آموزش رفع مشکلات موبایل

علت شارژ نشدن گوشی هواوی

در حال حاضرباطری گوشی های هواوی موجود در بازار نسبت به مدل های قدیمی پیشرفت بسیار زیادی کرده است. بنابراین برای شارژ سریع آن نیاز به عملکرد سریع نیز دارد. نکته این است که گاهی اوقات شارژ سریع در هواوی کند می شود. این امر می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. برای رفع آن باید چندین مرحله عیب یابی را انجام دهید تا علت شارژ نشدن گوشی هواوی را برطرف نمایید. در این این مقاله عیب یابی میتوانید علت شارژ نشدن گوشی هواوی خود را بیابید و آنرا برطرف نمایید .

شما میتوانید در صورت پیدا نکردن علت شارژ نشدن گوشی هواوی خود به بهترین نمایندگی هواوی در اصفهان مراجعه نمایید.

اولی نشانه ای که باعث میشود کاربر به دنبال برطرف کردن علت شارژ نشدن گوشی هواوی خود برود. زمانی است که Super Charge کار نمی کند.

اگر شارژ هواوی شما کند است و یا از کار افتادهاست. مراحل زیر را برای یافتن و رفع این مشکل دنبال کنید.

روشهای حل و برطرف کردن علت شارژ نشدن گوشی هواوی

1: مطمئن شوید که شارژر کار می کند

اگر متوجه شده اید که گوشی هواوی شما اخیراً کند شارژ می شود. اولین کاری که باید انجام دهید بررسی لوازم جانبی شارژر است. به طور پیش فرض ، دستگاه شما قرار است سریع شارژ شود ، بنابراین اگر این کار را انجام ندهد ، ممکن است همین دلیل علت شارژ نشدن گوشی هواوی شما باشد.

گاها ممکن است وجود تعداد زیادی برنامه در پس زمینه ، مشکل سخت افزاری ، کابل شارژر و یا آداپتور خراب باشد. در این وضعیت ، ابتدا سعی کنید مشخص کنید که آیا ارتباطی با کابل شارژ و آداپتور داردیا خیر. در حالت ایده آل ، باید از لوازم جانبی همراه جعبه استفاده کنید. اگر از کابل و آداپتور شخص ثالث استفاده می کنید ، ابتدا به دنبال لوازم جانبی اصلی هواوی باشید. برای این کار میتوانید از یکی از اعضای خانواده و یا دوست خود قرض بگیرید یا از فروشگاه محلی Huawei خود تهیه کنید.

حتی اگر از کابل شارژ و آداپتور اصلی Huawei استفاده می کنید. به خاطر داشته باشید ، ممکن است ولتاژ آن کمتر باشد و شرایط لازم برای شارژ سریع هواوی را تولید نکند.

چهار نوع شارژر برای دستگاه های هواوی وجود دارد. سعی کنید هر یک از آنها را بررسی کنید. و ببینید آیا از یک شارژر سریع هواوی که با گوشی شما سازگار نیست استفاده می کنید یا خیر.

شارژر هواوی- علت شارژ نشدن گوشی هواوی

2: آسیب های سخت افزاری موبایل را بررسی کنید

از لحاظ تاریخی ، دستگاه های هواوی سابقه خوبی در شارژ باطری دارند. در بسیاری از موارد که آنها شارژ نمی شوند ، علت اصلی خرابی ، خرابی سخت افزار است. برای اینکه وقت خود را برای عیب یابی مشکل اشتباه هدر ندهید ، ابتدا باید بدانید که آیا احتمال دارد سخت افزارهای بد مقصر باشندیا خیر .

اگر گوشی هواوی خود را رها کرده اید یا قبل از اینکه متوجه علت شارژ نشدن گوشی هواوی شوید. ممکن است به آن ضربه زده باشید ، که احتمال دارد سخت افزاری خراب شده باشد. وجود یک دستگاه الکترونیکی می تواند منجر به انواع مشکلات از جمله احتمال ازکار افتادن  تلفن شما شود. اگر نشانه های واضحی از خرابی سخت افزار وجود دارد ، مانند شکسته شدن صفحه نمایش ، قاب خراب شده یا ترک های ظاهری در هر قسمت از بدن ، ممکن است تلفن شما نیاز به تعمیر نیاز داشته باشد و نه عیب یابی نرم افزار. به عنوان یک کاربر نهایی ، چیزهای زیادی وجود دارد که می توانید برای عیب یابی دستگاه خود انجام دهید. تنها رفع مشکل سخت افزاری که از لحاظ جسمی خراب شده است یکی از آنهاست.

