آموزش رفع مشکلات موبایل

دلایل خاموش شدن گوشی سامسونگ چیست؟ + 7 راه حل

علت های مشخصی برای خاموش شدن گوشی سامسونگ وجود دارد که اکثر افراد از آن بی اطلاع هستند. این مقاله که توسط کارشناسان تعمیرات موبایل سامسونگ اصفهان نگارش شده است بصورت دقیق به این موضوع می پردازیم.

دلایل خاموش شدن گوشی سامسونگ سامسونگ

دلایل نرم افزاری خاموش شدن گوشی سامسونگ

1.حالت خاموشی اتوماتیک

اکثر گوشی های اندرویدی از ویژگی روشن/خاموش شدن خودکار پشتیبانی می کنند. اگر این ویژگی را فعال کرده باشید، گوشی شما خود به خود خاموش می شود.می توانید به تنظیمات بروید و روی گزینه General management and Reset کلیک کنید. سپس نماد راه اندازی مجدد خودکار در زمان های تعیین شده را خاموش کنید .

2.پر بودن فضای ذخیره سازی

وقتی چندین برنامه را روی گوشیتان باز میکنید و آن ها را در پس زمینه باز نگه میدارید تمام رم تلفن شما را درگیر میکند و در این مواقع گوشی سامسونگ شما هنگ می کند در این صورت ممکن است گوشی شما خود به خود راه اندازی مجدد شود. بنابراین، جهت جلوگیری از بروز این مشکل برنامه های زیادی را در پس زمینه باز نکنید.در اکثر مواقع که کاربران با مشکل خاموش شدن گوشی به نمایندگی تعمیرات گوشی سامسونگ مراجعه می کنند تعمیرکاران با بررسی گوشی متوجه پر بودن کامل حافظه هارد می شوند و در این حالت تنها راه حل فلش کردن گوشی است چرا که گوشی خاموش است و اطلاعات قابل استخراج نیست.

3.مشکلات سیستم عامل اندروید

اندروید معمولاً به دلیل اشکالات سیستم عامل خاموش می شود. از یک طرف، سیستم عامل اندروید خیلی قدیمی نمی تواند به خوبی با برنامه ها همخوانی داشته باشد، که باعث ایجاد تضاد بین تلفن و برنامه ها می شود. بنابراین، لازم است سیستم عامل خود را به روز کنید. 

4.وجود برنامه های ناسازگار

یکی دیگر از عواملی که باعث خاموش شدن گوشی های سامسونگ میشود وجود برنامه های ناسازگار و ویروسی است پس اگر میدانید برنامه مخربی روی دستگاه نصب کرده اید یا انتی ویروسی که روی گوشیتان نصب کرده اید به طور مداوم راجب یک برنامه هشدار میدهد ان برنامه را حذف کنید و چک کنید که باز هم گوشیتان خاموش میشود یا نه. برخی از کاربران نه تنها دوست دارند برنامه ها را از فروشگاه برنامه داخلی نصب کنند، بلکه برنامه ها را از سایر وب سایت ها نیز دانلود نصب می کنند. این رفتار خطر نصب برنامه‌های ناسازگار یا خراب روی گوشی اندرویدی را افزایش می‌دهد و سپس تلفن اندرویدی با باتری پر خاموش می‌شود

بیشتر بخوانید:دلایل خاموش شدن گوشی سامسونگ A51+راه حل

5.خراب بودن سیستم عامل

سیستم عامل خراب یکی دیگر از دلایل اصلی مشکل خاموش شدن خودکار گوشی های سامسونگ است. علاوه بر این، می تواند منجر به کندی دستگاه، تخلیه سریع باتری و مشکلات دیگر شود.

 

دلایل سخت افزاری خاموش شدن گوشی سامسونگ

1.خراب بودن باتری

به طور کلی، عمر باتری حدود 2 تا 3 سال است. حتی اگر بعد از 3 سال باتری را تعویض نکنید، متوجه خواهید شد که باتری سریعتر تخلیه می شود. و یکی از عواملی که باعث خاموش شدن گوشی سامسونگ میشود خراب بودن باتری است .

