آموزش رفع مشکلات موبایل
موضوعات داغ

علت سوختن آی سی گوشی

علت سوختن آی سی گوشی

علت سوختن آی سی های مختلف گوشی چه می تواند باشد؟ آی سی شارژ و آی سی تغذیه و.. جزء مهمترین بخش ها در گوشی های هوشمند امروزی هستند که خراب شدن آنها می تواند موجب خاموشی یا مشکلات دیگری شود . اما آی سی شارژ چیست؟ آی سی شارژ وظایف مهمی برعهده دارد و خراب شدن آن علت های مختلفی دارد.

همچنین نمی توان از نقش مهم آی سی تغذیه گوشی نیز غافل ماند. یکی از مهمترین وظایف آی سی شارژ، کنترل درایور نور پشت صفحه گوشی است و وظیفه مهم آی سی تغذیه، همانطور که از نامش نیز مشخص است، ارسال انرژی و ولتاژ کافی به سایر بخش های گوشی از طریق اتصال با باتری است. حال تصور کنید که در صورت خرابی یکی یا هر دو این آی سی ها چه اتفاقاتی برای گوشی می افتد! اگر علاقه مند هستید تا بدانید علت سوختن آی سی های مختلف گوشی چیست و خراب شدن این قطعات چه صدماتی به گوشی شما و عملکرد آن خواهد زد یا این خرابی ها تا چه حد می توانند جدی باشند لطفا تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

نشانه های سوختن آی سی تغذیه یا آی سی شارژ موبایل چیست؟

اگر به دنبال علت سوختن آی سی های مختلف گوشی و به طور خاص آی سی تغذیه و یا آی سی شارژ موبایل هستید، باید بدانید که خاموش شدن ناگهانی گوشی بعد از اتصال به شارژر یا عدم شارژ صحیح و عادی می تواند از نمونه شرایط محتمل در این رابطه باشد. اما تحت این شرایط چه می توان کرد؟

اگر از ساختار این قطعه با خبر نباشید به احتمال زیاد درک خرابی آن برایتان دشوار خواهد بود. آی سی تغذیه موبایل از طریق چند پین به باتری وصل می شود و ولتاژ لازم را برای ارسال به مابقی بخش های گوشی فراهم می کند که این مسئله بسته به طراحی داخلی موبایل ها با هم متفاوت است.

اگر به هر دلیلی این آی سی با مشکل مواجه شود یا گوشی تان بی دلیل خاموش می شود یا اینکه ولتاژ لازم به بسیاری از بخش های آن نمی رسد و بعد با مشکلات دیگر مثل آنتن ندادن گوشی، اختلال در عملکرد آن و خراب شدن باتری گوشی مواجه می شوید؛ چرا که این قطعه و خراب شدن یا سوختنش مساوی است با عدم عملکرد عادی موبایل شما.

نشانه ها و علت سوختن آی سی شارژ گوشی

یکی دیگر از بخش های مهم و سوالات پر تکرار در مورد علت سوختن آی سی های مختلف گوشی، سوختن آی سی شارژ است. اما این آی سی چه می کند؟ همانطور که توضیح داده شد، موقع شارژ کردن گوشی به کار می آید. در واقع این آی سی بعد از اتصال شارژر به گوشی، روند شارژ شدن صحیح و درست آن را کنترل می نماید.

علت سوختن آی سی گوشی

این آی سی با سایر بخش های گوشی در ارتباط است، مانند سی پی یو که برای عملکرد صحیح آن، با این قطعه همکاری می کند. در صورت پیش آمد هر مشکلی برای آی سی شارژ، شارژ شدن گوشی نیز به درستی انجام نخواهد شد و نمی توانید آن را به صورت نرمال شارژ کنید و سپس از آن استفاده نمایید. چون در عمل شارژ شدن مستقیما به باتری مربوط نیست و در میانه این راه، آی سی شارژ گوشی قرار دارد. این مورد در زمینه علت سوختن آی سی های مختلف گوشی امری بدیهی است و نیاز به بررسی بیشتر ندارد. البته تحت شرایطی که مثلا سالم بودن باتری و شارژر را کنترل کرده باشید.

علت سوختن و خراب شدن آی سی pf و  PA

در بین سوختن آی سی های مختلف گوشی اگر آی سی pf وpa گوشی شما بسوزد در این صورت باعث ضعیف شدن آنتن گوشی یا پریدن دائم آن و عدم وجود آنتن می شود. در صورتی که این آی سی ها در گوشی های موبایل به هر دلیل بسوزند یا خراب شوند با اختلال در زمان مکالمه مواجه خواهیم شد. به عبارتی دیگر آنتن دهی گوشی زیر سوال خواهد رفت و عملا هر تماسی غیر قابل انجام خواهد شد. این آی سی سیگنال صوتی را در گوشی تقویت می کند و اگر به هر دلیل نا معقولی دچار پرش آنتن در گوشی خود هستید حتما آن را به یک متخصص بسپارید تا این بخش از آی سی گوشی تان را برایتان بررسی و عیب یابی کند.

علت سوختن و خراب شدن آی سی بلوتوث و وای فای

گوشی های مختلف (همانطور که اشاره شد) از تکنولوژی های مختلف پشتیبانی می کنند و از این جهت اگر یک گوشی موبایل دارای آی سی بلوتوث و وای فای باشد، می توان گفت که خراب شدنشان، با خراب شدن و از کار افتادن وای فای و یا بلوتوث مواجه می شویم که امری بدیهی است.

جمع بندی

در صورت بروز مشکل در مورد این آی سی ها و علت سوختن آی سی های مختلف گوشی که از آنها نام بردیم می توانید با یک متخصص مجرب مشورت کنید. علت سوختن آی سی های مختلف گوشی فقط توسط این افراد مشخص و رفع می شود.

تعمیرات موبایل0913

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button