اگر فکر می کنید دلیل مشکل شارژ آهسته هواوی شما سخت افزاری است ، و مشکلاتی مانند سقوط ناگهانی یا ضربه ای شدید باعث این احتمال شده است. پیشنهاد می کنیم به جای آن از نمایندگی هواوی در اصفهان پشتیبانی بخواهید تا از نظر فیزیکی بررسی شود.

3: دستگاه را خاموش کنید

این راه شاید منطقی نباشید که با خاموش کردن گوشی کارایی آن دوباره مثل قبل گردد. اما گاهی اوقات ، خاموش کردن تلفن هنگام شارژ ممکن است باعث شود آن کار کند. وقتی برنامه های زیادی در پس زمینه اجرا می شوند ، یا اگر برنامه خاصی به طور غیرطبیعی انرژی باتری را افزایش می دهد ، ممکن است به نظر برسد که شارژ کند می شود. برای بررسی اینکه آیا این مورد باعث علت شارژ نشدن گوشی هواوی شما شده است یا خیر ، سعی کنید تلفن را خاموش کرده و نحوه عملکرد شارژ را مشاهده کنید. معمولاً شارژ هواوی از 0 تا 100 درصد حدود یک ساعت طول می کشد. اگر این اتفاق بیفتد ، ممکن است یک برنامه یا تعداد زیادی از برنامه ها باتری را خالی کنند که شارژ آن در حالی که دستگاه روشن است ممکن است کندتر به نظر برسد.

4: دستگاه را راه اندازی مجدد کنید

مرحله عیب یابی بعدی که می خواهید انجام دهید این است که دریابید آیا هواوی شما پس از راه اندازی مجدد سریع شارژ می شود یا خیر. سعی کنید با فشار دادن و نگه داشتن کلید پاور برای 10 تا 15 ثانیه یک راه اندازی مجدد اجباری انجام دهید. اگر بعد از آن شارژ معمولی کار می کند ، احتمالاً مشکل از یک اشکال جزئی ایجاد شده است.

راه اندازی مجدد گوشی هواوی

5: درگاه شارژ را بررسی کنید

در مواقع دیگر ، مشکلات شارژ کند هواوی ممکن است به دلیل مشکل درگاه شارژ ایجاد شود. این قسمت در معرض بیشتر عناصر قرار دارد و گاهی خاک ، اجسام خارجی ، پرز جیب و غیره ممکن است هنگام شارژ گوشی کابل شارژ را مسدود کند. اگر به نظر می رسد که دستگاه Huawei شما در حال شارژ شدن کند است. مطمئن شوید که درگاه شارژ تمیز است و هیچ عیب یا مشکلی در آن وجود ندارد. برای بررسی درگاه ، از ذره بین و یا چراغ قوه استفاده کنید تا وضوح بیشتری برای مشاهده داشته باشید . در صورت مشاهده آلودگی یا زباله در داخل ، مطمئن شوید که آن را با استفاده از یک قوطی هوای فشرده برداشته اید. برای جلوگیری از آسیب به سیستم ، چیزی را داخل آن نچسبانید.

درگاه شارژ را بررسی کنید-علت شارژ نشدن گوشی هواوی

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است درگاه شارژ آنطور که انتظار می رود کار نکند ، خرابی بر اثر رسیدن آب و رطوبت است. هواوی در برابر آب مقاوم است اما ممکن است شارژ نشود. یا در صورت وجود آب ، مایع یا رطوبت در درگاه شارژ با مشکل شارژ کند مواجه شود.

اگر قبل از ایجاد مشکل در مورد مایع یا رطوبت آن را مورد بررسی قرار داده اید ، ایده بدی نیست که دوباره درگاه را چک کنید ، این بار برای وجود احتمالی مایع . به منظور جلوگیری از آسیب رساندن به دستگاه هواوی شما در صورت تشخیص وجود رطوبت یا آب در پورت که باعث علت شارز نشدن گوشی هواوی شما شده است. سعی کنید دستگاه را برای چند ساعت با پاک کردن و خشک کردن آن را با دمای گرم برای چند ساعت کنار گذاشته و خشک کنید. آب به طور طبیعی بعد از چند ساعت به خودی خود تبخیر می شود.

