آموزش رفع مشکلات موبایل

علت های خاموش شدن گوشی سامسونگ a50 چیست؟

خاموشی گوشی a50-راه حل خاموش شدن گوشی سامسونگ a50

گوشی سامسونگ a50 هنگامی که دچار خاموشی ناگهانی می شود می تواند به علت سخت افزاری یا نرم افزاری باشد.این مشکل از همان ابتدای عرضه این گوشی به بازار تاکنون همراه این محصول بوده و سبب شاکی شدن کاربران زیادی شده است.اگر مشکل خاموش شدن گوشی a50 شما به علت نرم افزاری باشد در ادامه چند راهکار ساده ارائه شده که با استفاده از آن راهکار ها می توانید مشکل خاموش شدن گوشی a50 را خودتان حل کنید.

اما اگر مشکل گوشی a50 شما به علت سخت افزاری باشد باید گوشی خود را به یک مرکز معتبر تعمیرات موبایل سامسونگ ببرید تا تعمیرکار مشکل خاموشی ناگهانی را برای شما عیب یابی و تعمیر کند.برای دانستن علت خاموش شدن سامسونگ a50  تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

 

در ادامه چند راه حل برای رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی سامسونگ  a50 ارائه شده است.با دقت بخوانید و مراحل را انجام دهید:

راه حل اول خاموش شدن a50 :راه اندازی مجدد گوشی

خاموش شدن گوشی a50-خاموشی گوشی a50

ساده ترین راه برای حل مشکل خاموشی ناگهانی گوشی راه اندازی مجدد گلکسی a50 است.برای اینکار دکمه ولوم پایین و پاور را به مدت 10ثانیه همزمان باهم فشار دهید تا گوشی راه اندازی مجدد یا ری استارت شود. توجه کنید که با این کار هیچ اطلاعاتی از گوشی شما پاک نمی شود و تنها گوشی ری استارت می شود.

اگر بعد از امتحان کردن این روش هنوز گوشی a50 دچار مشکل خاموشی است  راه حل بعدی را امتحان کنید.

راه حل دوم خاموشی a50:شارژ کردن باتری و کالیبره کردن آن

یکی دیگر از دلایل خاموش شدن ناگهانی سامسونگ a50 را میتوان به باتری آن مربوط کرد.ممکن است گوشی شما به علت تخلیه ناگهانی باتری خاموش شده باشد و شما متوجه آن نشده اید.ابتدا گوشی را در شارژ قرار داده و آن را به روش زیر کالیبره کنید.

-کالیبره کردن باتری به این صورت انجام میشود که ابتدا باتری را تا 100درصد شارژ می کنیم و مجدد تا رسیدن به شارژ صفر آن را داخل شارژ نمیزنیم.عدم کالیبره بودن منجر به عدم نمایش واقعی درصد شارژ می شود.ممکن است باتری شما 20درصد شارژ داشته باشد اما به صورت ناگهانی خاموش شود.پس پیشنهاد می کنیم حتما باتری گوشی a50 خود را کالیبره کنید.

اگر بعد از امتحان کردن این روش مجدد دچار خاموشی گوشی a50 خود شدید راه حل بعدی را امتحان کنید.

راه حل سوم :گوشی سامسونگ a50 را در حالت safe mode راه اندازی کنید

حالت safe mode حالتی است که گوشی شما به طور موقت تمام برنامه ها را غیر فعال میکند.گاهی اوقات برنامه هایی که روی گوشی نصب می کنید ممکن است ویروسی باشند و به این علت گوشی را دچار مشکلات نرم افزاری می کند.از جمله این مشکلات نرم افزاری میتوان به خاموش شدن ناگهانی اشاره کرد.برای آنکه متوجه شوید این خاموشی به علت برنامه ویروسی نصب شده روی گوشی شماست یا خیر مراحل زیر را برای قرار دادن گوشی در حالت safe mode انجام دهید:

  • دکمه روشن/خاموش را فشار دهید تا گزینه ها نمایش داده شوند.
  • روی گزینه خاموش ضربه بزنید.
  • برای راه اندازی مجدد گوشی دکمه روشن/خاموش را فشار دهید تا لوگوی سامسونگ روی صفحه نمایش داده شود.
  • همین که گوشی مجدد راه اندازی شد باید حالت safe mode یا ایمن را در پایین صفحه سمت چپ صفحه مشاهده کنید.

اگر گوشی سامسونگ a50 در این حالت روشن ماند و دیگر خاموش نشد باید به ترتیب از آخرین برنامه ای که نصب کردید شروع به پاک کردن کنید.بعد از هر پاک کردن مجدد گوشی را راه اندازی کنید اگر مشکل خاموشی رفع نشد برنامه بعدی را پاک کنید.

راه حل چهارم:پاک کردن پارتیشن کش یا حافظه پنهان گوشی a50

گاهی اوقات به دلایل مختلف پارتیشن کش یا حافظه پنهان دچار خرابی میشود و این خرابی گوشی را دچار مشکلاتی از جمله خاموشی ناگهانی می کند.برای راه اندازی گوشی در حالت بازیابی مراحل زیر را انجام دهید:

  • گوشی را خاموش کرده و مجدد روشن کنید.
  • دکمه ولوم پایین را چندبار فشار داده تا گزینه wipe cache partition نمایش داده شود.
  • دکمه پاور را برای تایید فشار دهید.
  • روشن شدن مجدد ممکن است کمی زمان ببرد پس صبور باشید.

اگر همچنان گوشی a50 شما دچار خاموشی بود آخرین راه حل را امتحان کنید.

راه حل پنجم:ریست فکتوری

ریست فکتوری گوشی a50 راه حل خاموشی گوشی a50

این آخرین راه حل برای حل مشکل خاموشی ناگهانی سامسونگ a50 است.توجه داشته باشید که پس از ریست فکتوری تمامی اطلاعات گوشی همراه شما از جمله عکس ها،فایل ها،برنامه ها و…پاک می شود.برای ریست فکتوری گوشی a50 می بایست دکمه ولوم بالا و دکمه پاور را همزمان به مدت ۱۰ الی ۱۵ثانیه بگیرید و با ظاهر شدن منوی تنظیمات گزینه wipe data factory reset را بزنید.

راه حل ششم و نهایی:مشکل سخت افزاری

امیدواریم که توانسته باشیم با ارائه این راهکارها مشکل خاموشی ناگهانی گوشی سامسونگ a50 شما را حل کرده باشیم.چنانچه بعد از انجام این مراحل همچنان دچار مشکل خاموشی گوشی خود بودید، احتمالا گوشی a50 شما دچار مشکل سخت افزاری شده است در اکثر مواقع مشکل خاموشی گوشی a50 ناشی از سوختن cpu گوشی است .کارشناسان ما در صفحه تماس با ما آماده ارائه مشاوره به شما کاربران گرامی می باشند.کافی است بر روی صفحه تماس با ما کلیک کنید.

ویدئو تعمیر خاموشی و تعویض cpu گوشی a50

در ویدئو زیر نحوه تعمیر گوشی a50 توسط تعمیرکار را برای شما عزیزان آماده کردیم تا با نحوه و روند تعمیر آن آشنا شوید.

لینک مفید: برد گوشی سامسونگ A50

تعمیرات موبایل0913 تعمیرات موبایل

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button