از دلایل سخت افزاری دیگر میتوان به ضربه خوردن، خیس شدن،خراب بودن تاچ ال سی دی و سوختن هارد گوشی سامسونگ اشاره کرد.که تعمیر و تشخیص این موارد باید توسط افراد متخصص و ماهر صورت پذیرد.

2.خراب شدن یا شکستن ال سی دی

در بعضی مواقع خراب بودن و کار نکردن صفحه تاچ ال سی دی به منزله خاموش بودن گوشی برداشت میشود.در صورتی که تلفن روشن میشود ولی تاچ ال سی دی خراب است. برای اطمینان حاصل کردن از این موضوع میتوانید با سیم کارت داخل گوشی تماس بگیرید اگر زنگ خورد و اعلام نکرد که تلفن خاموش است مشکل تنها از تاچ ال سی دی شماست.

3. قطع شدن اتصالات کانکتور

در صورتی که تلفن شما به زمین خورده باشد میتوان احتمال داد که اتصالات کانکتور دچار مشکل شده است. اما تشخیص قطعی توسط تعمیر کار و پس از باز کردن درب گوشی مشخص خواهد شد.

راه حل های ارائه شده توسط متخصصین موبایل0913 جهت حل مشکل خاموش شدن گوشی سامسونگ

1.باتری و کابل شارژر را چک کنید

یکی از راه هایی که میتوانیم تشخیص دهیم مشکل از باطری است و تلفن مشکلی ندارد این است که تلفن تنها مواقعی که به شارژ متصل است روشن می ماند و پس از خارج کردن شارژر از دستگاه تلفن خاموش میشود . یکی از دیگر نشانه های خرابی باتری متورم شدن یا باد کردن باتری گوشی سامسونگ است که در این صورت با تعویض باتری مشکل شما حل خواهد شد اما توجه داشته باشید که از باتری های تقلبی و فیک استفاده نکنید چون استفاده از این باتری ها ممکن است خسارات جبران ناپذیری به تلفن شما وارد کند.

یکی دیگر از دلایلی که میتواند به باتری اسیب برساند خراب بودن کابل یا دابتور شارژر است پس جهت جلو گیری از خرابی باتری سعی کنید از شارژر اصلی و سالم برای شارژ کردن تلفن همراهتان استفاده کنید.

2.گوشی خود را راه اندازی مجدد کنید

یکی از راه حل های ساده و کاربردی برای حل انواع مشکلات نرم افزاری در گوشی های اندروید خاموش و روشن کردن آن است. هنگامی که تلفن اندرویدی شما همچنان روشن و خاموش می شود، می توانید دستگاه را مجددا راه اندازی کنید، که می تواند به طور موثر دستگاه را تعمیر کند. 

برای این کار می‌توانید دکمه‌های کاهش صدا و دکمه‌های کناری را به طور همزمان در گوشی سامسونگ فشار دهید و دو بار روی نماد راه‌اندازی مجدد ضربه بزنید. 

 

3.تلفن خود را از طریق برنامه های امنیتی چک کنید

برنامه امنیتی از پیش نصب شده در تلفن اندرویدی شما کمک خوبی برای تعمیر گوشی شما است که به طور تصادفی قطع و خاموش می شود. می‌تواند فایل‌های ناخواسته و کش‌ها را از حافظه داخلی پاک کند، ویروس‌ها را اسکن و از بین ببرد، نشت‌های امنیتی را برطرف کند، و غیره. بنابراین، لطفاً مرتباً دستگاه Android خود را با برنامه Security بررسی کنید.

دلایل خاموش شدن گوشی سامسونگ-برنامه های امنیتی

4.برنامه های اضافی را حذف و دیگر برنامه ها را به روز کنید.

اگر برنامه های زیادی در تلفن همراه سامسونگ شما وجود دارد باید بدانید که تعداد زیادی از برنامه‌های موجود در گوشی رم بالایی رو در گیر میکنند، بنابراین باید برنامه‌های ناخواسته را حذف کنید تا حافظه آزاد شود. سپس برنامه ها را از طریق اپ استور به روز کنید، زیرا در نسخه قدیمی یک برنامه اشکالاتی وجود دارد. شاید به همین دلیل است که تلفن اندرویدی شما همچنان خاموش می شود.