6: داده های تلفن همراه را خاموش کنید

در برخی موارد ، فعال نگه داشتن داده های تلفن همراه هنگام شارژ می تواند سرعت شارژ را کاهش دهد . هیچ توضیحی از طرف هواوی در مورد این موارد نادر وجود ندارد. اما سعی کنید ببینید آیا این وضعیت در شرایط شما صدق می کند یا خیر. به جای استفاده از داده تلفن همراه ، به wifi متصل شوید و ببینید آیا تفاوتی وجود دارد یا خیر. اگر شارژ سریع دوباره به طور معمول در wifi کار می کند ، باید برای تنظیم مشکل ، تنظیم مجدد کارخانه را در نظر بگیرید. مراحل تنظیم مجدد کارخانه در زیر ارائه شده است.

داده های تلفن همراه هواوی را خاموش کنید

7: حافظه پنهان گوشی خود را بازخوانی کنید

داشتن یک سیستم حافظه خراب یا قدیمی می تواند مشکلات عملکردی ایجاد کند. گاهی اوقات ، ممکن است در نتیجه خرابی حافظه پنهان سیستم ، شارژ نامنظم انجام شود. برای اطمینان از این که حافظه پنهان دستگاه خوب است ، می توانید پارتیشن کش آن را پاک کنید. با این کار هیچ یک از اطلاعات شخصی شما حذف نمی شود و میتوانید با خیال راحت این کار را انجام دهید. در ادامه نحوه انجام این کار را برای شما شرح داده ایم :

1- با خاموش بودن تلفن ، دکمه های افزایش صدا و روشن را همزمان به مدت حداقل 10 ثانیه فشار داده و نگه دارید.

2- وقتی لوگوی Honor ظاهر شد ، دکمه ها را رها کنید.

3- مدت کوتاهی پس از مشاهده لوگو ، صفحه EMUI با گزینه های حالت بازیابی ظاهر می شود.

4- دکمه کاهش صدا را فشار دهید تا به گزینه Wipe cache partition رفته و برجسته شوید.

5- سپس دکمه روشن / خاموش را برای تأیید انتخاب فشار دهید.

6- از دکمه های صدا برای حرکت و برجسته کردن گزینه های بعدی و دکمه روشن برای تأیید انتخاب استفاده کنید.

8: به روزرسانی ها را برای رفع علت شارژ نشدن گوشی هواوی نصب کنید

در صورت قدیمی بودن نرم افزار یا برنامه ها ممکن است برخی از اشکالات ایجاد شوند. اگر به روزرسانی ها در حال حاضر در دسترس هستند ، حتماً آنها را نصب کنید. به روزرسانی نرم افزار و برنامه ها معمولاً برای رفع مشکلات موجود ناشی از اشکالات تصادفی و نرم افزارهای مخرب ، لحظه ی انجام تعمیر را نشان ما می دهند. اگر دستگاه و یا برنامه های خود را برای به روزرسانی خودکار تنظیم نکرده اید ، باید به روزرسانی های در انتظار را به صورت دستی نصب کنید. در اینجا نحوه بررسی دستی بروزرسانی نرم افزار در گوشی هواوی آمده است:

1- به تنظیمات بروید.

2- روی System ضربه بزنید.

3- System Update را انتخاب کنید.

4- روی گزینه Check for Updates ضربه بزنید.

برای بررسی بروزرسانی های برنامه در حال انتظار که از طریق برنامه فروشگاه Google Play بارگیری کرده اید ، Play Store را راه اندازی کرده و به قسمت Updates بروید. سپس لیستی از برنامه ها با به روزرسانی های معلق را مشاهده خواهید کرد. برای نصب به روزرسانی های فردی برنامه فقط روی Update ضربه بزنید یا برای به روزرسانی همزمان برنامه ها روی Update All ضربه بزنید.

فراموش نکنید که گوشی هواوی خود را مجدداً راه اندازی مجدد کنید. نرم افزار را پس از نصب به روز کنید تا مطمئن شوید همه تغییرات نرم افزاری جدید به درستی پیاده سازی شده اند. و از سرعت برنامه ها جلوگیری می شود.

