آموزش رفع مشکلات موبایل

کم شدن صدای گوشی هواوی در هنگام مکالمه

آیا تا به حال برای شما هم پیش آمده که حین مکالمه صدای گوشی کم شود؟تا چه حد در رابطه با حل این مشکل اطلاعات دارید؟آیا در این حالت گوشی نیاز به تعمیر و تعویض قطعه دارد؟ چقدر با دلایل کم شدن صدای گوشی هواوی آشنایی دارید؟تنها با داشتن کمی اطلاعات می توانید به راحتی و در اسرع وقت مشکل خود را حل کنید.

این روزها اسپیکر گوشی ها از قطعات و قسمت هایی است که استفاده ی بسیار زیادی دارد و اگر از آنها به درستی مراقبت نکنید ممکن است دچار خرابی شود.در این مقاله قصد داریم به دلایل خرابی اسپیکر گوشی هواوی و مشکل ضعیف شدن صدای آن و هم چنین راه حل های تعمیر و رفع آن بپردازیم.

دلیل ضعیف بودن صدای گوشی هواوی چیست؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام گوش دادن به آهنگ و یا صحبت کردن با شخصی پشت خط به طور ناگهانی، صدا ضعیف به گوشتان برسد یا اینکه صدا به طور کامل قطع شود، مشکل ضعیف شدن صدای گوشی هواوی و یا قطع شدن آن ممکن است به دلایل زیادی رخ دهد از جمله:

  • کم بودن صدای گوشی هواوی در قسمت تنظیم صدا
  • ورود گرد و غبار و پرز به داخل اسپیکر گوشی هواوی
  • خراب بودن قطعه ی اسپیکر
  • پاره شدن تور اسپیکر گوشی هواوی
  • نفوذ آب و مایعات به داخل اسپیکر
  • به روز نبودن نرم افزار های گوشی
  • آنتن دهی ضعیف گوشی هواوی

در در ادامه به بررسی کامل تیتر ها بالا می پردازیم

کم بودن صدای گوشی هواوی در قسمت تنظیم صدا

یکی از دلایل ضعیف بودن صدای گوشی هواوی در هنگام مکالمه می تواند کم بودن آن در قسمت تنظیمات باشد.

برای افزایش صدا می توانید در هنگام مکالمه دکمه افزایش صدا را فشار دهید اگر این دکمه ها دچار خرابی نباشند مشکل کم بودن صدای گوشی هواوی شما حل خواهد شد.

ورود گرد و غبار و پرز به داخل اسپیکر گوشی هواوی

دریچه های اسپیکر گوشی های هوشمند می توانند به مرور زمان گرد و غبار و پرز جذب کنند .هر بار که شما گوشی خود را داخل کیف،جیب و یا روی میز قرار می‌دهید به خاطر ساختار  مغناطیسی ای که دارد مستعد جذب گرد و غبار است،این مشکل می‌تواند توانایی انتشار صدای بلندگوی گوشی هواوی را ضعیف کند. در این مرحله شما باید منافذ اسپیکر گوشی خود را تمیز کنید تا هرگونه گرفتگی آن از بین برود.

می توانید با فوت کردن داخل اسپیکر شروع کنید،همچنین می توانید این کار را با استفاده از جاروبرقی انجام دهید تا تکه های ریز غبار و پرز را از داخل اسپیکر گوشی هواوی خود بیرون بکشید. البته راه دوم خیلی توصیه نمی شود چون با این کار ممکن است اجزای داخل گوشی شما در معرض خطر قرار گیرند، پس در صورت انجام این روش احتیاط کنید.

خراب بودن قطعه ی اسپیکر

گاهی اوقات ممکن است در هنگام گوش دادن به موزیک یا دریافت پیام و یا صحبت کردن با گوشی به یکباره صدای اسپیکر گوشی هوآوی شما قطع شود. در این هنگام به احتمال زیاد اسپیکر داخلی و خارجی گوشی هواوی دچار مشکل و آسیب شده است.

کد تست صدای گوشی هواوی

•در ابتدا کد *#*#2846#*#* را شماره گیری کرده و بعد از شماره گیری منوی تشخیص ابزار دستگاه نشان داده می شود

•در مرحله دوم برای تست کردن اسپیکر خارجی گوشی هواوی خود بر روی گزینه ی  Speaker کلیک کنید،اگر این اسپیکر مشکلی نداشته باشد صدای بلند و واضح ای از گوشی خود خواهید شنید در این هنگام با کلیک کردن دوباره بر روی گزینه  Speaker صدای اسپیکر قطع میشود

حالا وقت آن است که به سراغ تست صدای اسپیکر داخلی گوشی هواوی خود بروید. برای انجام این کار

•پس از شماره گیری کد بالا، بر روی گزینه Melody کلیک کنیداگر از طریق اسپیکری که صدای مخاطب هنگام تلفن به شما می رسد صدای موزیک پخش شود به این معنی است که اسپیکر داخلی شما سالم است و باید به سراغ تست نرم افزاری گوشی هواوی خود بروید.