بیشتر بخوانید: دلایل خاموش شدن گوشی A50+راه حل

5.حالت سیف مود را فعال کنید

حالت ایمن برای محافظت از دستگاه های اندرویدی است. پس از وارد شدن به حالت امن، فقط می توانید از برنامه هایی که به صورت پیش فرض روی دستگاهتان وجود داشت استفاده کنید. به این ترتیب، اگر پس از رفتن به حالت سیف مود مشکل خاموش شدن گوشی حل شد به این نتیجه میرسیم که مشکل بخاطر وجود یکی از برنامه هایی است که خودمان نصب کرده ایم و گوشیمان مشکل سخت افزاری ندارد.

برای ورود به حالت ایمن، می‌توانید صفحه را به پایین بکشید و روی نماد خاموش کردن ضربه بزنید. سپس گزینه Power off را برای مدتی کلیک کرده و نگه دارید و روی قابلیت Safe mode ضربه بزنید . گوشی شما وارد حالت امن می شود. اکنون می‌توانید برنامه‌های شخص ثالث را مستقیماً حذف نصب کنید. پس از آن گوشی را ریستارت کنید.

دلایل خاموش شدن گوشی سامسونگ-حالت سیف مود

6.سیستم عامل اندروید گوشی خود را به روز کنید

وجود سیستم عامل قدیمی روی تلفن همراه مشکلات اجتناب ناپذیری را ایجاد میکند. این امکان وجود دارد که سیستم عامل اندروید قدیمی مشکل خاموش شدن مداوم را ایجاد کند. سپس چگونه می توانیم آن را حل کنیم؟ ساده است. لطفا سیستم عامل اندروید خودتون را به روز کنید. در واقع، خود سیستم عامل به شما یادآوری می کند که گوشیتان را به آخرین سیستم عامل در برنامه تنظیمات به روز رسانی کنند.

برای به‌روزرسانی سیستم‌عامل Android خود در تلفن، لطفاً برنامه تنظیمات را باز کنید و روی به‌روزرسانی نرم‌افزار > دانلود و نصب کلیک کنید . سپس می توانید پنجره های بازشو را دنبال کنید تا آخرین سیستم عامل را دانلود و نصب کنید.

دلایل خاموش شدن گوشی سامسونگ

7.گوشی خود را به تنظیمات کارخانه باز گردانید

اگر گوشی اندرویدی شما همچنان پس از به روز رسانی سیستم عامل خود به خود خاموش میشود ، به عنوان اخرین راه حل می توانید گوشی را به حالت کارخانه بازنشانی کنید تا آن را به حالت اولیه بازگردانید، قبل از انجام تنظیمات کارخانه علاوه بر این که از داده ها حتما باید نسخه پشتیبان بگیرید باید اطمینان حاصل کنید که قبل از تنظیم مجدد تلفن همراه شما حداقل 35 درصد شارژ باطری داشته باشد یا به یک شارژر وصل شده و در حال شارژ باشد، همچنین مطمئن شوید که نام و رمز عبور حساب کاربری گوگل خود را می‌دانید زیرا پس از تنظیم مجدد کارخانه به قفل تلفن همراه خود نیاز دارید، در گوشی‌های با اندروید 5 و بالاتر ممکن است لازم باشد بعد از تنظیم مجدد کارخانه با همان حساب گوگل قبلی که در تلفن شما بوده است وارد سیستم خود شوید، اگر رمز گوگل خود را فراموش کرده‌اید، می‌توانید با استفاده از مرورگر وب رایانه خود رمز را بازیابی کنید.