به روزرسانی ها را برای رفع علت شارژ نشدن گوشی هواوی نصب کنید

9: داغ شدن بیش از حد را بررسی کنید

آیا هنگام لمس گوشی هواوی شما هنگام تماس با دستگاه گرم می شود؟ اگر بله ، ممکن است بیش از حد گرم شود ، که می تواند نشان دهد که مشکل باتری یا نقص نرم افزاری وجود دارد. اگر دستگاه شما سریع شارژ شود گرم می شود اما اگر گرما غیر قابل تحمل شود ، این دیگر طبیعی نیست. مطمئن شوید که بلافاصله دستگاه را از شارژر جدا کرده و اجازه دهید تا سرد شود. سپس ، سعی کنید قبل از انجام مراحل بعدی عیب یابی زیر ، آن را در حالت خاموش شارژ کنید.

10: برنامه هایی را که در پس زمینه اجرا می شوند بررسی کنید

همانطور که در بالا ذکر شد ، تعداد زیادی از برنامه ها که به طور همزمان یا در پس زمینه اجرا می شوند ، می توانند بر سرعت شارژ دستگاه شما تأثیر بگذارند. سعی کنید برنامه ها را ببندید و ببینید آیا در حین شارژ تغییری ایجاد می کند یا خیر.

مراحل بستن اجباری برنامه:

1- برنامه تنظیمات را باز کنید.

2- به قسمت Application Manager بروید.

3- روی برگه همه ضربه بزنید.

4- برنامه پیام رسانی خود را انتخاب کنید.

5- سپس روی Force Stop ضربه بزنید.

اگر می خواهید همه برنامه های در حال اجرا را ببندید:

1- به صفحه اصلی بروید.

2- انگشت خود را از پایین صفحه به بالا بکشید تا لیست برنامه ها ظاهر شود.

3- روی نماد پایان همه برنامه ها ضربه بزنید.

11: بهترین کار شارژ در حالت ایمن جهت یافتن علت شارژ نشدن گوشی هواوی

اگر هنگام شارژ شدن دستگاه شما بیش از حد داغ می شود یا اگر این مشکل پس از نصب یک برنامه رخ داده باشد ، البته ممکن است گوشی شما با برنامه شخص ثالث مشکل داشته باشد. سعی کنید دستگاه را برای بررسی به حالت ایمن ، بوت کنید. در حالت ایمن ، هیچ برنامه شخص ثالث نباید بتواند اجرا شود. بنابراین ، اگر شارژ سریع به طور معمول در حالت ایمن کار می کند ، می توانید شرط بندی کنید که برنامه بد شخص ثالث مقصر است. در اینجا نحوه بوت کردن آن به حالت ایمن آمده است:

1- دستگاه را خاموش کنید.

2- دوباره آن را روشن کنید.

3- هنگامی که انیمیشن هواوی را روی صفحه می بینید ، دکمه کاهش صدا را فشار داده و نگه دارید.

4- پس از اتمام بوت شدن دستگاه ، می توانید حالت ایمن را در گوشه پایین سمت چپ مشاهده کنید.

5- اکنون که دستگاه در حالت ایمن شروع به کار کرده است ، دستگاه را شارژ کنید و ببینید آیا تفاوتی وجود دارد یا خیر.

فراموش نکنید: حالت ایمن برنامه های شخص ثالث را مسدود می کند اما به شما نمی گوید که علت اصلی کدام یک از آنها است. اگر فکر می کنید یک برنامه شخص ثالث سرکش در سیستم وجود دارد ، باید آن را شناسایی کنید. در اینجا آنچه شما باید دقیقاً انجام دهید است:

1- به حالت ایمن بوت کنید.

2- مشکل را بررسی کنید.

3- هنگامی که تأیید کردید که برنامه شخص ثالث مقصر است ، می توانید حذف برنامه ها را به صورت جداگانه شروع کنید. پیشنهاد می کنیم با جدیدترین مواردی که اضافه کرده اید شروع کنید.

4- پس از حذف برنامه ، تلفن را به حالت عادی راه اندازی کنید و مشکل را بررسی کنید.

5- اگر هنوز گوشی هواوی شما مشکل ساز است ، مراحل 1-4 را تکرار کنید.

