها مثل سابق جدا شدنی نیستند، برای بررسی بهتر باید توسط متخصص موبایل چک شوند. پایین آمدن کارایی باتری در انواع و اقسام مدل ها رخ می دهد. بعد از نصب باتری جدید می توانید مطمئن باشید که تبلت تان خاموش نخواهد شد؛ البته باید قبل از آن همه احتمالات را در نظر گرفته باشید و سایر مشکلات را هم بررسی کرده باشید. این مورد هم مانند مورد قبلی کمتر شایع است اما یکی از دلایل مهم خاموش شدن ناگهانی تبلت به شمار می آید.

5-به تبلت آسیب فیزیکی وارد شده است

مورد بعدی که باعث خاموش شدن ناگهانی تبلت می شود این است که گاهی در اثر برخورد شدید فیزیکی ِتبلت با زمین یا شئ دیگر، تداخل در عملکرد عادی آن پیش می آید. وارد شدن آسیب فیزیکی به باتری یا ناحیه دکمه پاور (که به آن اشاره کردیم) یا حتی بخش های دیگر تبلت، باعث خاموش شدن بی دلیل آن می شود.

6-استفاده از شارژر بی کیفیت یا نامناسب

خاموش شدن ناگهانی تبلت-استفاده از شارژر غیر اصلی تبلت

کابل های نامناسب شارژر یا سری های غیر استاندارد آن باعث می شوند تا هم به باتری تبلت تان آسیب وارد شود و هم به درستی شارژ نشود.

در ادامه این حالت، باتری سریعا شارژ خالی کرده و خاموش می شود. گاهی هم پیش می آید که شارژر های نامناسب و غیر اصل باعث شوند تا اصلا باتری شارژ نشود و مدتی بعد که به روند شارژ شدن تبلت نگاهی بیندازید خواهید دید که فقط یک الی دو درصد شارژ شده است.

برای جلوگیری از خاموش شدن ناگهانی تبلت و عدم وارد شدن آسیب بیشتر به باتری آن حتما به دنبال تهیه یک شارژر اصل و با کیفیت باشید و تشخیص شارژر تقلبی از اصل را جدی بگیرید.

جمع بندی نهایی :

موارد بیان شده برای بررسی خاموش شدن ناگهانی تبلت از جمله دلایل شایع تا دلایل خاص و غیر شایع را شامل شدند که به پیش آمد این حالت منجر می شوند. اگر مشکل مربوط با هیچ کدام از موارد ذکر شده مربوط نبود، باید موضوع را با یک متخصص در میان بگذارید؛ البته احتمال وجود مشکلی غیر از موارد بیان شده در این مطلب، بسیار پایین است. توجه داشته باشید که انجام هر گونه تعمیر خودسر کمکی به بهبود شرایط تبلت تان نخواهد کرد.

تعمیرات موبایل0913 تعمیرات موبایل

‫5 دیدگاه ها

  1. سلام تبلت نارتب همش بایدتوشارژباشه وقتی ازشارژمیکنیم میخوایم کارکنیم مینویسه تبلت درحال داغ شدن است اگه صد درصدهم باشه همین میگه وبعداز ثانیه خاموش میشه میشه لطفا بگین مشکل ازچیه

  2. سلام من هم تبلتم نارتب هستش اما هیچ نوشته ایی نمیاره بیشتر موقع ها که بسته یک ساعته میگیرم خاموش میشه و باید بره شارژ بعداً چیکار کنم ممنون میشم جواب بدین

  3. من تبلت نارتب دارم همین نیم ساعت پی 4 بار خاموش شد ی 3.4 ماهی بود ک همچین اتفاقی نیفتاده بود قبلشم افتاد اما ی چن ماه این اتفاق نمیفتاد
    وقتی میخواد خاموش شه ی نوشته میاد پاور آف ی چیزی نوشته وقتی میزنم ب شارژ تبلتو دوتا گزینه میاد ایگنور و رمیند لیتر ذو رمیند لیتربعضی موقع ها میزنم کنسل میشه و عادی میشه و بعضی موقع ها تا روش میزنم خاموش میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button