مراحل بازگردانی به حالت کارخانه در گوشی سامسونگ

 • در ابتدا باید به قسمت تنظیمات گوشی یا Settings مراجعه نمایید.
 • در مرحله بعدی لازم است به قسمت مدیریت عمومی که همان بخش General management می‌شود، بروید.
 • زمانی که به قسمت مدیریت عمومی وارد می‌شوید، گزینه‌های مختلفی نظیر ساعت، زبان ورودی و تاریخ گوشی را مشاهده خواهید کرد. در میان این گزینه‌ها، باید گزینه بازنشانی یا همان Reset را انتخاب کنید.
 • پس از ورود به این بخش لازم است روی گزینه بازگردانی داده کارخانه یا همان Factory data reset را کلیک نمایید.
 • سپس دوباره باید بخش بازنشانی یا همان Reset را انتخاب کنید و پین دستگاه را وارد کنید.
 • در مرحله آخر و پس از انجام این کارها، می‌توانید گزینه حذف همه را انتخاب کرده و گوشی را به حالت کارخانه برگردانید یا اصطلاحا آن را Reset Factory بکنید.

در صورتی که گوشی سامسونگ شما پس طی مراحل بالا همچنان خاموش میشد باید جهت تعمیر آن به مراکز معتبر مراجعه کنید تا مراحل عیب یابی و تعمیر توسط افراد متخصص صورت گیرد.

مرکز تعمیرات موبایل 0913 اماده ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات به شما عزیزان میباشد.

تعمیرات موبایل0913 تعمیرات موبایل

‫5 دیدگاه ها

 1. سلام خسته نباشی
  من زمانی که گوشیو زدم به شارژ تقریبا ده مین بعد کلا با گوشی کاری نداشتم گوشی خاموش و سپس روشن شد آیا مشکل جدی دارد؟

 2. سلام من تقریبا یک هفته میشه گوشی a34رم۸ با حافطه ۲۵۶گیگ خریدم و یک هفته هست که باهاش کار میکنم و هیچ هنگ باگی نداره جز مدیر برنامه وقتی میرم داخل مدیر برنامه گوشی هنگ میکنه یا وقتی روی یک برنامه ی که درون مدیر برنامه ها هست کلید میکنم بجای اینکه زود اجرا شه تقریبا چهار ثانیه زمان میبره تا اجرا شه مثلا به پاک کردن محل ذخیره اینا بره حتا یک بار وقتی روی برنامه کلید کردم داخل همان مدیر برنامه گوشی شروع مجدد شد خاموش و روشن شدممنون میشم بگید که چیکار کنم؟

  1. سلام دوست عزیز مشکل نرم افزاری است می بایست یک مرتبه گوشی را فلش یا بازگشت به تنظیمات کارخانه کنید.

 3. درود
  گوشی A50 من از حدود یک الی دو ماه پیش تقریباً روزی چندین بار به طور ناگهانی خاموش می‌شه. اوایل داخل بازی خاموش می‌شد و فکر می‌کردم بخاطر فشار ناشی از بازیه تا اینکه دیدم چند باری وقتی گوشی بدون استفاده روی میز قرار داشت هم این اتفاق افتاد. از حالت ریستارت اتوماتیک اطلاع دارم و می‌دونستم اون تایم، موقع ریستارت اتوماتیکش نبود.
  البته که بیش از ۹۰٪ موارد وسط بازی اتفاق می‌افتند.

  گوشی رو ریست فکتوری کردم و موقع انجام تنظیمات اولیه، تنظیم زبان و تایم زون، باز هم ناگهان خاموش شد!

  وقتی با گوشی در حال کار هستم و خاموش می‌شه، نکته‌ای که به چشم میاد اینه که قبل از خاموش شدن ابتدا صفحه نمایش برای حدود ۳ الی ۸ ثانیه فریز می‌شه توی همون حالت و بعد خاموش می‌شه.

  الگوی خاص دیگه‌ای مثل تاثیر میزان باتری یا دمای گوشی مشاهده نکردم؛ فقط فریز شدن.
  با این مشخصات می‌شه فهمید مشکل احتمالی چه چیزی هست؟

  1. سلام و درود
   گوشی شما باید به صورت حضوری بررسی شود و به احتمال زیاد مشکل سی پی یو دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button