شارژ در حالت ایمن برای رفع علت شارژ نشدم گوشی هواوی

12: تنظیم مجدد کارخانه جهت برطرف کردن علت شارژ نشدن گوشی هواوی

اگر پس از انجام همه پیشنهادات بالا ، هنوز شارژ گوشی هواوی شما کند است ، دستگاه خود را پاک کنید. دو روش برای تنظیم مجدد کارخانه در هواوی وجود دارد. اگر مشکلی در رفتن به زیر منوی تنظیمات وجود ندارد ، ابتدا میتوانید اولین مورد را انجام دهید.

برطرف کردن علت شارژ نشدن گوشی هواوی روش 1:

بازنشانی سخت در هواوی از طریق تنظیمات

پاک کردن تلفن با تنظیم مجدد کارخانه اطلاعات را به طور خودکار از حافظه داخلی دستگاه پاک می کند. و محیط نرم افزار دستگاه شما اساساً به حالت اولیه خود باز می گردد ، درست مانند زمانی که از کارخانه خارج شد. این بدان معناست که همه چیزهایی که به دستگاه اضافه کرده اید مانند فایل ها ، عکس ها ، فیلم ها و برنامه ها همه حذف می شوند. اگر نمی خواهید داده های غیر قابل تعویض را از دست بدهید ، بهتر است که قبل از انجام این کار یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا کاربر ممکن است بخواهد دستگاه را به حالت کارخانه بازنشانی کند. اگر گوشی شما نیاز به تنظیم مجدد دارد ، می توانید به منوی تنظیمات دستگاه خود دسترسی پیدا کنید ، این روش اول برای شما مناسب است. انجام این کار در مقایسه با دومی نیز آسان تر است ، بنابراین این یک روش مناسب برای شما است.

برای انجام بازنشانی گوشی هواوی از طریق تنظیمات:

1- از داده های شخصی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

2- دستگاه را روشن کنید.

3- روی Settings ضربه بزنید.

4- روی System ضربه بزنید.

5- بازنشانی را انتخاب کنید.

6- روی بازنشانی همه تنظیمات ضربه بزنید.

7- روی بازنشانی همه تنظیمات ضربه بزنید.

8- با ضربه زدن روی بازنشانی همه تنظیمات ، عمل را تأیید کنید.

9- منتظر بمانید تا تنظیم مجدد کارخانه به پایان برسد.

برطرف کردن علت شارژ نشدن گوشی هواوی روش 2:

تنظیم مجدد سخت در هواوی از طریق حالت بازیابی

این روش در یک موقعیت خاص مفید است: هنگامی که منوی تنظیمات قابل دسترسی نیست. دلایل گوناگونی وجود دارد که باعث می شود منوی تنظیمات غیرقابل دسترسی شود. در برخی موارد ، دستگاه ممکن است به سادگی یخ زده یا پاسخگو نباشد. در مواقع دیگر ، ممکن است به دلیل مشکلی باشد که در حال حاضر سعی در رفع آن دارید. در هر صورت ، هنگامی که شرایط شما را مجبور می کند ، باید هواویرا از طریق حالت بازیابی (Hard Reset) انجام دهید. ما هنوز توصیه می کنیم که از روش اول به عنوان دلیل اصلی به دلایل راحتی استفاده کنید. از نظر اثرات ، این دو روش هیچ تفاوتی با هم ندارند. دستگاه کاملاً ضدعفونی می شود و پس از انجام هر یک از آنها ، تمام اطلاعات کاربر حذف می شود.

برای انجام بازنشانی سخت در هواوی از طریق حالت بازیابی:

1- از داده های شخصی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

2- با فشردن کلید Power برای چند لحظه تلفن همراه را خاموش کنید.

3- دکمه های افزایش صدا و روشن / خاموش را چند ثانیه فشار داده و نگه دارید.

4- هنگامی که حالت بازیابی ظاهر می شود ، همه کلیدها را رها کنید.

5- اکنون “پاک کردن داده ها/تنظیم مجدد کارخانه” را انتخاب کنید. برای حرکت از دکمه های صدا و برای پذیرش آن از کلید روشن / خاموش استفاده کنید.

6- با تایپ کردن “yes” عملیات را تأیید کرده و “wipe data/factory reset” را انتخاب کنید.

7- وقتی اطلاعات تأیید Google را مشاهده می کنید ، عملیات را با انتخاب “پاک کردن داده ها/بازنشانی به کارخانه” تأیید کنید.

8- در نهایت با استفاده از کلید پاور گزینه ” reboot system now ” را انتخاب کنید.

تعمیرات موبایل0913

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button