آموزش رفع مشکلات موبایل
موضوعات داغ

کار نکردن سنسور اثرانگشت بعد از تعویض السیدی

یکی از مواردی که به کار نکردن سنسور انگشت گوشی منجر می شود، این است که به تازگی السیدی آن را عوض کرده اید و در حین کار کردن با آن به سادگی گذشته نمی توانیم عمل کنیم. در چنین شرایطی چه باید کرد؟ راه حل های ساده ای برای از بین بردن این مشکل وجود دارند. در صورتی که بتوانید به کمک این راه حل ها مشکل کار نکردن سنسور انگشت گوشی تان را رفع کنید، دیگر نیازی به بررسی مجدد گوشی توسط تعمیرکار وجود نخواهد داشت.

کار نکردن سنسور انگشت گوشی

کار نکردن سنسور انگشت گوشی به چه دلیل رخ می دهد؟

وقتی السیدی گوشی را عوض می کنید، بخش حسگر انگشت گوشی برای تشخیص محل قرار دادن انگشت یا کشیدن آن روی صفحه و .. دچار تغییر می شود. گاهی اوقات ایراد کار نکردن سنسور انگشت گوشی از خود حسگر یا سنسور انگشت است و ارتباطی با تعویض السیدی آن ندارد. برای اینکه متوجه این حالت شوید می توانید کیبورد شماره گیر گوشی خود را باز کرده و کد ستاره صفر مربع را وارد کنید و دکمه ی تماس را فشار دهید (*0#).

بعد از انجام این کار گزینه سنسور را انتخاب کنید. بعد از آن از شما درخواست می شود تا انگشت خود را که قبلا آن را در سنسور انگشت ذخیره کردید روی صفحه و بخش سنسور قرار دهید تا مشکل بررسی شود. این بررسی وقتی به درستی انجام شود و شناسایی انگشت تان بدون مشکل صورت بگیرد، قطعا ایراد ِکار نکردن سنسور انگشت گوشی، از السیدی تعویض شده است و در غیر این صورت، ایراد از سخت افزار سنسور مربوطه است که باید برای تعمیر آن اقدامی بکنید.

آیا مشکل نرم افزاری است؟

برای بررسی اینکه آیا مشکل کار نکردن سنسور انگشت گوشی نرم افزاری است و به عملکرد گوشی در کنار السیدی مربوط می شود یا خیر می توانید یک آزمایش انجام دهید. اول باید موبایل خود را از کلیه برنامه های مخصوص قفل صفحه پاکسازی کنید. قفل کنونی را (اثر انگشت) حذف کنید و همچنین اگر یک قفل دیگر به واسطه تشخیص چهره دارید، آن را هم غیر فعال کنید.

سپس برای بررسی علت کار نکردن سنسور انگشت گوشی، موبایل را یک بار خاموش و روشن کنید و یکبار از اول برای قفل موبایلتان حالت قفل به واسطه اثر انگشت را فعال کنید. در صورتی که مشکل حل نشد می توانید گوشی را به حالت تنظیمات کارخانه برگردانده و مجددا این راه اندازی را انجام دهید. کاملا بدیهی است که در صورت عدم رفع مشکل، ایراد نرم افزاری نیست و حتی به السیدی گوشی هم بستگی ندارد. پس باید موبایل تان از نظر سخت افزاری بررسی شود.

کار نکردن سنسور انگشت گوشی بعد از تعویض السیدی

سیستم عامل خود را به روز رسانی کنید.

در برخی موارد شایع تر کار نکردن سنسور انگشت گوشی به تعویض السیدی آن مربوط نیست. این مشکل به عدم به روز رسانی سیستم عامل آن وابسته است. در بسیاری از گوشی ها (مخصوصا مدل های اندرویدی) اگر سیستم عامل بسیار قدیمی باشد، اثر انگشت موبایل به خوبی کار نخواهد کرد. کاربران متعددی را می توان یافت که به واسطه به روز رسانی سیستم عامل شان توانسته اند این مشکل را حل کنند. این کار با مراجعه به بخش تنظیمات گوشی رفع خواهد شد و جای نگرانی ندارد.

برای رفع کار نکردن سنسور انگشت گوشی، حافظه موقت را خالی کنید.

یکی از مواردی که به عملکرد ناقص گوشی موبایل تان منجر می شود این است که کار نکردن سنسور انگشت گوشی را مشاهده می کنید یا عملکرد ناقص آن را. برای رفع این حالت می توانید با حذف کردن فایل های داخل حافظه موقت یا حافظه کش این مشکل را حل کنید. این راه حل حتی در شرایطی که عملکرد سنسور انگشت موبایل تان به کل از کار افتاده است نیز، مفید خواهد بود. برای اینکه حافظه موقت گوشی خود را پاکسازی کنید می توانید با کمک حالت ریکاوری به نتیجه برسید.

برنامه های زائد مربوط به قفل صفحه را از روی گوشیتان پاک کنید.

در بسیاری از گوشی ها تداخل عملکرد برنامه های محافظ صفحه باعث به وجود آمدن این مشکل می شوند. نگران نباشید چرا که این مشکل نیز راه حل دارد. فقط کافی است تا کلیه ی برنامه های محافظ گوشی اعم از قفل صفحه یا قفل برنامه ها را از روی گوشیتان پاک کنید. تنها از یک ابزار استفاده کنید که آن هم بازگشایی قفل گوشی به واسطه اثر انگشت آن است. این برنامه ها چندان امن نیستند و از نظر عملکردی، روی هم تاثیر می گذارند. بهتر است در هنگام تنظیم قفل صفحه به کمک اثر انگشت، حداکثر دقت لازم را به کار بگیرید تا در آینده مشکلی را شاهد نباشید.

کارنکردن سنسورانگشت گوشی شیائومی Mi A3

به عنوان مثال موردی که خیلی شایع است مشکل گوشی MIA3 است. که در 80درصد مواقع بعد از تعویض ال سی دی سنسور اثرانگشت کار نمی کند و این موضوع به تعمیرکار مربوط نیست بلکه علت قطعات ال سی دی است.و تنها راه برطرف کردن آن پیدا کردن یک ال سی دی اصطلاحا روکاری است.

کارنکردن اثرانگشت گوشی

جمع بندی نهایی؛ آیا مشکلتان حل نشده است؟

در برخی اوقات نادر هم، پیش می آید که مشکل کار نکردن سنسور انگشت گوشی حتی با امتحان راه حل های گفته شده به نتیجه نرسد. در چنین شرایطی باید حتما السیدی گوشی و بخش سخت افزاری مربوط به سنسور اثر انگشت را به یک متخصص نشان دهید تا مشکل را برایتان حل کند.

تعمیرات موبایل0913

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button