آموزش رفع مشکلات موبایل

علت شارژ نشدن آیفون

اگر باتری شما شارژ نمی شود یا به آرامی شارژ می شود. یا اگر پیام هشدار را مشاهده کردید. با مطالعه این مقاله میتوانید یاد بگیرید که علت شارژ نشدن گوشی آیفون شما چیست. و در چنین مواقعی برا رفع این مشکل چه کاری را باید انجام دهید.

سوالات رایج درباره مشکل و علت شارژ نشدن آیفون

چگونه علت شارژ نشدن آیفون خود را بیابم و آن را برطرف کنم؟

اگر آیفون من شارژ نشود ، آیا به باتری جدید نیاز دارم؟

بهتر است این را قبل از شروع رفع علت شارژ نشدن آیفون بدانید:

یکی از رایج ترین سوالاتی که فناوری های اپل هنگام شارژ نکردن آیفون دریافت می کنند این است: “اگر آیفون من شارژ نشود ، آیا به باتری جدید نیاز دارم؟”

که در جواب می توانم به شما بگویم که تعویض باتری کار کاملاً اشتباهی است.

حقیقت این است که بیشتر اوقات ، علت شارژ نشدن آیفون نرم افزار iPhone شما است ، نه سخت افزار. که مانع از شارژ شدن iPhone شما می شود. اگر آیفون شما شارژ نشود ، 99 درصد مواقع ، تعویض باتری هیچ تاثیری نخواهد داشت!

و اگر مشکل سخت افزاری وجود داشته باشد ، به احتمال زیاد مشکل از خود پورت شارژ است .

لیست مطالبی که در این مقاله برای شما برای علت شارژ نشدن آیفون و رفع آن توضیح داده ایم:

فهرست مطالب علت شارژ نشدن آیفون

1- گوشی آیفون خود را ریست کنید

2- کابل خود را از نظر آسیب بررسی کنید

3- یک شارژر متفاوت آیفون را امتحان کنید

4- پورت را از درگاه شارژ آیفون خود خارج کنید

5- iPhone خود را وارد حالت پیشفرض یا DFU کرده و بازیابی کنید

6- iPhone خود را تعمیر کنید

7- چگونه آیفونی که شارژ نمی شود را تعمیر کنیم

چگونه علت شارژ نشدن آیفون را بیابیم و آیفونی که شارژ نمی شود را تعمیر کنیم؟

در ادامه مقاله 7 روش برای برطرف کردن علت شارژ نشدن آیفون را برای شما شرح داده ایم با موبایل0913 همراه باشید. …

1. آیفون خود را ریست کنید

گاهی اوقات راه حل به همین سادگی تنظیم مجدد iPhone شماست. این اولین کاری است که یک فناوری اپل در فروشگاه اپل انجام می دهد و انجام آن در خانه آسان است. در اینجا نحوه این کار را به شما آموزش میدهیم:

چگونه آیفون خود را دوباره راه اندازی کنیم؟

تلفننحوه راه اندازی مجدد آیفون
iPhone 6S ، 6S Plus ، SE و مدلهای قدیمی تردکمه روشن / خاموش و دکمه Home را با هم فشار داده و نگه دارید تا لوگوی Apple روی صفحه نمایش داده شود و سپس رها کنید.
آیفون 7 و 7 پلاسدکمه روشن / خاموش و دکمه کاهش صدا را با هم فشار دهید و نگه دارید تا لوگوی Apple روی صفحه ظاهر شود و سپس رها کنید.
آیفون 8 ، 8 پلاس ، X ، XS XS Max ، XR  ، iPhone11
iPhone12
سه مرحله وجود دارد:  1. دکمه افزایش صدا را سریع فشار داده و رها کنید.  2. دکمه کاهش صدا را سریع فشار داده و رها کنید. 3 . دکمه روشن / خاموش (که در iPhone iPhone “دکمه جانبی” نامیده می شود) را فشار داده و نگه دارید تا لوگوی Apple بر روی صفحه نمایش ظاهر شود و سپس آن را رها کنید.
نکته فنی اپل: اشتباه شماره 1 که مردم هنگام تلاش برای تنظیم مجدد آیفون خود انجام می دهند این است که دکمه ها را به مدت کافی نگه نمی دارند. در iPhone 8 و X ، مطمئن شوید که دو دکمه اول را خیلی سریع فشار داده اید و دکمه پاور را برای مدت طولانی نگه داشته اید. گاهی اوقات این روند می تواند 20 ثانیه یا بیشتر طول بکشد!

اگر این روش  کار ساز نبود ، نگران نباشید! در مرحله بعد به بررسی مشکلات سخت افزاری برای علت شارژ نشدن آیفون می پردازیم.

2. کابل برق خود را از نظر آسیب بررسی کنید

به دو سر کابل USB مورد استفاده برای شارژ آیفون خود بسیار دقیق نگاه کنید. کابل های فست شارژ اپل مستعد خراب شدن هستند ، به خصوص در انتهای آن که به iPhone شما متصل می شود. اگر علائم فرسودگی و یا زدگی قابل مشاهده ای دارید. ممکن است زمان کابل جدید فرا رسیده باشد.و باید کابل خود را تعویض نمایید.