لینک مرتبط: نمایندگی هواوی اصفهان

کم شدن صدای گوشی هواوی

پاره شدن تور اسپیکر گوشی هواوی

گاهی اوقات وارد شدن ضربه  یا یک جسم تیز داخل اسپیکر گوشی می تواند باعث پاره شدن تور آن و ایجاد آسیب به این قطعه شود در صورت مواجه با چنین مشکلی اسپیکر گوشی شما نیاز به تعمیر خواهد داشت.

نفوذ کردن آب به داخل اسپیکر گوشی هواوی

نفوذ کردن آب به داخل گوشی های غیر مقاوم در برابر آب و حتی گوشی های ضد آب همیشه دردسر ساز بوده است،مایعات به سرعت می توانند راه خود را از طریق منافذ باز گوشی به سمت قطعات داخلی باز کنند.

در رابطه با اسپیکر گوشی اگر آب به داخل آن نفوذ کند می تواند باعث قطع ارتباط آن با دیگر قطعات گوشی و همچنین خرابی خود قطعه شود اگر چنین اتفاقی برای شما افتاد و بلندگوی گوشی هواوی شما مشکل پیدا کرد باید صبر کنید گوشی کاملا خشک شود. برای خشک کردن گوشی راه های متعددی وجود دارد می توانید آن را در هوای گرم قرار داده یا گوشی را داخل یک ظرف برنج بگذارید اما دقت داشته باشید که کار کردن با گوشی را باید به بعد از خشک شدن کامل آن موکول کنید.

لینک مطالب مرتبط: افتادن گوشی در آب و راه های خشک کردن آن

 

در صورت مواجهه با این مشکل ممکن است اسپیکر گوشی هواوی شما نیاز به تعویض و تعمیر پیدا کند و بهتر است از یک تعمیر کار متخصص گوشی کمک بگیرید.تعمیرات موبایل 0913 ، تخصصی ترین مرکز تعمیرات موبایل در اصفهان می باشد. توجه اصلی این مرکز همواره جلب رضایت و اعتماد مشتریان بوده است و در همین جهت از بهترین روش ها و بروز ترین تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری و همچنین متخصصین حرفه ای در این زمینه بهره می برد.شما عزیزان میتوانید از طریق شماره ی 09140036953 با ما در ارتباط باشید و گوشی خود را در اسرع وقت تعمیر کنید.

به روز نبودن نرم افزار گوشی هواوی

همانطور که پیش از این گفته شد دلیل تمامی مشکلات گوشی سخت افزاری نیست و می‌تواند نرم‌افزاری باشد. همانقدر که یک قطعه سخت افزاری آسیب پذیر است ، نرم‌افزار هم ممکن است دچار اشکال شود.

برای رفع مشکلات نرم افزاری در مرحله اول می توانید گوشی خود را ریبوت کنید این کار باعث می شود همه ی سرویس های پس زمینه بسته شود و دوباره شروع به کار کند و به گوشی هواوی شما حالت تازه ای می دهد.

در مرحله دوم باید چک کنید که خروجی صدای گوشی هواوی روی بلندگو های خود گوشی تنظیم شده باشند اگر شما از دسته افرادی هستید که دائماً از هدفون هندزفری و یا بلندگوهای بی سیم و بلوتوثی استفاده می کنید ممکن است گوشی هواوی شما هنوز به دستگاه بلوتوثی دیگری متصل باشد. برای رفع مشکل اتصال بلوتوث آن را قطع کنید.

در مرحله سوم وارد تنظیمات گوشی شوید و چک کنید که گوشی در حالت Silent و یا Do Not Disturb نباشد،اگر این حالت ها فعال هستند برای پخش صدا از اسپیکر های اصلی گوشی نیازهست آنها را غیر فعال کنید

 

آنتن دهی ضعیف گوشی هواوی

گاهی اوقات علت کم بودن صدای مخاطب در اسپیکر داخلی گوشی هواوی می‌تواند ضعیف بودن آنتن گوشی در حین مکالمه باشد. پس پیش از برقراری تماس و مکالمه میزان آنتن گوشی خود را بررسی کنید.

جمع بندی:

در این مقاله سعی شد تمامی دلیل های ضعیف بودن صدای مکالمه ی گوشی هواوی گفته شود.شما عزیزان می توانید در صورت داشتن تجربه ی مشابه و سوال در این زمینه در قسمت کامنت ها با ما در ارتباط باشید.

جهت رزرو وقت تعمیر کلیک کنید:تماس با ما

تعمیرات موبایل0913 تعمیرات موبایل

‫2 دیدگاه ها

  1. من هروقت که هندزفری به گوشی وصل میکنم و میذارم توی جیبم خودبهخود صدای اهنگ کم یا قطع میشه. هر چی توی تنظیمات گشتم متوجه نشدم چیکار کنم صدا بسته نشه. مدل گوشیم y7prime هست.

  2. من هواوی y7 دارم و این مشکل قطع شدن صدا رو داره باید اسپیکرشو عوض کنم ب نظرتون؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button