آموزش رفع مشکلات موبایل
موضوعات داغ

راه های افزایش عمرباتری گوشی+علت های خرابی آن

اگر به دنبال راه های افزایش عمر باتری گوشی هستید و گوشی خود را به تازگی خریداری کرده اید و یا مدتهاست از آن استفاده می کنید نیز جای نگرانی نیست. شما می توانید با راه حل های زیر عمر باتری گوشی خود را به راحتی افزایش دهید. همچنین اگر باتری گوشی تان دچار مشکل شده است هم می توانید علت های خرابی آن را در این مقاله مطالعه کنید.

راه های افزایش عمرباتری گوشی

برای افزایش عمر باتری گوشی آن را روی حالت power saving mode قرار دهید.

تحت شرایط خاصی، به عنوان مثال وقتی بیرون از خانه یا محل دسترسی به شارژ گوشی هستید، می توانید آن را روی حالت ذخیره انرژی قرار دهید تا میزان مصرف انرژی در آن از حالت عادی کمتر باشد. این کار در عین حال که به شما کمک می کند تا میزان مصرف از باتری را کاهش دهید و به طور ناخودآگاه به افزایش عمر باتری گوشی تان هم کمک کرده باشید. بسیاری از گوشی های اندرویدی این قابلیت را در خود جای داده اند و می توان آنها را در بخش تنظیمات روی حالت power saving قرار داد.

بهتر است همیشه به جای اینترنت موبایل، از وای فای استفاده کنید.

درست است که در بسیاری از موارد، تنها راه اتصال به اینترنت استفاده از داده های موبایل است اما اگر وای فای در دسترس تان است بهتر است از آن استفاده کنید. چون میزان انرژی کمتری از باتری دریافت می کند و این موضوع، روی افزایش عمر باتری گوشی و افزایش مدت استفاده از آن تاثیر می گذارد. همچنین اگر گوشی خود را در مواقع غیر ضروری روی حالت هواپیما قرار دهید به عمر و کاهش اتلاف انرژی آن کمک کرده اید. به این دلیل که بخش اعظمی از انرژی داخل آن برای آنتن دهی و مصرف اینترنت گوشی یا همان اینترنت سیم کارت تلف نمی شود. در صورتی که باور ندارید که چنین عواملی می تواند روی مصرف انرژی باتری و عمر آن تاثیر بگذارد، یک بار به صورت تجربی آن را آزمایش کنید. از نتایج، شگفت زده خواهید شد.

از پس زمینه ها و حالت های dark  به جای light استفاده کنید

راه های افزایش عمرباتری گوشی

روشن وخاموش شدن پیکسل ها و نمایش یک صفحه به رنگ های مختلف تاثیر زیادی بر مصرف باتری میگذارد. وقتی پیکسل های صفحه نمایش خاموش باشند انرژی کمتری مصرف کنند و به طبع، از باطری هم استفاده کمتری خواهد شد. در این شرایط اگر مشغول انجام کار های متعدد باشید که روی استفاده بیشتر از باتری تاثیر می گذارند، عمده انرژی آن برای این برنامه ها صرف خواهد شد. استفاده از حالت dark mode در دراز مدت به نفع باطری تان خواهد بود.

این مسئله مانند کاهش اتلاف انرژی در سایر نمونه های مشابه است. تحت این شرایط نمایشگر گوشی تان نیز عمر بیشتری خواهد داشت. همچنین به جز این مورد، برای افزایش عمر باتری گوشی می توانید روشنایی اسکرین یا نمایشگر خود را در کمترین حالت قرار دهید.

ابزار های غیر  ضروری را غیر فعال کنید.

راهکار بعدی برای برای افزایش عمر باتری گوشی این است که ابزار هایی که دائم به آنها نیاز ندارید را غیر فعال کنید. مواردی مانند بلوتوث یا جی پی اس، یا NFC و غیره. این ابزار ها در صورت عدم استفاده به عنوان اتلاف انرژی برای باتری به حساب می آیند و از طرفی برای افزایش عمر باتری گوشی برعکس عمل می کنند. اگر دائما باتری گوشی تان تخلیه می شود یا طی این اشتباهات عمر باتری گوشی تان تحت تاثیر قرار گرفته است سعی کنید وقتی از این ابزار ها و برنامه های مشابه استفاده کنید که واقعا به آنها نیاز دارید.

گوشی خود را روی حالت سایلنت قرار  دهید.

راه های افزایش عمرباتری گوشی

راهکار  دیگری که برای افزایش عمر باتری گوشی باید در نظر بگیرید چندان سخت و دشوار نیست. کافیست اگر توانایی تشخیص تماس را تحت شرایط عادی دارید، آن را روی حالت سایلنت قرار دهید. این کار کمک می کند تا انرژی کمتری برای هر مرتبه زنگ خوردن آن مصرف شود.

البته توجه داشته باشید که حالت سایلنت و ویبره انرژی خاصی از گوشی تان را صرفه جویی نمی کند. این مسئله زمانی برای افزایش عمر باتری گوشی اهمیت پیدا می کند که فردی باشید که موبایلتان در شبانه روز زنگ خور بالایی دارد.

علت های اصلی خرابی باتری

-استفاده از شارژهای فیک و غیر اورجینال

اگر هنوز از شارژری که داخل کارتن اصلی گوشی بوده است استفاده می کنید هیچ گرانی از بابت شارژر نداشته باشید،اما اگر شارژر را بصورت جداگانه از بازار خریداری کرده اید، باید بدانید که اکثر این شارژرها فیک و کپی هستند و برای باتری گوشی مضر هستند و موجب بادکردگی باتری می شوند.پس اگر به اصلی بودن شارژر خود شک دارید توصیه میکنیم هرچه زودتر از یک مرکز معتبر شارژر اصلی گوشی خود را خریداری کنید تا از خسارت به باتری جلوگیری کنید.

-استفاده از گوشی حین شارژ شدن

یکی از بدترین حالت ها برای سلامتی باتری استفاده از گوشی حین شارژ شدن است.علت آن این است که باتری همزمان دارای جریان ورودی و خروجی است و باید بدانید که باتری گوشی ها برای این حالت طراحی نشده اند و استفاده از گوشی در حالت شارژ شدن باعث بادکردگی باتری و یا کاهش شدید عمر باتری می شود.

-گذاشتن گوشی در شارژ به مدت طولانی

شما عزیزان باید بدانید که بهترین میزان شارژ برای باتری گوشی بین ۲۰تا ۹۰ درصد است و این به این معناست که نباید باتری از ۲۰ درصد کمتر و از ۹۰ درصد بیشتر شود.البته هیچ اجباری برای این موضوع وجود ندارد اما نگهداری درصد باتری بین ۲۰تا۹۰ موجب افزایش عمر باتری می شود.همچنین باید بدانید که گذاشتن گوشی در شارژ از شب تا صبح بسیار برای باتری گوشی مضر است.

تعمیرات موبایل0913 تعمیرات موبایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button