توصیه ی ما این است که کابل خود را از یک فروشگاه معتبر خریداری نمایید .برای نمایش آدرس فروشگاه اینجا کلیک کنید.

کابل برق خود را از نظر آسیب بررسی کنید-علت شارژ نشدن آیفون

چگونه می توانم تشخیص دهم که آیا کابل برق علت شارژ نشدن آیفون من است.

اگر هیچ آسیب قابل توجهی به قسمت خارجی کابل وارد نشده است ، سعی کنید آیفون خود را به جای استفاده از آداپتور دیواری که همراه آیفون خودتان بوده آن را به پورت USB رایانه وصل کنید تا شارژ شود. اگر قبلاً iPhone خود را با رایانه خود شارژ کرده اید ، از آداپتور دیواری استفاده کنید. اگر در یک مکان کار می کند و در جای دیگر کار نمی کند ، مشکل از کابل شما نیست.

این ممکن است بدیهی به نظر برسد ، اما گاهی اوقات بهترین راه برای تعیین اینکه آیا “کابل خراب” می باشد این است. که سعی کنید iPhone خود را با استفاده از کابل دوست خود شارژ کنید. اگر آیفون شما ناگهان بعد از وصل شدن دوباره کار میکند ، دلیل شارژ نشدن آیفون خود را مشخص کرده اید، کابل معیوب.

گارانتی آیفون خود را فراموش نکنید!

اگر آیفون شما هنوز تحت ضمانت است ( کابل USB  و سایر موارد موجود در جعبه آیفون) هم شامل این گارانتی است! اپل کابل رعد و برق شما را به صورت رایگان تعویض می کند ، البته زمانی که از نظر ظاهری مناسب باشد. ویا زدگی نداشته باشد.

کابل های شخص ثالث می توانند علت شارژ نشدن آیفون را برطرف و آیفون شما را شارژ کنند.

یکی از رایج ترین دلایلی که باعث می شود آیفون شارژ نشود ناشی از کابل های کم کیفیت شارژر آیفون شخص ثالث است که مردم در مکان های عمومی خریداری می کنند. بله ، کابل های اپل گران هستند ، اما بر اساس تجربه من ، این قیمت ارزان کابل هرگز همانند کابل اصلی و واقعی برای شما کارایی نخواهد داشت. موارد خوبی وجود دارد . فقط باید بدانید کدام را انتخاب کنید.

کابل های با کیفیت بالا و ارزان تر وجود دارد!

اگر به دنبال کابل شارژ آیفون جایگزین با کیفیت و با دوام تر از اپل هستید ، موارد مورد علاقه ما را در فروشگاه بررسی کنید. این کابل های ارزان قیمت که افراد از مکان های عمومی تهیه میکنند مطمئنا قرار است در یک هفته خراب شوند. من عاشق کابل Lightning 6 پا هستم زیرا آنقدر عمر طولانی دارند که میتوانم از شارژ iPhone خود در مدت طولانی استفاده کنم.

3. یک شارژر متفاوت آیفون را امتحان کنید

آیا آیفون خود را با اتصال آن به دیوار ، با استفاده از شارژر اتومبیل ، روی پایه بلندگو ، لپ تاپ یا راههای دیگر شارژ می کنید؟ روش های مختلفی برای شارژ آیفون وجود دارد.

به یاد داشته باشید که این نرم افزار آیفون شما است که هنگام اتصال iPhone به لوازم جانبی ، “بله” یا “نه” را برای شارژ می گوید. اگر نرم افزار نوسانات برق را تشخیص دهد ، مانع از شارژ شدن iPhone شما به عنوان یک اقدام محافظتی می شود.

ما هنگام بازرسی کابل Lightning شما همان کار را انجام می دهیم. ساده ترین راه برای تشخیص بد بودن شارژر شما این است که یک شارژر دیگر را امتحان کنید. مطمئن شوید که بیش از یک بار امتحان کرده اید زیرا شارژرها می توانند بسیار متفاوت  باشند.

اگر آیفون شما با آداپتور دیواری شارژ نمی شود ، سعی کنید آن را به پورت USB کامپیوتر خود وصل کنید. اگر در رایانه شارژ نمی شود ، آن را به دیوار وصل کنید – یا پورت USB دیگری را در رایانه امتحان کنید. اگر آیفون شما با یک آداپتور شارژ می شود و با آداپتور دیگر شارژ نمی شود ، مشکل از شارژر شماست.

شارژرهای سریع با کیفیت بالا وجود دارد ، اما باید مراقب باشید

اگر به شارژر جدید نیاز دارید ، شارژرهایی را که توصیه می کنیم از پیوند بالا (برای کابل) استفاده کنید. حداکثر آمپراژ مورد تایید اپل برای شارژرهای آیفون 2.1 آمپر است. برخلاف بسیاری از شارژرهای شخص ثالث که می توانند به iPhone شما آسیب برسانند ، این شارژرها سریع و ایمن iPhone شما را شارژ می کنند.

4. پورت یا درگاه شارژ آیفون خود را تمیز کنید

پورت یا درگاه شارژ آیفون خود را تمیز کنید-علت شارژ نشدن آیفون

از یک چراغ قوه استفاده کنید و به درگاه شارژ در پایین آیفون خود نگاهی دقیق بیندازید. در صورت مشاهده هرگونه آشغال ریز و یا خرابی که در آنجا ، ممکن است مانع اتصال محکم کابل برق به iPhone شما شود.

اگر در درگاه شارژ آیفون خود پرز یا بقایای دیگری پیدا کردید ، وقت آن است که آن را پاک کنید. شما به چیزی احتیاج دارید که نارسانا باشد و به وسایل الکترونیکی در قسمت پایین آیفون شما آسیب نرساند. اینم ترفند:

پورت یا درگاه شارژ آیفون خود را تمیز کنید-علت شارژ نشدن آیفون

یک مسواک (که قبلاً از آن استفاده نکرده اید) بگیرید و به آرامی درگاه شارژ آیفون خود را بیرون بیاورید.

5. مقابله با آسیب در برابر رطوبت و آب

یکی از رایج ترین دلایلی که باعث می شود آیفون شارژ نشود آسیب در برابر رطوبت و آب است. آسیب در برابر رطوبت و آب می تواند اتصالات درگاه شارژ آیفون شما را دچار اختلال کند و انواع مشکلات را برای آیفون شما ایجاد کند. حتی اگر درگاه شارژ را خشک کرده باشید ، گاهی اوقات آسیب به آن وارد شده و کارایی خود را از دست داده است.

6. iPhone خود را در حالت پیشفرض (DFU) قرار داده و بازیابی کنید

حتی اگر iPhone شما شارژ نشود ، بازگرداندن به حالت پیشفرض (DFU) ممکن است باعث شود همانند قبل همچنان کار کند! شما احتمال یک مشکل نرم افزاری ساده را حذف کرده اید و نگاهی به کابل USB ، شارژر و خود آیفون خود انداخته اید ، بنابراین زمان آخرین تلاش و بازگردانی به حالت پیشفرض (DFU) است. بازیابی به حالت پیشفرض (DFU) نوع خاصی از بازیابی است (هنگامی که iPhone خود را بازیابی می کنید ، همه چیز موجود در آن را پاک شده  و به تنظیمات کارخانه بازمیگردد) که می تواند مشکلات سخت افزاری نرم افزار را در صورت وجود حل کند.

7. iPhone خود را تعمیر کنید

اگر برای تعمیر آیفون خود به فروشگاه اپل مراجعه می کنید و رطوبت یا آسیب جسمی به گوشی وارد شده است ، تنها گزینه ای که می توانند ارائه دهند این است که کل آیفون خود را تعویض کنید. اگر AppleCare+ندارید ، ممکن است سریع و گران قیمت شود. اگر تصاویر ، فیلم ها یا سایر اطلاعات شخصی خود را در iPhone خود داشته اید و iPhone شما شارژ نمی شود ، اپل می گوید آنها برای همیشه از بین رفته اند. خوشبختانه گزینه های دیگری نیز وجود دارد:

یکی دیگر از گزینه های تعمیر

اگر امروز باید iPhone خود را تعمیر کنید ، نمایندگی رسمی آیفون در اصفهان یک سرویس تعمیر عالی ، مقرون به صرفه و شخصی است. آنها موبایل شما را با یک هزینه مقرون بصرفه تعمیر میکنند.

نمایندگی رسمی آیفون در اصفهان قطعات و کار را گارانتی می کند. و شما فقط پس از اتمام تعمیر مبلغ تعمیر را پرداخت می کنید. آنها همچنین گزینه ای را برای تعمیر درگاه شارژ آیفون و سایر اجزای کوچکتر که اپل به آنها دسترسی نمی دهد ، ارائه می دهند. این احتمال وجود دارد که بتوانید داده های خود را بازیابی کرده و در هزینه خود نیز صرفه جویی کنید!

برای ورود به صفحه نمایندگی رسمی آیفون در اصفهان کلیک کنید.

آیفون دوباره شارژ می شود!

امیدوارم آیفون شما دوباره سالم شده باشد و در حال بازگشت به شارژ کامل قرار بگیرد. من دوست دارم در مورد تجربیات شما در زمینه رفع مشکل شارژ آیفون از شما بشنوم  نظرات و تجربیات خودتون رو با ما در قسمت نظرات به اشتراک بزارین.

برطرف کردن علت شارژ نشدن آیفون
برای ورود به صفحه نمایندگی رسمی آیفون در اصفهان کلیک کنید
تعمیرات موبایل0913

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button